Osiągnięto przejrzystość w działaniu

05.03.2006

Na początku 2005 r. Wójt Gminy wraz z kadrą kierowniczą urzędu postanowili wziąć udział w akcji "Przejrzysta Polska". Celem akcji było pobudzenie aktywności obywatelskiej oraz poprawa jakości życia publicznego. Akcja prowadzona przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, Gazetę Wyborczą, Centrum Edukacji Europejskiej oraz Program Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego w lutym br. dobiegła końca.

{multithumb thumb_height=150}

Eksperci zakończyli ocenę realizacji zadań obligatoryjnych polegających na realizacji zasad dotyczących: przejrzystości, braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości i rozliczalności.

Z przyjemnością informujemy, że nasza gmina znalazła się w gronie 403 gmin, które z powodzeniem zrealizowały zadania i w dniu 4 marca Wójt i Z-ca Wójta Gminy w siedzibie Gazety Wyborczej odebrali certyfikat potwierdzający ukończenie akcji. Dodać należy, że na początku roku do akcji przystąpiło blisko 800 samorządów z całego kraju i w zasadzie połowa zrealizowała wszystkie przewidziane w programie zadania. Z naszego województwa takie certyfikaty uzyskało 28 jednostek, zaś z powiatu limanowskiego tylko nasza gmina.

Podkreślić należy, że zrealizowanie wszystkich zadań było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu Wójta Gminy i podległych służb w usprawnianiu funkcjonowania Urzędu Gminy oraz stworzeniu "przejrzystych" procedur stosowanych w Urzędzie.

{multithumb thumb_height=150}