Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kanalizacja i oczyszczalnia ścieków w Mordarce wraz z mostem dojazdowym do oczyszczalni oddane do użytku

28.05.2002

W dniu 29 maja 2002 r. nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Mordarce wraz z mostem dojazdowym do oczyszczalni wybudowanym dzięki pomocy Telewizji Polskiej w ramach akcji "Telewidzowie Powodzianom".

Aktu przecięcia wstęgi dokonali: Poseł Bronisław Dutka, Wójt Gminy Władysław Pazdan, Ksiądz Prałat Józef Poręba oraz przedstawiciele Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Telewizji Polskiej.
Wcześniej poświęcenia obu inwestycji dokonał ksiądz prałat Józef Poręba Dziekan Dekanatu Limanowskiego.
Przekazana do użytku oczyszczalnia ścieków o przepustowości 170 m3 na dobę kosztowała 1.700.000 złotych, natomiast koszt I etapu kanalizacji obejmujący prawie 80 gospodarstw domowych wyniósł 765.000,- zł.
Realizacja zadania była możliwa dzięki pomocy Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Banku Światowego w ramach Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Nie bez znaczenia była również pomoc Telewizji Polskiej w budowie mostu do oczyszczalni ścieków i kilku gospodarstw znajdujących się w jego obrębie.
Wykonawcą zadań była firma "Sumax", "Machnik" oraz "Budmost".
Uroczystość zakończona została występem zespołów regionalnych oraz pieczeniem barana przy ognisku.

W dniu 29 maja 2002 r. nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Mordarce wraz z mostem dojazdowym do oczyszczalni wybudowanym dzięki pomocy Telewizji Polskiej w ramach akcji "Telewidzowie Powodzianom".

Aktu przecięcia wstęgi dokonali: Poseł Bronisław Dutka, Wójt Gminy Władysław Pazdan, Ksiądz Prałat Józef Poręba oraz przedstawiciele Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Telewizji Polskiej.
Wcześniej poświęcenia obu inwestycji dokonał ksiądz prałat Józef Poręba Dziekan Dekanatu Limanowskiego.
Przekazana do użytku oczyszczalnia ścieków o przepustowości 170 m3 na dobę kosztowała 1.700.000 złotych, natomiast koszt I etapu kanalizacji obejmujący prawie 80 gospodarstw domowych wyniósł 765.000,- zł.
Realizacja zadania była możliwa dzięki pomocy Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Banku Światowego w ramach Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Nie bez znaczenia była również pomoc Telewizji Polskiej w budowie mostu do oczyszczalni ścieków i kilku gospodarstw znajdujących się w jego obrębie.
Wykonawcą zadań była firma "Sumax", "Machnik" oraz "Budmost".
Uroczystość zakończona została występem zespołów regionalnych oraz pieczeniem barana przy ognisku.Liczba wyświetleń: 1920
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne