Informacja o XIX sesji Rady Gminy Limanowa

30.10.2012

W dniu 30 października 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XIX sesja Rady Gminy Limanowa. Przewodniczący Rady Pan Józef Oleksy, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum, przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z ostatniej sesji, dokonał otwarcia posiedzenia.

Na wstępie, zgodnie z porządkiem obrad, Wójt Gminy przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. Następnie uczestnicy sesji wysłuchali informacji Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy o stwierdzonych nieprawidłowościach w analizowanych oświadczeniach majątkowych radnych oraz pracowników Urzędu Gminy upoważnionych do wydawania decyzji i kierowników jednostek organizacyjnych gminy za 2011 r. Ponadto podczas sesji radni zapoznali się z informacją o realizacji zadań oświatowych Gminy Limanowa w roku szkolnym 2011/2012.

W dalszej części posiedzenia radni gminy podjęli uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2012 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Siemiechowie, gmina Gromnik oraz na udzielenie bonifikaty przy sprzedaży tej nieruchomości,
  • wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonej w Biczycach Dolnych na nieruchomość położoną w Kłodnem oraz odstąpienia od obowiązku wniesienia dopłaty,
  • wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonej w Nawojowej na nieruchomość położoną w Kłodnem oraz odstąpienia od obowiązku wniesienia dopłaty,
  • przyjęcia na 2013 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
  • likwidacji filii w Młynnem Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi oraz zmiany statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi,
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu lokali z ich dotychczasowymi najemcami,
  • wyrażenia woli współdziałania z Powiatem Limanowskim przy realizacji projektu pn. „Przebudowa drogi gminnej K 340477 Siekierczyna - Morgi”,
  • wyrażenia woli przystąpienia do realizacji wraz z Powiatem Limanowskim projektu pn. „Poprawa warunków komunikacyjnych i bezpieczeństwa - remont odcinkowy ciągu drogi powiatowej nr 1610K relacji Świdnik - Limanowa na terenie Powiatu Limanowskiego”.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• utrzymywaniem czystości i porządku na przystankach gminnych, poprzez umieszczenie w ich pobliżu koszy na śmieci,
  • wykonaniem barier wzdłuż drogi na Golców w Starej Wsi, gdzie występuje czynne osuwisko.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

K.Urbaniak

W dalszej części posiedzenia radni gminy podjęli uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2012 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

K.Urbaniak