Urząd Gminy Limanowa https://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2021 2 października br. I Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open 2021 - Limanowa https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/2-pazdziernika-br-i-otwarty-puchar-polski-karate-kyokushin-iko-nakamura-polish-open-2021-limanowa 2 października w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 (ul. Piłsudskiego 81) w Limanowej odbędzie się I Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open 2021, którego organizatorem jest Limanowski Klub Kyokoushin Karate. Puchar odbędzie się pod Patronatem: Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Puchar będzie ukoronowaniem 25-lecia Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate, a także 40-letniej pracy na ziemi limanowskiej na rzecz propagowania Kyokushinkai. Puchar będzie nie lada gratką dla fanów sportów walki, organizator przygotował kilka niespodzianek.
 
Honorowy patronat objęli: Wiesław Janczyk - poseł na Sejm RP,  Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski, Władysław Bieda W - Burmistrz Miasta Limanowa, Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa.
 
Patronat medialny: TV28 oraz Limanowa.in
 
Sponsorem strategicznym wydarzenia jest firma NOWI - www.nowi.com.pl
 
Sędzią głównym będzie shihan Krzysztof Borowiec z Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea - 6 dan (So-Kyokushin), Vice Prezes Polski Związek Karate Kontaktowego.
 
Sędzią technicznym będzie shihan Sławomir Dubiel z Bielski Klub Karate Kyokushin - 5 dan (World Karate Budokai).
 
Komunikat, informacje o turnieju: 
 
Fanpage Pucharu:
 
Wydarzenie na Facebooku:
 
 
Zapowiedź Pucharu na YouTube:źr. Limanowski Klub Kyokushin Karate
]]>
Tue, 21 Sep 2021 08:53:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/2-pazdziernika-br-i-otwarty-puchar-polski-karate-kyokushin-iko-nakamura-polish-open-2021-limanowa Sport i turystyka
Spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Kuligiem w bibliotece w Starej Wsi https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/spotkanie-autorskie-z-prof-andrzejem-kuligiem-w-bibliotece-w-starej-wsi W piątek w deszczowe i chłodne wrześniowe popołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się niezwykłe spotkanie z wybitnym Limanowianinem prof. dr hab. inż. Andrzejem Kuligiem nt.: „Podróże małe, podróże duże”. Spotkanie niezwykłe, gdyż zaczynaliśmy jej w nasiąkniętej jesienną zadumą sali a zakończyliśmy je w pięknej Ameryce Południowej – w Patagonii. Dzięki opowieści naszego znamienitego gościa odwiedziliśmy ziemię, którą ponad dwa tysiące lata temu przemierzał Jezus Chrystus, zajrzeliśmy do egzotycznego i jakże fascynującego swoimi tajemnicami Egiptu oraz zwiedzaliśmy najwyższe szczyty Europy, Azji, Ameryki i Australii.

Spotkanie otworzył dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał, który przywitał zgromadzonych gości słowami św. Jana Pawła II - „Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia,  niezależności”.

Następnie dyrektor przedstawił pokrótce postać naszego Gościa oraz przypomniał, iż wykład został zorganizowany w ramach cyklu „Limanowianie znani i nieznani”, który biblioteka realizuję już od wielu lat, a wśród zaproszonych gości było wielu znanych i cenionych Limanowian.  Dyrektor przywitał również przybyłych na spotkanie gości, którymi byli min. córka profesora Anna Kulig, prof. nadz. dr hab. Szymon Wroński wraz z małżonką, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, radni miasta Limanowa: Leszek Mordarski, Piotr Zoń, Jan Winiewski, radni powiatu limanowskiego Marian Wójtowicz i Stefan Hutek. Wśród uczestników spotkania byli również Karol Wojtas historyk limanowski, Marek Dudek podróżnik, Jerzy Wrona szef Kongregacji Kupieckiej oraz Stanisław Ociepka redaktor naczelny  gazety „Echo Limanowskie”. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut w swoim wystąpieniu nie krył ogromnego zadowolenia, że możemy w naszej bibliotece gościć tak znamienitą osobę.
„- Skąd miłość do gór, oraz dlaczego podróżuje, wędrując, wspinając się?  - to pytanie zostało zadane prof. Andrzejowi Kuligowi

„Dla wszystkich odpowiedź jest jedna bo jestem ciekawy świata, bo mnie interesują inni ludzie, których spotykam podczas wypraw i w końcu bo jestem ciekawy swoich reakcji głównie w egzotycznych krajach oraz w ekstremalnie trudnych warunkach.”

Swoje wystąpienie profesor rozpoczął od wspomnień swoich lat dzieciństwa. Lat, które to spędził biegając po dworskim ogrodzie i podróżując po okolicznych wsiach. Jak zaznaczył to właśnie tu na limanowskiej ziemi zrodziła się jego miłość do gór, kiedy to jako mały chłopiec spacerował i poznawał okolicę zauważył jak bardzo ziemia jest pofałdowana to rozbudziło jego ciekawość świata i pasję podróżniczą.  To również dzięki swoim nauczycielom, uświadomił sobie, iż należy rozwijać swoje zainteresowania i warto inwestować w marzenia. Później jak mówił prof. Kulig były lata 60, i szkolne wyprawy w Tatry. Tatry, które nie były wówczas tak rozdeptane przez turystów jak dziś. Tatry zachwycające swoim spokojem, surowością natury i ciszą, o którą teraz już ciężko. To właśnie szkolne wycieczki były kolejnym etapem rozwoju jego pasji.

Kolejne lata przynosił kolejne podróże, jedne małe inne większe. Na szczególną uwagę na pewno zasługuje tutaj wyprawa go Węgier, która odbyła się w latach 90. To podczas niej zrodził się pomysł artykułu dot. Ojca profesora. Artykułu, który dał początek wieloletniej współpracy z „Echem Limanowskim”. Kolejną bardzo ważną dla naszego prelegenta wyprawą było podróż do Ziemi Świętej w 2000 roku. Podróż mająca charakter nie tylko turystyczny ale również religijny, miała ona znaczenie tym większe, iż w tym samym czasie do Izraela pielgrzymował nasz wielki rodak św. Jan Paweł II. Kolejnymi przystankami w naszej podróży z profesorem były Andy ze swoimi nagłymi zmianami pogody; Argentyna i Wodospady Iguazu; Afryka dzika i nie taka straszna jak można by przypuszczać; wspaniały Mont Blanc, uczący pokory; Peru na sportowo; Antypody, Nowa Zelandia z mieszkańcami, którzy Europejczyków traktują jak przybyszów z końca świata; Australia, która jak na dawną kolonie karną wcale nie jest taka straszna; piękny Kaukaz; piękna ale niebezpieczna Turcja; Iran i na koniec nietypowa Patagonia (wyprawa nietypowa dla górołaza, nietypowa bo morska), nietypowa ale piękna.

Ważnym aspektem w wypowiedzi profesora, było troska o środowisko. Dziś mamy już coraz większą świadomość potrzeby jego ochrony ale nadal dość często, za często czujemy się panami świata i nie szanujemy otaczającej nas przyrody zasypując ją  śmieciami, zagłuszając śpiew ptaków dźwiękami naszych smartfonów i migawek aparatów, polując na dzikie zwierzęta. Profesor apelował o rozsądek i uwrażliwiał nas w tych aspektach.

Po zakończeni prelekcji przyszedł czas na zadawanie pytań, których było bez liku. Słuchacze byli ciekawi jaki jest przepis na udaną wyprawę, jak należy się do niej przygotować, skąd czerpać środki, jak dobierać ekipę. Na wszystkie te kwestie wykładowca wyczerpująco i cierpliwie odpowiadał, dzieląc się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami i ogromnym doświadczeniem zdobytym podczas swoich licznych podróży po świecie.

Profesor zakończył swoje wystąpienie słowami „Idź w góry. A gdy wrócisz z gór świat nadal będzie taki sam ale ty będziesz inny”. My też wierzymy i ufamy, iż spotkanie z profesorem Kuligiem sprawiło, iż mimo że świat jest taki sam to my jesteśmy już inni.

Książka prof. Andrzeja Kuliga pn.: „Pół korony i inne wyprawy” cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy spotkania mogli otrzymać indywidualną dedykację od autora. Słowa uznania należą się profesorowi Andrzejowi Kuligowi, że za autorskie spotkanie nie pobierał żadnego honorarium. 

Prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Kulig – profesor Politechniki Warszawskiej. Limanowianin z urodzenia. Fotografujący uczestnik podróży krajoznawczych oraz wypraw w góry wysokie. Wieloletni publicysta dwumiesięcznika „Echo Limanowskie”, autor artykułów popularnonaukowych w kwartalniku „Almanach Ziemi Limanowskiej” oraz strony domowej: akulig.is.pw.edu.pl. W 2013 roku uhonorowany medalem i tytułem Przyjaciel Miasta Limanowa.

źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi]]>
Tue, 21 Sep 2021 08:31:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/spotkanie-autorskie-z-prof-andrzejem-kuligiem-w-bibliotece-w-starej-wsi Kultura
Konkurs plastyczny ,,Moja wakacyjna przygoda na wsi” https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/konkurs-plastyczny-moja-wakacyjna-przygoda-na-wsi Stowarzyszenie Dla Męciny otrzymało dotację na realizację projektu pn. ,,Moja niezwykła wieś…”.
 
Projekt realizowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2021 roku pn. „Mecenat Małopolski – I edycja”.
 
W ramach projektu Stowarzyszenie Dla Męciny organizuje konkurs plastyczny ,,Moja wakacyjna przygoda na wsi”.
 
Konkurs ma na celu:
- rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i aktywności wśród uczestników konkursu, popularyzację działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej, a także promocja wsi - miejscowości położonych na obszarze powiatu limanowskiego, jako miejsca w którym można spędzić doskonałe wakacje, pełne przygód i niesamowitych wrażeń.
 
Konkurs skierowany do dzieci zamieszkujących powiat limanowski.
 
Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody rzeczowe.
 
Uczestnicy konkursu powinni wykonać swoją pracę plastyczną nawiązującą do tematu „Moja wakacyjna przygoda na wsi”, na której pokażą jak spędzają swój wolny czas na wsi, a następnie powinni wykonać fotografię swojej pracy konkursowej, którą powinni przesłać na adres e-mail: dlameciny@onet.pl
 
W temacie wiadomości e-mail należy wpisać: Konkurs – Moja wakacyjna przygoda na wsi.
 
W wiadomości e-mail należy wpisać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu, imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraz nr telefonu.
 
Konkurs trwa do 28 września 2021r.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
 
źr. Stowarzyszenie Dla Męciny]]>
Tue, 21 Sep 2021 08:05:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/konkurs-plastyczny-moja-wakacyjna-przygoda-na-wsi Inne
II Powiatowa Konferencja Pszczelarska https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/ii-powiatowa-konferencja-pszczelarska Szanowni Państwo,
Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na
II Powiatową Konferencję Pszczelarską
w dniu 30 września br. godzina 11.00
sala konferencyjna Hotelu Limanova
ul. Sikorskiego 28, 34-600 Limanowa
 
Konferencja  organizowana jest w ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom – edycja 2021”, który realizowany jest dzięki otrzymanej dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. ”Małopolska Pszczoła” w 2021 r.
 
Prosimy o zgłoszenie udziału telefonicznie pod nr tel. 18 33 37 903 lub mailowo lotlimanowski@gmail.com
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką pszczelarską.
 

 
źr. Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego]]>
Tue, 21 Sep 2021 07:06:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/ii-powiatowa-konferencja-pszczelarska Inne
Nowy rok szkolny 2021/2022 w gminnych placówkach oświatowych https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/nowy-rok-szkolny-20212022-w-gminnych-placowkach-oswiatowych Po okresie nauki zdalnej od września dzieci i młodzież wróciły do tradycyjnej formy nauki w szkołach. W roku szkolnym 2021/2022 do szkół podstawowych na terenie gminy Limanowa uczęszczać będzie 2980 uczniów, w tym 755 najmłodszych dzieci w 34 działających przy szkołach oddziałach przedszkolnych.
 
Najliczniejszą szkołą jest Szkoła im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce  gdzie naukę  pobierać będzie 362 uczniów i przedszkolaków. Drugą pod względem liczebności jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi z liczbą 311 uczniów i przedszkolaków.

Stan organizacji szkół Gminy Limanowa na dzień 1 września 2021 r. obrazuje poniższa tabela:
 


Powrót do nauki stacjonarnej nałożył na dyrektorów szkół obowiązek odpowiedniej organizacji zajęć oraz przestrzegania wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszystkie szkoły gminne są należycie przygotowane, by nauka w systemie stacjonarnym mogła odbywać się w warunkach bezpiecznych, stosując się do określonych zasad i zachowania ostrożności.  
Kalendarz roku szkolnego 2021/2022:
 
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2021 r. (środa)
 • Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela) 14 października 2021 r. (czwartek)
 • Święto Niepodległości 11 listopada 2021 r. (czwartek)
 • Zimowa przerwa świąteczna  23-31 grudnia 2021 r.
 • Nowy Rok 1 stycznia 2022 r. (sobota)
 • Trzech Króli 6 stycznia 2022 r. (czwartek)
 • Ferie zimowe 17-30 stycznia 2022 r.
 • Wiosenna przerwa świąteczna 14-19 kwietnia 2022 r.
 • Egzamin ósmoklasisty  24-26 maja 2022 r.
 • Święto Konstytucji 3 Maja 3 maja 2022 r. (wtorek)
 • Boże Ciało 16 czerwca 2022 r. (czwartek)
 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 24 czerwca 2022 r.
]]>
Mon, 20 Sep 2021 10:06:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/nowy-rok-szkolny-20212022-w-gminnych-placowkach-oswiatowych Oświata
„Bezpieczna droga do szkoły 2021” w Szkole Podstawowej w Mordarce https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/bezpieczna-droga-do-szkoly-2021-w-szkole-podstawowej-w-mordarce Wrzesień 2021 – powrót dzieci do szkoły po długiej przerwie. Mając na uwadze fakt, iż nasza szkoła zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów już od pierwszych dni września podejmujemy działania w tym kierunku. Z tego względu m.in. od lat ściśle współpracujemy ze służbami mundurowymi.
 
W czwartek 16 września Szkoła Podstawowa w Mordarce gościła przedstawicieli z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz ratowników Auto Moto Klub – Limanowa. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i rozpoczęło się od pogadanki. Funkcjonariusze policji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie oraz zasadach obowiązujących na drodze, zwracając przy tym uwagę, że o zachowaniu bezpieczeństwa muszą pamiętać nie tylko kierujący pojazdami, ale również Ci,  którzy w jakikolwiek sposób są uczestnikami ruchu drogowego:
 
„Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich”
 
Policjanci przypomnieli również najmłodszym o konieczności i korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych „Odblaski, to życie”…
 
Ponadto, dzięki uprzejmości Auto Moto Klubu miała miejsce prezentacja sprzętu do ratowania życia, wykorzystywanego podczas wypadków drogowych. Odbył się również  pokaz oraz praktyczna nauka zasad udzielania pierwszej pomocy.
 
Po przeszkoleniu uczniowie przystąpili do dalszych działań na rzecz akcji,  a to oczywiście pod czujnym okiem funkcjonariuszy. W rejonie szkoły zorganizowany został nietypowy punkt kontroli kierowców, gdzie dzieci wraz z policją tworzyły patrole. Akcja polegała na zatrzymywaniu i kontrolowaniu kierowców – jadących prawidłowo uczniowie nagradzali zawieszką „super emotikon”. Osobom łamiącym przepisy wręczali ulotki apelujące o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach placówek oświatowych. Dodatkowo na otrzeźwienie umysłu Ci kierowcy byli częstowani… sokiem z cytryny.
 
Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji.
 
Tekst: Barbara Lisek
Foto: UG Limanowa]]>
Fri, 17 Sep 2021 12:10:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/bezpieczna-droga-do-szkoly-2021-w-szkole-podstawowej-w-mordarce Oświata
Zgłoś odpady wielkogabarytowe do odbioru https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/zglos-odpady-wielkogabarytowe-do-odbioru Informujemy, że w październiku odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Limanowa. Uwaga! Chcesz by odebrano odpady wielkogabarytowe - zgłoś ten fakt już teraz do Urzędu Gminy.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w następujących terminach:
 • 6 października - w Lipowem i Sowlinach
 • 7 października - w Bałażówce, Kisielówce, Koszarach, Łososinie Górnej, Makowicy, Młynnem, Nowym Rybiu, Pasierbcu, Rupniowie, Starym Rybiu i Walowej Górze
 • 13 października - w Kłodnem, Męcinie, Mordarce i Pisarzowej
 • 14 października -  w Kaninie, Siekierczynie I i II, Starej Wsi I i II i w Wysokiem

Zamiar wystawienia odpadów do odbioru mieszkańcy gminy zobowiązani są wcześniej zgłosić  do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy Limanowa (pok. nr 25) nr tel.: 18 /263 00 24.  Jest to warunek KONIECZNY by odpady zostały odebrane!
 
Odpady bez wcześniejszego zgłoszenia - nie będą odbierane.

Ważnezgłoszone do odbioru odpady wielkogabarytowe wystawić należy w dostępnym miejscu, przed posesją, gdzie możliwy jest ich odbiór i dojazd dużym pojazdem. Upraszamy o nieskładowaniu gabarytów w centrach wsi! Dbajmy o nasze otoczenie! Ponadto wywożąc odpady gabarytowe w takie miejsca, narażają się Państwo na otrzymanie mandatu, gdyż obiekty gdzie to jest zwykle czynione są monitorowane. 

Nie twórzmy wysypisk śmieci w naszych pięknych miejscowościach. 


Przypominamy również, że śmieci wielkogabarytowe wywożone są dwa razy w roku.  W terminie majowym i październikowym, zaznaczonym w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.
]]>
Fri, 17 Sep 2021 11:16:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/zglos-odpady-wielkogabarytowe-do-odbioru Aktualności
Odbiór przebudowanej drogi rolniczej w Starej Wsi https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/przebuowa-drogi-rolniczej-w-starej-wsi  
Zakończyły się prace związane z przebudową drogi rolniczej w Starej Wsi. 15 września Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz ze swoim Zastępcą Wojciechem Pazdanem, Kierownikiem Wydziału Inwestycji  i Funduszy Europejskich Stanisławem Piegzą, w obecności  Radnej Gminy Limanowa  Cecylii Kochańczyk, sołtys  wsi Urszuli Biernat, inspektora nadzoru Janusza Liptaka oraz przedstawicieli wykonawcy – Firmy KADBUD, dokonali oficjalnego odbioru zadania.
W odbiorze uczestniczyli również mieszkańcy, którzy nie kryli ogromnego zadowolenia z nowej nawierzchni i z tego, że  latach próśb udało sie zrealizować upragnioną inwestycję.
Prace wykonywane na odcinku 380 m obejmowały wykonanie nowej podbudowy oraz  nowej nawierzchni  z mieszanek mineralno – bitumicznych wraz z poboczami. Dokonano również poprawy istniejącego odwodnienia.
Całkowity koszt zadania  wyniósł 113 215,17 zł, z czego 50 % kosztów kwalifikowalnych stanowi  dotacja ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem
z  produkcji gruntów rolnych.

]]>
Fri, 17 Sep 2021 10:54:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/przebuowa-drogi-rolniczej-w-starej-wsi Aktualności
Posiedzenie Komisji Skarg , Wniosków i Petycji Rady Gminy Limanowa w dniu 20 września 2021 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/posiedzenie-komisji-skarg--wnioskow-i-petycji-rady-gminy-limanowa-w-dniu-20-wrzesnia-2021 Na podstawie § 60 ust. 3 uchwały Nr XXIX/278/2018 Rady Gminy Limanowa z dnia 6 września 2018 r. w sprawie Statutu Gminy Limanowa (Dz. Urz. Woj. Mał. z 2018 r. poz. 6395) zapraszam na posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Limanowa, które odbędzie się w dniu 20 września 2021 r. /poniedziałek/ o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa.
 
 

Tematem posiedzenia będzie:

 
 1. Otwarcie posiedzenia.
 2. Przyjęcie porządku posiedzenia.
 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
 4. Rozpatrzenie skargi na działalność Wójta Gminy Limanowa w sprawie postępowania rozgraniczeniowego w miejscowości Pisarzowa.
 5. Rozpatrzenie wniosku o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy.
 6. Wolne wnioski i zapytania.
 7. Zakończenie posiedzenia.
 
            Zaproszenie niniejsze stanowi podstawę do uzyskania zwolnienia z pracy na czas trwania posiedzenia zgodnie z art. 25 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2020r. poz. 713 ze zm/.
 
 
Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji
 
Jerzy Jabłoński
]]>
Fri, 17 Sep 2021 10:39:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/posiedzenie-komisji-skarg--wnioskow-i-petycji-rady-gminy-limanowa-w-dniu-20-wrzesnia-2021 Aktualności
Ostrzeżenie meteorologiczne 198/2021 - intensywne opady deszczu/1 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/ostrzezenie-meteorologiczne-1982021-intensywne-opady-deszczu1 Intensywne opady deszczu/1

od godz. 04:00 dnia 17.09.2021 do godz. 15:00 dnia 17.09.2021
Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 35 mm do 45 mm.

PRAWDOPODOBIEŃSTWO WYSTĄPIENIA ZJAWISKA 80%]]>
Fri, 17 Sep 2021 06:20:00 +0000 https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2021/09/ostrzezenie-meteorologiczne-1982021-intensywne-opady-deszczu1 Aktualności