Szkolenie rachmistrzów spisowych

06.04.2002

W dniu 8 kwietnia 2002 r. w Urzędzie Gminy Limanowa rozpoczęło się szkolenie kandydatów na rachmistrzów spisowych.
Szkolenie będzie prowadzone w 2 turach.
Pierwsza w dniach 8-12 kwietnia 2002 r. w godz. 9 - 15 i będzie w niej uczestniczyć 44 kandydatów na rachmistrzów. Druga w dniach 15 - 19 kwietnia 2002 r. w tych samych godzinach i również będzie uczestniczyć 44 kandydatów.
W trakcie szkolenia omówione zostaną zasady i zakres powszechnego spisu ludności i mieszkań oraz powszechnego spisu rolnego.
Kandydaci na rachmistrzów zobowiązani będą do samodzielnego rozwiązania testu kontrolnego oraz wypełnienia formularzy spisowych w oparciu o przykład szkoleniowy.
Właściwe rozwiązanie testu kontrolnego stanowić będzie podstawę zakwalifikowania się na rachmistrza spisowego. Łącznie na terenie gminy jest 80 obwodów spisowych i przedstawionych zostanie 80 kandydatów na rachmistrzów Dyrektorowi Urzędu Statystycznego celem zawarcia umów o pracę.

Szkolenie będzie prowadzone w 2 turach.