Spotkanie studentów PWSZ z władzami gminy

16.04.2007

13 kwietnia 2007r. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się spotkanie władz gminy Limanowa ze studentami z PWSZ w Nowym Sączu.
20 studentów z Instytutu Ekonomicznego w ramach koła naukowego Rozwoju Regionalnego pod kierownictwem Prof. dr Tadeusza Kudłacza, dr Marka Reichela oraz mgr Piotra Lityńskiego przez kilka godzin gościło w Urzędzie Gminy Limanowa

Celem spotkania było nawiązanie współpracy z gminą Limanowa, a także zapoznanie sie z dokumentami dotyczącymi rozwoju gminy. Krótką charakterystykę gminy przedstawił wójt gminy Władysław Pazdan, z której studenci dowiedzieli się podstawowych danych o naszej gminie począwszy od położenia poprzez problemy z jakimi gmina spotyka się na co dzień. Natomiast założenia studium zagospodarowania przestrzennego objaśnił kierownik wydziału geodezji Marian Maka. Inwestycje oraz podstawowe założenia opracowanego Planu Rozwoju Lokalnego przedstawił kierownik wydziału Rozwoju Gospodarczego i Komunikacji Stanisław Piegza. Natomiast oświata od wykonanych inwestycji po zamierzenia na najbliższe latra została omówiona przez Zastępcę wójta Franciszka Biedę. Na koniec wystąpień przedstawicieli gminy Dyrektor GZUP przedstawił problemy gminy w zakresie promocji, kultury, sportu i agroturystyki. Studenci mieli możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzi udzielił wójt gminy.

{multithumb thumb_height=150}

Następnie studenci podzielili się na grupy, w których wspólnie wykonali analizę SWOT, czyli określili słabe i mocne strony gminy Limanowa. Koło naukowe miało również możliwość zwiedzenia kilku inwestycji wykonanych przy udziale środków UE. Odwiedziliśmy wspólnie oczyszczalnię w Mordarce, halę sportowa wraz z wykonanym centrum wsi w Mordarce, a także plac budowy wyciągu na „Łysej Górze”.

Mamy nadzieję, że choć w krótkim czasie mieli okazję poznać problemy gminy a także w jaki sposób je rozwiązujemy.

PODZIĘKOWANIE

Chcielibyśmy bardzo podziękować za to wspaniałe spotkanie, poświęcenie tak cennego czasu oraz udostępnienie wszelkich potrzebnych dokumentów. Szczególne podziękowanie składam w kierunku Pana mgr inż. Stanisława Piegzy, który bardzo pomógł mi jako organizatorce w realizacji tego spotkania, udostępnił materiały, dzięki, którym udało nam się stworzyć Analizę SWOT Gminy Limanowa.

Dziękujemy za tak solidną współpracę, która ułatwiła przebieg tej konferencji. W imieniu wszystkich bardzo dziękuję za stworzenie tak miłej i ciepłej atmosfery. Cieszy nas otwartość władz na organizację tego typu konferencji. Z podziwem oraz ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy wypowiedzi Pana wójta, Z-pcy Wójta, Pana Jacentego Musiała, Pana Mariana Mąki oraz Pana Stanisława Piegzy. Potrafili odpowiedzieć na każde zadane przez na spytania, co świadczy o posiadaniu całkowitej wiedzy o Gminie. Należy podkreślić, iż jest to pierwsza tego typu konferencja w Gminie Limanowa. Myślę, że współpraca studentów z urzędem Gminy przyniesie w przyszłości owocne skutki. Po konferencji wywnioskowaliśmy, iż Gmina Limanowa jest bardzo przyjazna, chętna zawsze do pomocy, co bardzo nas cieszy jako młodych ludzi.

Dzięki zorganizowanym warsztatom naukowym w Gminie Limanowa uzyskaliśmy wiele cennych wiadomości, poznaliśmy mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia płynące z otoczenia a zarazem mające duży wpływ na dalszy rozwój. Dzięki organizacji Pana mgr inż. Stanisława Piegzy obejrzeliśmy powstałe inwestycje tj.: oczyszczalnia ścieków w Mordarce, boiska szkolne, hale, powstający wyciąg narciarski na Łysej Górze oraz hotel.

Konferencja okazała się strzałem w 10-tkę gdyż udało nam się zrealizować nasz cel. Uzyskaliśmy wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas problemy gminy Limanowa. Dzięki temu udało nam się stworzyć analizę SWOT.

Małgorzata Puto

{multithumb thumb_height=150}