BIP - Gminy Limanowa na 10 miejscu

14.10.2008

W ramach "Forum Przejrzysta Polska 2008" Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej ogłosiła konkurs na najbardziej przyjazny dla obywateli Biuletyn Informacji Publicznej, w którym mogły wziąć udział 32 jednostki samorządu terytorialnego uczestniczące w Forum w 2007 r. w tym i nasza gmina.

Do konkursu zgłosiły się 24 jednostki a wśród nich i nasza gmina. Zgłoszone do konkursu Biuletyny Informacji Publicznej oceniane były pod kątem następujących kryteriów:

• zakres udostępnionych informacji,
  • kompletność udostępnianych informacji,
  • aktualność udostępnianych informacji,
  • łatwość wyszukiwania informacji,
  • przyjazna organizacja udostępniania informacji.

Nasza gmina na 100 możliwych do uzyskania punktów zdobyła 72,1 punktów, co dało jej 10 pozycję w łącznej klasyfikacji.

Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem dyplomów odbędzie się w dniu 23 października br. w Warszawie.

• zakres udostępnionych informacji,
  • kompletność udostępnianych informacji,
  • aktualność udostępnianych informacji,
  • łatwość wyszukiwania informacji,
  • przyjazna organizacja udostępniania informacji.