Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ferie w Gminie Limanowa były bardzo udane

08.03.2009

W Gminie Limanowa w okresie Ferii organizowane były liczne imprezy kulturalne i sportowe przez Wiejskie Domy Kultury i Biblioteki i Szkoły.


W Bibliotekach w naszej Gminie odbyły się liczne imprezy kulturalne i sportowe m. in. zostały zorganizowane: zabawy karnawałowe dla dzieci, dyskoteki walentynkowe, konkursy plastyczne m. in. projektowanie masek, tworzenie ilustracji do ulubionych baśni i bajek Andersena oraz wierszy M. Konopnickiej, jak również gry.
Natomiast w Wiejskich Domach Kultury na terenie Gminy Limanowa odbyły się: rozgrywki tenisa stołowego "Lodowa piłeczka" o puchar: Wójta, Prezesa LKS "Olimpia" Pisarzowa i Sołtysa, dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych takich jak wyścig - bieg z przeszkodami, zgadnij kto to, aerobic i mecz tenisa stołowego.

Została też zorganizowana zimowa wyprawa w góry, połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy oraz zajęciami fotograficznymi: "Podglądamy zimę" i konkurs na najciekawsze zdjęcie.
Przeprowadzono też konkurs dla dzieci na najpiękniejszą figurę ze śniegu i zorganizowano kulig.

Bardzo wiele zabaw, konkursów i gier było zorganizowanych w placówkach podległych Urzędowi Gminy Limanowa w okresie ferii, w których licznie uczestniczyły dzieci, jak i młodzież.

Spośród wielu dyscyplin sportowych bardzo popularna jest halowa piłka nożna, która ma coraz więcej zwolenników zarówno wśród dzieci jak i młodzieży i dlatego w ramach imprez sportowych w czasie Ferii odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Halowej Piłce Nożnej - Trampkarzy Młodszych i Starszych, które odbyły się na Hali Sportowej w Rupniowie.

Po bardzo zaciętych rywalizacjach Trampkarze Starsi uzyskali następujące wyniki:

  • I miejsce LKS "Błyskawica" z Rupniowa
  • II miejsce LKS "Słomka" Siekierczyna
  • III miejsce LKS Mordarka

Natomiast w ramach rozgrywek Trampkarzy Młodszych zwyciężyli:

  • I m. uzyskali: LKS Błyskawica" z Rupniowa
  • II m. uzyskali: LKS Mordarka

Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięskim drużynom przez Jacentego Musiała - Kierownika Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu i Roberta Piwowarczyka - Z-ce Dyrektora Zespołu Szkół w Rupniowie.

Cieszymy się niezmiernie, że z każdym rokiem jest coraz wyższy poziom zawodników, a dzięki nowo wybudowanemu obiektowi sportowemu młodzież ma możliwość trenowania oraz odbywania zajęć szkolnych w naszych obiektach sportowych.

W Gminie Limanowa w okresie Ferii organizowane były liczne imprezy kulturalne i sportowe przez Wiejskie Domy Kultury i Biblioteki i Szkoły.


W Bibliotekach w naszej Gminie odbyły się liczne imprezy kulturalne i sportowe m. in. zostały zorganizowane: zabawy karnawałowe dla dzieci, dyskoteki walentynkowe, konkursy plastyczne m. in. projektowanie masek, tworzenie ilustracji do ulubionych baśni i bajek Andersena oraz wierszy M. Konopnickiej, jak również gry.
Natomiast w Wiejskich Domach Kultury na terenie Gminy Limanowa odbyły się: rozgrywki tenisa stołowego "Lodowa piłeczka" o puchar: Wójta, Prezesa LKS "Olimpia" Pisarzowa i Sołtysa, dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych takich jak wyścig - bieg z przeszkodami, zgadnij kto to, aerobic i mecz tenisa stołowego.

Została też zorganizowana zimowa wyprawa w góry, połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy oraz zajęciami fotograficznymi: "Podglądamy zimę" i konkurs na najciekawsze zdjęcie.
Przeprowadzono też konkurs dla dzieci na najpiękniejszą figurę ze śniegu i zorganizowano kulig.

Bardzo wiele zabaw, konkursów i gier było zorganizowanych w placówkach podległych Urzędowi Gminy Limanowa w okresie ferii, w których licznie uczestniczyły dzieci, jak i młodzież.

Spośród wielu dyscyplin sportowych bardzo popularna jest halowa piłka nożna, która ma coraz więcej zwolenników zarówno wśród dzieci jak i młodzieży i dlatego w ramach imprez sportowych w czasie Ferii odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Halowej Piłce Nożnej - Trampkarzy Młodszych i Starszych, które odbyły się na Hali Sportowej w Rupniowie.

Po bardzo zaciętych rywalizacjach Trampkarze Starsi uzyskali następujące wyniki:

  • I miejsce LKS "Błyskawica" z Rupniowa
  • II miejsce LKS "Słomka" Siekierczyna
  • III miejsce LKS Mordarka

Natomiast w ramach rozgrywek Trampkarzy Młodszych zwyciężyli:

  • I m. uzyskali: LKS Błyskawica" z Rupniowa
  • II m. uzyskali: LKS Mordarka

Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięskim drużynom przez Jacentego Musiała - Kierownika Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu i Roberta Piwowarczyka - Z-ce Dyrektora Zespołu Szkół w Rupniowie.

Cieszymy się niezmiernie, że z każdym rokiem jest coraz wyższy poziom zawodników, a dzięki nowo wybudowanemu obiektowi sportowemu młodzież ma możliwość trenowania oraz odbywania zajęć szkolnych w naszych obiektach sportowych.Liczba wyświetleń: 1666
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne