Prezentacja Gminy Limanowa na Limanowskim Rynku

28.07.2008

W dniu 27 lipca 2008 r. na Limanowskim Rynku odbyła się "Prezentacja Gminy Limanowa". Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00, a jej oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, któremu Burmistrz Marek Czeczótka przekazał w "najem" rynek miasta Limanowa na całe niedzielne popołudnie.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości m.in. Posłowie - Bronisław Dutka i Wiesław Janczyk, Radna Sejmiku Woj. Małopolskiego - Urszula Nowogórska, Starosta Powiatu Limanowskiego - Jan Puchała, Wice Starosta Powiatu Limanowskiego - Franciszek Dziedzina, Członkowie Zarządu Pow. Limanowskiego - Bolesław Żaba i Stanisław Piegza, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego - Jacenty Musiał - pełniący rolę współgospodarza uroczystości, Wice Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Józef Oleksy oraz radni i sołtysi z terenu gminy Limanowa.

{multithumb thumb_height=150}

Po oficjalnym rozpoczęciu na scenie wystąpił Zespół "Spod Kicek" z Mordarki, który na wstępie również gorąco przywitał przybyłych gości oraz wszystkich zgromadzonych na płycie rynku.

Po występie Zespołu na scenę wkroczyli aktorzy z Teatru "Horyzont" z Krakowa przedstawiając program pt. "Najwięcej witaminy mają polskie … gminy" z licznymi konkursami dla najmłodszych uczestników. Po konkursach odbył się koncert "Od Limanowej do Opola", w którym wystąpili młodzi artyści - Zespół "Dragon" działający przy Szkole Podstawowej w Siekierczynie nr 2 oraz Zespół "Stokrotki" ze Szkoły Podstawowej w Kłodnem.

Po występach młodzieży z programami artystycznymi obrazującymi dawne zwyczaje i obrzędy wystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich z Rupniowa - Centrum oraz z Makowicy.

Kolejnym punktem programu był występ legendy polskiego kabaretu - Jacka Fedorowicza.

Prezentacja na Limanowskim Rynku była również okazją do przedstawienia zdolności indywidualnych artystów z gminy Limanowa - prezentował się m.in. Zespół "Crazy Angels" ze Starej Wsi oraz Klaudia Miśkowicz z Nowego Rybia.

Na zakończenie uroczystości wystąpił Zespół Andrzeja Michalskiego z Krakowa

Podczas trwania uroczystości swą twórczość prezentowali artyści ludowi - przedstawiane było malarstwo, kowalstwo artystyczne, rzeźba oraz haft. Swe stoisko miał także poeta ludowy - Stanisław Ptaszek z Pasierbca. Nie zabrakło również wybuchów armatnich, gdyż Marian Ardecki z Pisarzowej przygotował pokaz broni stylizowanej.

Podczas trwania imprezy dla najmłodszych uczestników były zjeżdżalnie i zamki dmuchane. Organizatorami uroczystości był Urząd Gminy Limanowa oraz Gminny Zespół Użyteczności Publicznej w Limanowej.

{multithumb thumb_height=150}

Na zakończenie uroczystości wystąpił Zespół Andrzeja Michalskiego z Krakowa