A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Świadczenie "500+" na nowy okres 2021/2022 - elektroniczne składanie wniosków od 1 lutego

15.01.2021
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej informuje, że od dnia 1 lutego 2021 roku możliwe będzie składanie drogą elektroniczną wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego (500 plus), na kolejny okres świadczeniowy 2021/2022, trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Przypominamy, że w nowym okresie świadczeniowym program Rodzina 500 plus obejmuje wszystkie dzieci do 18. roku życia BEZ WZGLĘDU NA DOCHÓD RODZINY. Prawo do świadczenia wychowawczego nie jest już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.
 
Zachęcamy, aby wnioski o przyznanie świadczenia składać online co znacznie przyspieszy rozpatrzenie sprawy. Od 1 lutego br. będzie można to zrobić poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal [email protected] lub portal ZUS.

Terminy wypłat świadczenia wychowawczego w zależności od miesiąca złożenia wniosku na nowy okres przedstawiają się następująco:

- w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30 kwietnia 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 czerwca 2021 r.

- w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 maja 2021 r. do dnia 31 maja 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 lipca tego roku.

- w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 sierpnia 2021 r.

- w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 lipca 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 30 września tego roku.

- w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 sierpnia do dnia 31 sierpnia 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 października 2021 r.

Wnioski składane w sposób tradycyjny (w formie papierowej), będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia 2021 r., w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej,  przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 18 B.

Aktualny okres świadczeniowy trwa do dnia 31 maja 2021 r.


Liczba wyświetleń: 1688
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30