Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

GMINA LIMANOWA ROZPOCZYNA SPRZEDAŻ WĘGLA

18.11.2022

Szanowni Państwo,
 
Od przyszłego tygodnia Gmina Limanowa rusza ze sprzedażą węgla na preferencyjnych zasadach dla mieszkańców, którzy złożyli wnioski z zapotrzebowaniem na zakup opału. Do gminnych domów trafi węgiel polski - ze Śląska w cenie 2000 zł (brutto) za tonę, w sortymencie: kostka, orzech, groszek i ekogroszek.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom podpisaliśmy umowy współpracy ze składami opału zlokalizowanymi w kilku miejscach na terenie Gminy, tak aby ułatwić i usprawnić  transport opału.

Gmina złożyła zamówienie na ten rok na 1000 ton węgla. Nadal zbierane są wnioski – zapotrzebowanie na zakup węgla na preferencyjnych zasadach.

Wnioski, które zostały złożone, przeszły już proces weryfikacji. W tym momencie upoważniona z ramienia Urzędu osoba kontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami, celem potwierdzenia weryfikacji wniosku i podania informacji o dokonywaniu zapłaty za zamówiony węgiel. W przypadku, gdy dokonana zostanie wpłata i będzie zaksięgowana na koncie Urzędu, ponownie uprawniona osoba z Urzędu poinformuje wnioskodawcę o miejscu i warunkach odbioru węgla.

Przypominamy, że Urząd Gminy Limanowa zbiera wnioski na zakup węgla w 2022 r. max. na 1,5 tony dla gospodarstwa domowego. Wnioski na ten rok przyjmowane będą do 9 grudnia br.
O terminie zakupu decyduje kolejność złożenia wniosku!
 
Od stycznia 2023 r. przyjmowane będą kolejne wnioski na zakup węgla w ilości 1,5 tony na gospodarstwo domowe, na sezon grzewczy 2023 (styczeń-kwiecień).

Dla przypomnienia podajemy numer konta bankowego, na który należy dokonać wpłaty za węgiel. Gmina Limanowa numer: 40880400000000000007230053.  W tytule przelewu koniecznie należy wpisać: WĘGIEL - imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem gospodarstwa domowego, na który jest złożony wniosek.


                                                                                                                          /-/ Jan Skrzekut
                                                                                                                     Wójt Gminy Limanowa
                                                                                                                              

Liczba wyświetleń: 671
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne