Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rusza wyciąg na Łysej Górze w Mordarce

20.11.2007

Już wkrótce amatorzy białego szaleństwa będą mogli szusować z Łysej Góry w Mordarce. Z centrum Limanowej do ośrodka jest ok. 5km. Około połowy grudnia ruszy czteroosobowy wyciąg krzesełkowy oraz dwa orczyki.


W sezonie będzie można zjeżdżać z Łysej Góry po oświetlonych trasach codziennie w godz. 9 - 22. Wyciągiem (przepustowość 2 tys. osób/godz.) wzniesiemy się na 168 metrów do górnej stacji (780 m n.p.m), skąd można zjechać dwoma trasami: 1000 metrową i znaczenie trudniejszą 700 - metrową, przeznaczona dla zaawansowanych narciarzy. Mniej wprawieni miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z 300 - metrowego zjazdu przy orczykach. Ma być tez uruchomiony miniwyciąg dla małych dzieci. Wszystkie trasy będą ratrakowane i dośnieżane. Na miejscu znajduje się serwis i wypożyczalnia sprzętu. Można też skorzystać z pomocy instruktorów szkółki narciarskiej.

{multithumb thumb_height=150}

Już wkrótce amatorzy białego szaleństwa będą mogli szusować z Łysej Góry w Mordarce. Z centrum Limanowej do ośrodka jest ok. 5km. Około połowy grudnia ruszy czteroosobowy wyciąg krzesełkowy oraz dwa orczyki.


W sezonie będzie można zjeżdżać z Łysej Góry po oświetlonych trasach codziennie w godz. 9 - 22. Wyciągiem (przepustowość 2 tys. osób/godz.) wzniesiemy się na 168 metrów do górnej stacji (780 m n.p.m), skąd można zjechać dwoma trasami: 1000 metrową i znaczenie trudniejszą 700 - metrową, przeznaczona dla zaawansowanych narciarzy. Mniej wprawieni miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z 300 - metrowego zjazdu przy orczykach. Ma być tez uruchomiony miniwyciąg dla małych dzieci. Wszystkie trasy będą ratrakowane i dośnieżane. Na miejscu znajduje się serwis i wypożyczalnia sprzętu. Można też skorzystać z pomocy instruktorów szkółki narciarskiej.

{multithumb thumb_height=150}


Liczba wyświetleń: 1678
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne