Urząd Gminy Limanowa https://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2023 Śladem Wincentego Stanisława Gawrona - Wniosek Biblioteki otrzymał dotację https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/sladem-wincentego-stanislawa-gawrona-wniosek-biblioteki-otrzymal-dotacje Z radością informujemy naszych Czytelników, że nasz drugi wniosek zgłoszony do programu Promocja czytelnictwa ,,Śladem Wincentego Stanisława Gawrona" uzyskał dotację MKiDN w kwocie 10000,00 zł. Biblioteka w Starej Wsi w ten sposób pragnie promować wielkie postacie i przyczyniać się do ich popularyzacji, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Celem projektu jest przybliżenie sylwetki Wincentego Stanisława Gawrona, wzmocnienie tożsamości kulturowej oraz promocja czytelnictwa poprzez zainteresowanie literaturą obozową. To już druga dotacja, którą otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi. Pierwszy wniosek pisany do programu Partnerstwo dla książki pn. ,,Literacka skrzynia pamięci” uzyskał dotację MKiDN w kwocie 7375,00 zł.
Wincenty Stanisław Gawron urodził się 1908 roku na Starej Wsi koło Limanowej. Żołnierz polskiego podziemia, więzień obozu Auschwitz, z którego uciekł w maju 1942 roku, uczestnik Powstania Warszawskiego. Autor publikowanych wspomnień pt. ,,Ochotnik do Oświęcimia”. Ze względu na swój talent artystyczny, Wincenty w obozie pracował najpierw w Abbruchkommando a następnie w obozowej rzeźbiarni, gdzie malował krajobrazy, portrety, karykatury oraz projektował i rzeźbił różne przedmioty na zlecenie władz KL Auschwitz. Wykonywał prace na zamówienia esesmanów, ale i tworzył dzieła o tematyce całkowicie zakazanej, zawierające symbole Polski lub ukazujące tragiczną rzeczywistość obozową, jak poruszające naturalizmem portrety więźniów. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Auschwitz. W Bazylice Limanowskiej są trzy witraże jego autorstwa. Artysta zmarł w 1991 roku. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Limanowej w obrębie cmentarza wojennego 366.

W roku 2023 przypada 115. rocznica urodzin tego wybitnego syna Ziemi Limanowskiej. Projekt ,,Śladem Wincentego Gawrona”, przybliży postać Wincentego Stanisława Gawrona z trzech stron: jako pisarza, więźnia obozu Auschwitz oraz artystę.

Pierwsza część zadania będzie skupiona na przeżyciach obozowych. Kluczem do poznania tej postaci będzie książka Wincentego Stanisława Gawrona pt. ,,Ochotnik do Oświęcimia”, zadedykowana pamięci rtm. Witolda Pileckiego. Książka jest częścią pamiętnika, prowadzonego przez Wincentego Gawrona w okresie wojny i w pierwszych latach po jej zakończeniu. Zawiera dramatyczny opis wydarzeń, których był uczestnikiem i stanowi cenne źródło informacji dotyczących rzeczywistości obozowej, w Auschwitz. W tej części projektu zaplanowano wykład oparty na tych wspomnieniach dla starszej młodzieży szkół podstawowych: „Wincenty Stanisław Gawron – pisarz, artysta, żołnierz, więzień KL Auschwitz, działacz społeczny” oraz spotkanie autorskie dla młodzieży, ich rodziców, opiekunów z Niną Majewską-Brown, autorką bestsellerowych książek, opartych na prawdziwych wydarzeniach obozowych, historii związanych głównie z Auschwitz i Birkenau ("Anioł życia z Auschwitz", "Tajemnica z Auschwitz"), laureatką m.in. nagrody "Lubimy czytać 2021", którą otrzymała za "Ostatnią więźniarkę Auschwitz" oraz ostatniej pozycji ,,Ocalona z Auschwitz" wydanej w ubiegłym roku.

Druga część projektu zainspirowana jest artystycznym talentem bohatera i obejmuje kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży z malowania witraży (w bibliotece głównej i jej 6 filiach) oraz warsztaty ilustracji, komiksu i karykatury. Podczas zajęć dzieci i młodzież zapoznają się także z limanowskimi witrażami autorstwa Gawrona i ich głęboką symboliką.
Dopełnieniem całości projektu będzie przedstawienie mieszkańcom egodokumentów Walentego i Anny Gawronów (rodzeństwa Wincentego) zdeponowanych w Archiwum Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Pamiętniki pokażą, jak wyglądała codzienność mieszkańców powiatu limanowskiego przed ponad 100 laty i dadzą odpowiedź na kilka pytań, w tym m.in. z jakimi problemami borykali się ówcześni ludzie? Jak wyglądały relacje międzyosobowe? Wreszcie jak Limanowszczyznę i jej mieszkańców oceniali sami pamiętnikarze? Chociaż pamiętnik jest źródłem subiektywnym to jako jedyne źródło pozawala nam spojrzeć na minioną rzeczywistość oczami osób, które wówczas żyły. Spróbować poczuć ich emocje, radości, smutki i obawy. Wspomnienia rodzeństwa Wincentego dadzą nam ciekawe spojrzenie na ówczesną rzeczywistość i stanowią idealne dopełnienie całości projektu.
Projekt poprzez odwołanie do ważnych rocznic i postaci historycznych wzmocni poczucie regionalizmu, tożsamości kulturowej i narodowej. Zadania podniosą świadomość historyczną, wzmocnią więzi regionalne, przyczynią się do dumy lokalnej i narodowej. Projekt w innowacyjny sposób zachęci do praktyk czytelniczych, zadania ujęte w projekcie zainteresują literaturą obozową, literaturą faktu, najnowszymi tytułami z tego gatunku, które warto przeczytać i wypromują ten gatunek literacki. Zadania pobudzą empatię i wrażliwość na prawdę historyczną, zainteresują historią lokalną, wypromują bohaterskie postawyZdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Damiana Króla
 ]]>
Thu, 30 Mar 2023 09:43:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/sladem-wincentego-stanislawa-gawrona-wniosek-biblioteki-otrzymal-dotacje Kultura
30 drużyn z Małopolski rywalizowało ze sobą. Musieli wykazać się wiedzą o Chorwacji. https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/30-druzyn-z-malopolski-rywalizowalo-ze-soba-musieli-wykazac-sie-wiedza-o-chorwacji Trzydzieści drużyn z całej Małopolski rywalizowało ze sobą w konkursie, który miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, polsko-chorwackich relacji oraz utrwalenia współpracy pomiędzy tymi krajami. Poziom był bardzo wysoki, zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna. 28 marca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, odbył się finał IV Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji, który został zorganizowany przez Konsula Honorowego Republiki Chorwacji i Małopolskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Dyrektorem Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs Wiedzy o Chorwacji miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, polsko-chorwackich relacji oraz utrwalenia współpracy pomiędzy tymi krajami, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia. W tegorocznym finale konkursu wzięło udział 30 zespołów z terenu województwa małopolskiego. Nad przebiegiem konkursu czuwali: Konsul Honorowy Republiki Chorwacji Paweł Włodarczyk, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, którą reprezentowali Dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Sączu Adam Skwarło i wizytatorzy Grażyna Prusak-Burdacka i Sebastian Bielak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też dr Barbara Popiołek reprezentująca Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katarzyna Wójcik Dyrektor Biura Konsulatu Chorwacji w Krakowie.Przybyłych uczestników i gości powitali: wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Edyta Król i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce Paweł Ciuła.

Pierwsze miejsce w IV Małopolskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Januszowej, a na trzecim uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie. Wszystkim uczniom gratulujemy! (opr. r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Małopolskie Kuratorium Oświaty) 30 drużyn z Małopolski rywalizowało ze sobą. Musieli wykazać się wiedzą o Chorwacji. Trzydzieści drużyn z całej Małopolski rywalizowało ze sobą w konkursie, który miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, polsko-chorwackich relacji oraz utrwalenia współpracy pomiędzy tymi krajami. Poziom był bardzo wysoki, zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna.
 ]]>
Thu, 30 Mar 2023 08:37:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/30-druzyn-z-malopolski-rywalizowalo-ze-soba-musieli-wykazac-sie-wiedza-o-chorwacji Oświata
Wsparcie finansowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/wsparcie-finansowe-dla-ochotniczej-strazy-pozarnej-w-starej-wsi 29 marca br. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Rabce Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup nowych samochodów pożarniczych dla ochotniczych straży Pożarnych. Wręczenia promes dokonał  II Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński.
Promesę dla OSP Stara Wieś odebrał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,  Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi Daniel Zagrodzki oraz skarbnik straży Grzegorz Szewczyk.
 

Na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 400.000,00 złotych  dla jednostki OSP Stara Wieś zostały zaplanowane środki z następujących źródeł:
- środki własne oraz samorządowe  – 200.000,00 złotych
- Środki finansowe NFOŚiGW/WFOŚiGW – 200.000,00 złotych

Po złożeniu odpowiedniego wniosku przez strażaków ochotników z Starej Wsi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, po podpisaniu stosownej umowy zostanie przyznane dofinansowanie w kwocie 200.000,00 złotych .Do OSP z trzech małopolskich powiatów trafiło łącznie 9 mln zł
Powiat Limanowski: OSP Mszana Górna, OSP KSRG SZYK OSP Stara Wieś OSP Skrzydlna - łączna kwota dofinansowania 2,7 mln zł
Powiat Nowotarski: OSP Chochołów OSP Orawka OSP Spytkowice Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna - łączna kwota dofinansowania 4,1 mln zł
Powiat Tatrzański: OSP Suche OSP Gliczarów Dolny - łączna kwota dofinansowania 2,2 mln zł
Pieniądze te pozwolą na zakup 2 ciężkich, 6 średnich i 2 lekkich wozów strażackich .]]>
Thu, 30 Mar 2023 06:02:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/wsparcie-finansowe-dla-ochotniczej-strazy-pozarnej-w-starej-wsi Aktualności
„Młodzież Zapobiega Pożarom”- Miesko-Gminny turniej rozstrzygnięty https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/mlodziez-zapobiega-pozarom-mieskogminny-turniej-rozstrzygniety W dniu 28 marca 2023r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi odbyły się eliminacje  Miejsko-Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w  liczbie 25 osób wraz z opiekunami, którzy przygotowywali młodzież do turnieju.
W wyniku eliminacji pisemnych i ustnych Komisja Konkursowa pod kierownictwem  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej – młd. asp. Norberta Zaremby, kpt. Tomasza Dudy oraz Komendanta Gminnego – Dh Wojciecha Świerczka, Dh Aleksandra Krzysztofa – Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP i V-ce Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP – Dh Tadeusza Witeckiego wyłoniła najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w eliminacjach powiatowych.
  Zwycięzcami zostali:
I grupa wiekowa - szkoły podstawowe I-IV:
1. Wyżycki Filip- Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi2. Piechnik Nikodem - Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe V-VIII
1. Hila Justyna - Szkoła Podstawowa w  Kłodnem2. Pałka Izabela – Szkoła Podstawowa w Starej Wsi Nr 1

III grupa wiekowa - szkoły ponadpodstawowe:
1. Michalik Alicja – OSP Łososina Górna
2. Łazarz Piotr – I LO w Limanowej.

Nagrody rzeczowe wręczali:Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa  oraz komisja konkursowa wraz z organizatorami: Aleksander Krzysztof -Prezes Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP, Tadeusz Witecki – V-ce Prezes Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP, Wojciech Świerczek – Komendant Gminny, mł asp. Zaremba Norbert, kpt. Tomasz Duda.
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują sponsorom nagród:
Skrzekut Jan – Wójt Gminy Limanowa,
Bieda Władysław – Burmistrz Miasta Limanowa
Michura Paweł – Firma „MIDREW”
Wyżycki Wojciech – Firma „WOBUD”
Iwona Wojak-Ćwik i Krzysztof Ćwik – Firma „WOLIMEX PLUS”
Krajewski Marek – Firma „TRAKTOR SERWIS”
Sromek Dominik – Firma „REFLEX”
Witecki Tadeusz i OSP Wysokie
Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Limanowej
Serdeczne Podziękowania dla Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi pod kierownictwem Prezesa Zagrodzkiego Daniela.]]>
Wed, 29 Mar 2023 14:18:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/mlodziez-zapobiega-pozarom-mieskogminny-turniej-rozstrzygniety Aktualności
„Kochamy naszą planetę” –Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej w Pisarzowej https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/kochamy-nasza-planete-swiatowy-dzien-wody-w-szkole-podstawowej-w-pisarzowej Światowy Dzień Wody to święto obchodzone 22 marca.W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 wykonali plakaty zawierające wiele ciekawych informacji na temat wody.Plakaty te przygotowano pod hasłami:,,Woda wokół nas”, ,,Znaczenie wody w życiu człowieka”, ,,Sposoby oszczędzania wody” oraz ,, Źródła zanieczyszczenia wody”.Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 przygotowywali wspólnie tematyczne plakaty i prace plastyczne, dzięki czemu zapoznali się ze znaczeniem wody w życiu człowieka oraz sposobami jej oszczędzania. Zdobyta wiedza, a także umiejętności plastyczne zostały zaprezentowane w holu szkoły, gdzie mogą być podziwiane przez całą społeczność szkolną.Na zakończenie obchodów Dnia Wody zostało wykonane wspólne zdjęcie dzieci ubranych na niebiesko, co było symbolem czystej wody wokół nas.Podczas obchodów zrealizowano również zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” z modułu 3.Prowadząc takie działania, można już od najmłodszych lat uczyć dzieci i młodzież oszczędzania wody i pokazać, jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.]]> Wed, 29 Mar 2023 09:05:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/kochamy-nasza-planete-swiatowy-dzien-wody-w-szkole-podstawowej-w-pisarzowej Oświata Spotkanie z pracownikami KRUS i strażakami z OSP w Limanowej . https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/spotkanie-z-pracownikami-krus-i-strazakami-z-osp-w-limanowej-
W dniu 24 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I – III z przedstawicielami KRUS i strażakami z OSP w Limanowej na temat: Dbam o zdrowie i życie swoje i najbliższych. Przestrzegam zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie wiejskim.Celem tego spotkania było uświadomienie i przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa na wsi oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się od pracowników KRUS, jakich zasad powinno się przestrzegać podczas pracy z urządzeniami i maszynami rolniczymi w gospodarstwie rolnym. Z kolei strażacy z OSP w Limanowej przybliżyli uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Ze względu na formę prowadzenia zajęć, uczniowie wykazali duże zainteresowanie tymi zagadnieniami, bo mogli aktywnie uczestniczyć w prelekcji i pokazach.]]>
Wed, 29 Mar 2023 08:44:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/spotkanie-z-pracownikami-krus-i-strazakami-z-osp-w-limanowej- Oświata
„Przedszkolaki kodują – myślenie trenują” – innowacja pedagogiczna w grupie 0b https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/przedszkolaki-koduja--myslenie-trenuja--innowacja-pedagogiczna-w-grupie-0b W grupie 0b od listopada realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Przedszkolaki kodują – myślenie trenują”. Kodowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, to ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Uczenie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów. Innowacja ta  jest odpowiedzią na wyżej wymienione potrzeby i zainteresowania dziecka. Ma ona na celu rozwój spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia i logicznego myślenia. Ponadto pozwala na trening pamięci i  rozwój umiejętności matematycznych. W czasie zajęć z kodowania przedszkolaki usprawniają rozwój analizy i syntezy wzrokowej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, uczą się odczytywać oraz rozumieć symbole i znaki, a także kształtują umiejętności społeczne, w tym współpracę w parach, w zespołach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach z kodowaniem, odczuwają radość i zadowolenia z pokonywania trudności, nabywają umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz rozbudzają swoją  inwencję twórczą i kreatywność.]]> Wed, 29 Mar 2023 08:15:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/przedszkolaki-koduja--myslenie-trenuja--innowacja-pedagogiczna-w-grupie-0b Oświata „Siebie samego doskonalić nie zapomnij”-III Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/siebie-samego-doskonalic-nie-zapomnij Zachęcamy  do udziału w III Powiatowym Konkursie  o Tadeuszu Kościuszce  , którego mottem przewodnim jest „Siebie samego doskonalić nie zapomnij”. Patronat honorowy wydarzenia obejmują : Kuratorium Oświaty w Krakowie, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut. Konkurs będzie miał miejsce 25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 10:00. O ewentualnej zmianie terminu lub godziny przesłuchań organizator poinformuje uczestników , oraz osoby które zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu na na stronie szkoły .
W załączniku znajdują się niezbędne dokumenty do wzięcia udziału w konkursie.
W imieniu Organizatora zapraszamy serdecznie.
 ]]>
Wed, 29 Mar 2023 07:28:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/siebie-samego-doskonalic-nie-zapomnij Oświata
Chłopcy z Męciny wygrywają gminne eliminacje turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/chlopcy-z-meciny-wygrywaja-gminne-eliminacje-turnieju--z-podworka-na-stadion-o-puchar-tymbarku 29 marca br. w hali sportowej w Rupniowie rozegrano eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii Chłopców U12. Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie, który wywalczył awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 11 kwietnia na stadionie MKS „Limanovia”.


I miejsce – Szkoła Podstawowa w Męcinie w składzie: Maksymilian Dudzik, Przemysław Woźniak, Błażej Kochański, Marek Woźniak, Bartosz Smoleń, Jakub Górka, Jakub Dudczyk, Franciszek Smoleń, Oskar Frączek; opiekunem grupy był Mirosław Smoleń

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Rupniowie w składzie: Wiktor Lizak, Jakub Polański, Jakub Rusin, Maksymilian Mróz, Adam Klimek, Bartosz Ranosz, Igor Nowak, Sebastaian Puto, Jakub Łazar, Franciszek Nowak; opiekunem grupy był Robert Piwowarczyk
III miejsce – Szkoła Podsatwowa w Kłodnym w składzie : Igor Jędrzejak, Oskar Jędrzejak, Nikodem Wójcik, Kacper Świerczek, Michał Zychowicz,  Antoni Sołtys, Igor Leśniak, Karol Piwowar, Jakub Leśniak,  Szymon Piwowar; opiekunem grupy był Andrzej Ruchała

]]>
Wed, 29 Mar 2023 04:40:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/chlopcy-z-meciny-wygrywaja-gminne-eliminacje-turnieju--z-podworka-na-stadion-o-puchar-tymbarku Sport i turystyka
Chłopcy z Rupniowa Mistrzami Gminy Limanowa w Piłce Ręcznej Młodzieży https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/chlopcy-z-rupniowa-mistrzami-gminy-limanowa-w-pilce-recznej-mlodziezy
Po zaciętej sportowej rywalizacji, Mistrzami Gminy Limanowa zostali chłopcy z Rupniowa.
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rupniowie w składzie:
Klimek Karol, Kołos Kamil, Lizak Dawid, Pękała Alan, Rojek Mikołaj, Rusin Dominik, Smaga Adrian, Wroński Kamil i Zaręba Bartosz–  do zawodów chłopaków przygotował Robert PiwowarczykII miejsce – SP Stara WieśIII miejsce -  SP Mordarka


IV miejsce -  SP Młynne
V miejsce – SP Nowe Rybie

 
Wręczenia nagród oraz pucharów uczestnikom rozgrywek piłkarskich dokonał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rupniowie Robert Piwowarczyk.
 

Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Rupniowie za gościnność i sprawne przeprowadzenie zawodów.
 
Przed zwycięską drużyną chłopców z Rupniowa kolejne sportowe wyzwanie - walka o podium na Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w Piłce Ręcznej Młodzieży w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej 4 kwietnia 2023 (wtorek). Trzymamy kciuki!]]>
Tue, 28 Mar 2023 14:39:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/03/chlopcy-z-rupniowa-mistrzami-gminy-limanowa-w-pilce-recznej-mlodziezy Sport i turystyka