XX Memoriał Szachowy im. Józefa Krzyżaka

22.04.2009

Dnia 19 kwietnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbył się XX Memoriał Szachowy im. J. Krzyżaka. Turniej odbył się w trzech kategoriach: seniorów, juniorów, a miał on na celu przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej, inspirator oraz ogromną popularyzację "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa.

Wyniki turnieju:

KAT. SENIORÓW:

• I miejsce - Marek Sukiennik
  • II miejsce - Rafał Trojanowski
  • III miejsce - Stanisław Czyrnek

KAT. JUNIORÓW:

• I miejsce - Wojciech Wideł
  • II miejsce - Przemysław Reichel
  • III miejsce - Piotr Szkaradek

{multithumb thumb_height=150}

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Tymoteusz Polański. Sędzią w turnieju szachowym był Ryszard Ewert. Na turnieju byli goście: Kazimierz Krzyżak, Stanisław Krzyżak - synowie J. Krzyżaka oraz Teresa Frączek - córka Krzyżaka i współorganizatorzy: Janina Cempa - Przewodnicząca KGW, Janina Malinowska - pracownik w WKK w Pisarzowej, Andrzej Malinowski - Sołtys Wsi Pisarzowa.

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa oraz synowie i córka Józefa Krzyżaka.

Organizatorem turnieju był Urząd Gminy Limanowa, Wiejski Dom Kultury w Pisarzowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej, Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Pisarzowa.
Najbliższa rodzina z ogromnym uznaniem wyrażała się o organizatorach Memoriału, że pamięć o swym ojcu jest kultywowana.
Synowie byłego dyrektora idąc w ślady Ojca również aktywnie włączają się w popularyzację szachów i innych dyscyplin sportowych po za Limanową w swoich miejscach zamieszkania.

Jacenty Musiał

Wyniki turnieju: