GMINA LIMANOWA ROZPOCZYNA SPRZEDAŻ WĘGLA

18.11.2022

Szanowni Państwo,

Od przyszłego tygodnia Gmina Limanowa rusza ze sprzedażą węgla na preferencyjnych zasadach dla mieszkańców, którzy złożyli wnioski z zapotrzebowaniem na zakup opału. Do gminnych domów trafi węgiel polski - ze Śląska w cenie 2000 zł (brutto) za tonę, w sortymencie: kostka, orzech, groszek i ekogroszek.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom podpisaliśmy umowy współpracy ze składami opału zlokalizowanymi w kilku miejscach na terenie Gminy, tak aby ułatwić i usprawnić  transport opału.

Gmina złożyła zamówienie na ten rok na 1000 ton węgla. Nadal zbierane są wnioski – zapotrzebowanie na zakup węgla na preferencyjnych zasadach.

Wnioski, które zostały złożone, przeszły już proces weryfikacji. W tym momencie upoważniona z ramienia Urzędu osoba kontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami, celem potwierdzenia weryfikacji wniosku i podania informacji o dokonywaniu zapłaty za zamówiony węgiel. W przypadku, gdy dokonana zostanie wpłata i będzie zaksięgowana na koncie Urzędu, ponownie uprawniona osoba z Urzędu poinformuje wnioskodawcę o miejscu i warunkach odbioru węgla.

Przypominamy, że Urząd Gminy Limanowa zbiera wnioski na zakup węgla w 2022 r. max. na 1,5 tony dla gospodarstwa domowego. Wnioski na ten rok przyjmowane będą do 9 grudnia br.
O terminie zakupu decyduje kolejność złożenia wniosku!

Od stycznia 2023 r. przyjmowane będą kolejne wnioski na zakup węgla w ilości 1,5 tony na gospodarstwo domowe, na sezon grzewczy 2023 (styczeń-kwiecień).

Dla przypomnienia podajemy numer konta bankowego, na który należy dokonać wpłaty za węgiel. Gmina Limanowa numer: 40880400000000000007230053.  W tytule przelewu koniecznie należy wpisać: WĘGIEL - imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem gospodarstwa domowego, na który jest złożony wniosek.

/-/ Jan Skrzekut
                                                                                                                     Wójt Gminy Limanowa