Grupy Kolędnicze z Gminy Limanowa

23.02.2009
{multithumb thumb_height=110}

W dniach 19-21 lutego 2009 r. w ramach XXXVII Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej gminy Limanowa reprezentowały dwie grupy: Grupa "Z Gwiazdą" z KGW w Pasierbcu oraz Grupa "Herody" z KGW w Makowicy.

{multithumb thumb_height=150}

Komisja w składzie:

• mgr Aleksandra Bogucka - etnomuzykolog,
  • mgr Dorota Majerczyk - etnolog,
  • mgr Benedykt Kafel - etnograf,
  • dr Stanisław Węglarz - antropolog kulturowy

po obejrzeniu 54 grup kolędniczych w tym 49 dorosłych i 5 dziecięcych postanowiło przyznać m/in. z gminy Limanowa następujące miejsca:

• drugie miejsce wraz z dużą "srebrną" spinką i nagrodą w wysokości o 150 zł dla Grupy Kolędniczej "Z Gwiazdą" z KGW Pasierbiec
  • trzecie miejsce wraz z dużą brązową spinką i nagrodą pieniężną 100 zł dla Grupy Kolędniczej "Herody" z KGW w Makowicy.

Obu Grupom Kolędniczym gorąco gratuluję zajęcia wysokich miejsc i dziękuję za trud pracy w przygotowaniu programów, że reprezentowały naszą gminę na Ogólnopolskim Przeglądzie, a najistotniejsze, że na terenie gminy Limanowa mocno kultywowane są tradycje związane z kolędowaniem.

{multithumb thumb_height=110}

{multithumb thumb_height=150}