Urząd Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2017 Dotacje dla jednostek OSP z Sejmiku Wojewódzkiego http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/dotacje-dla-jednostek-osp-z-sejmiku-wojewodzkiego Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach  konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017” przyznał Gminie Limanowa pomoc finansową na zapewnienie gotowości bojowej 4 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.
Uroczyste przekazanie umowy na dofinansowanie OSP, w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego: Przewodnicząca Sejmiku - Urszula Nowogórska, Członek Zarządu - Leszek Zegzda i Radny Sejmiku - Stanisław Pasoń, odbyło się 11 sierpnia br. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu. W imieniu Gminy Limanowa umowę odebrał Zastępca Wójta - Marian Mąka i Prezes OSP Wysokie - Tadeusz Witecki.

W ramach realizacji programu:
- OSP Wysokie otrzyma agregat prądotwórczy i pilarkę ratowniczą,
- OSP Stara Wieś – defibrylator i zestaw PSP R-1,
- OSP Rupniów – odzież ochronną do działań bojowych,
a OSP Pisarzowa radiotelefon z zestawem podhełmowym.
Całkowity koszt zadania wyniesie 35.555,00 zł, w tym wsparcie ze środków Województwa Małopolskiego to 15.400,00 zł.]]>
Mon, 21 Aug 2017 06:10:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/dotacje-dla-jednostek-osp-z-sejmiku-wojewodzkiego Aktualności
Konkurs „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie małopolskim” http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/konkurs-twoja-ulubiona-trasa-rowerowa-w-wojewodztwie-malopolskim Drodzy Mieszkańcy!
Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.
 
Forma pracy:
  • mapa + opis
  • tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf
  • zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)
 
Zasady:
1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. małopolskiego w wieku od 15
do 115 lat J
2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa małopolskiego.
3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa J
4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim.
 
SUMA NAGRÓD 1500 zł
I miejsce: 1000zł
II miejsce: 500zł
 
Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: konkurs@clicktrans.pl W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa
Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu http://www.info.clicktrans.pl/ lub http://clicktrans.com/blog/ w celu promocji trasy w Polsce i za granicą.
Czekamy na Twoją pracę konkursową do 17 września 2017 r.
Więcej szczegółów i regulamin pod adresem: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-malopolskie
]]>
Thu, 17 Aug 2017 10:36:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/konkurs-twoja-ulubiona-trasa-rowerowa-w-wojewodztwie-malopolskim Inne
Bezpłatne badania mammograficzne http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/bezplatne-badania-mammograficzne Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
 
Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.
„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek."
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się: Limanowa – 1 września przy Domu Kultury, ul. B. Czecha 4
 
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.]]>
Thu, 17 Aug 2017 10:30:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/bezplatne-badania-mammograficzne Inne
Tłumy na koncertach Eweliny Lisowskiej i "Pięknych i Młodych" na 25-leciu Gminy Limanowa! http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/tlumy-na-koncertach-eweliny-lisowskiej-i-pieknych-i-mlodych-na-25leciu-gminy-limanowa W dniach 12 i 13 sierpnia Gmina Limanowa uroczyście obchodziła Jubileusz 25-lecia istnienia. Artystyczno-rozrywkowa część uroczystości miała miejsce w Pisarzowej, gdzie odbyły się m.in.  koncerty muzyczne i  występy Gwiazd Wieczoru - Eweliny Lisowskiej oraz Zespołu "Piękni i Młodzi".
Po oficjalnej części, która miała miejsce w Starej Wsi w sobotnie przedpołudnie, bardziej rozrywkowy charakter uroczystości na popołudnie przeniósł się do Pisarzowej. Tam uroczystego otwarcia obchodów ćwierćwiecza Gminy Limanowa dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, który życzył wszystkim uczestnikom uroczystości wspaniałej zabawy podczas wspólnego świętowania Jubileuszu 25-lecia Gminy. Wraz z Wójtem uroczystość rozpoczęli: Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński, a na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceminister Finansów, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga,  Wiceburmistrz Miasta Limanowa Wacław Zoń oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Limanowa.

A sobotnie świętowanie rozpoczęło sie od występu Zespołu "Creative Band", który pomimo deszczu wprowadził zebranych we wspaniały muzyczny nastrój, który kontynuował następnie Zespół "Niegrzecni". Przed sceną pojawiły się  pierwsze odważne taneczne pary, a o godz. 21.00 z mocnym brzmieniem zespołu wystąpiła Ewelina Lisowska. Koncert pomimo niesprzyjającej aury zgromadził tłumy fanów, którzy wraz z artystką śpiewali jej największe przeboje.

Potem oczywiście przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia z piosenkarką, którym nie było końca. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów 25-lecia Gminy Limanowa miała miejsce "Piana Party" przygotowana przez "Firewall Music". Dźwięki największych przebojów w połączeniu z pianą zrobiły swoje i wspaniała taneczna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień obchodów jubileuszowych rozpoczęła Prezentacja Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Gminy Limanowa, a po występach Kół na scenie z regionalnym śpiewem i tańcem prezentował się Zespół "Kijom Worci" z Pisarzowej, a tanecznie również  wśród publiczności zrobiło się przy dźwiękach Zespołów "Babiorze" , "Tatra" oraz "Avangarda Band". Najwięcej emocji i wrażeń przyniósł zebranym koncert Zespołu "Piękni i Młodzi".

Szczęśliwcom udało się zdobyć płytki zespołu, które wokalistka rzucała w tłum fanów, robiąc również ze sceny zdjęcia z publicznością  dla uwiecznienia wspaniałego klimatu jaki wytworzył się w trakcie występu. Na tym wspólnej zabawie nie było dość, bowiem do późnych godzin nocnych trwała dyskoteka z Dj.
A niedziela to oprócz występów muzycznych wiele atrakcji, które miały miejsce poza sceną - a tą największą  była loteria z mnóstwem cennych nagród rzeczowych, których fundatorem był Urząd Gminy Limanowa oraz tych przekazanych od sponsorów: Sklep "Izi GSM" z Limanowej, Strefę "Paintball 52" w Męcinie oraz Salę zabaw "Smykolandia" w Limanowej.

W trakcie świętowania jubileuszu gminy nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach uroczystości - były darmowe dmuchańce, lody ufundowane przez Firmę "Koral" oraz zabawy i konkursy z animatorami. W trakcie występów odbyły się wybory Miss i Mistera uroczystości, odważnych do walki o tytuł Najpiękniejszej i Najpiękniejszego  nie było wiele, jednak ostatecznie tytuł "Miss 25-lecia Gminy Limanowa" obroniła Karolina Grab z Limanowej, a "Misterem" został Artur Michalik z Pisarzowej.

Podczas trwania niedzielnej odsłony obchodów 25-lecia Gminy rękodzieło artystyczne prezentowały Sabina Frączek i Marta Pawłowska, natomiast malarstwo - Władysław Raczek z Pisarzowej.

Obchody 25-lecia Gminy Limanowa już za nami, ale wspomnienia podniosłych chwil oraz  wspaniałej zabawy zapewne pozostaną na długo w naszej pamięci.

Galeria zdjęć z drugiego dnia obchodów dostępna pod adresem: http://www.gminalimanowa.pl/galeria/wyswietl/25lecie-gminy-limanowa-niedziela ]]>
Thu, 17 Aug 2017 06:54:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/tlumy-na-koncertach-eweliny-lisowskiej-i-pieknych-i-mlodych-na-25leciu-gminy-limanowa Aktualności
Regionalne prezentacje w ramach Jubileuszu 25-lecia Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/regionalne-prezentacje-w-ramach-jubileuszu-25lecia-gminy-limanowa W niedzielę 13 sierpnia w Pisarzowej w ramach świętowania 25-lecia Gminy Limanowa odbyła się Prezentacja Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Limanowa. Regionalny akcent uroczystości rozpoczął  drugi dzień świętowania ćwierćwiecza Gminy.
 
Na początek członkinie 8 KGW, które zgłosiły się do udziału w uroczystości prezentowały walory regionalnej kuchni, następnie rękodzieło artystyczne oraz programy artystyczne lub pieśni ludowe.
Podczas konkursu potraw regionalnych skosztować można było m.in. zupę kminkową, krupy ze śliwkami, "kapuśniorkę po pasierbiecku", zupę na zasmażce z miętą, żur z ziemniakami, "zimnioki z galasom" ponadto kiszone ogórki oraz  chleb wiejski ze smalcem oraz regionalne wypieki - kołaczyki  i drożdżowe ciasta z owocami.

Po degustacji potraw regionalnych odbył się konkurs rękodzieła artystycznego, podziwiać można na było m.in. prace szydełkowe, hafciarskie, bibułkarskie, tkackie i wikliniarskie wykonane przez  przedstawicielki poszczególnych Kół. Następnie członkinie KGW przedstawiały scenki teatralne , ukazując w nich dawne obrzędy i zwyczaje takie jak: "skubanie pierza", "przędzenie wełny", "wniebowziocie", "krozanie kapusty"  oraz pieśni ludowe.

Przygotowane przez Koła regionalne potrawy, rękodzieło oraz scenki i pieśni ludowe oceniała trzyosobowa Komisja Artystyczna w składzie: Magdalena Kroh –etnograf, Zofia Skwarło - regionalista i Aleksander Smaga - muzyk. Jury po  wszystkich trzech konkursach postanowiła przyznać poszczególnym KGW następujące nagrody :
I miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 2.000,00 zł – KGW Męcina

II miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 1.500,00 zł – KGW Pisarzowa
- trzy równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wys. po 1.200,00 zł:
KGW Kłodne, KGW Pasierbiec, KGW Stara Wieś Rola
- dwa równorzędne IV miejsca i nagrody pieniężne w wys. po 1.000,00 zł:
KGW Łososina Górna i KGW Rupniów Centrum
oraz miejsce V i nagrodę w wys. 900,00 zł  - KGW Lipowe
Ponadto Komisja na XVII Powiatowy Przegląd KGW, który odbędzie się w Dobrej w dn. 3 września br. zakwalifikowała KGW Męcina, a do udziału w Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza” rekomendowała: KGW Męcina ze scenką „Och te swaty” oraz KGW Pisarzowa ze scenką „Wniebowziocie”.
Nagrody Kołom uczestniczącym w Prezentacji wręczali: Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński. Również przedstawicielki KGW z okazji 25-lecia Gminy złożyły na ręce Wicewójta serdeczne podziękowania za wspieranie ich działalności w ciągu minionego ćwierćwiecza.
 
 
 
 
 ]]>
Thu, 17 Aug 2017 05:59:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/regionalne-prezentacje-w-ramach-jubileuszu-25lecia-gminy-limanowa Kultura
„Puchar Funika” po raz trzeci dla Kisielówki! http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/puchar-funika-po-raz-trzeci-dla-kisielowki Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Sowlinach przy pięknej, wakacyjnej pogodzie odbyła się III edycja Sportowego Turnieju o „Puchar Funika”.  W rywalizacji wzięło udział pięć pięcioosobowych drużyn reprezentujących poszczególne świetlice: ze Starej Wsi, Kisielówki,  Pisarzowej, Sowlin oraz Pasierbca.
Opiekun świetlicy w Sowlinach i główny pomysłodawca całego przedsięwzięcia – Tomek Kurczab, podobnie jak w poprzednich latach wykazał się ogromną pomysłowością przy przygotowywaniu dyscyplin w których rywalizowali uczestnicy. Wśród konkurencji Turniejowych znalazły się m.in.: skoki na skakance, rzuty do kosza oraz sztafeta zręcznościowa.
Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Świetlica w Kisielówce

II miejsce – Świetlica w Lipowem
III miejsce – Świetlica w Pasierbcu
IV miejsce – Świetlica w Sowlinach
                   Świetlica w Pisarzowej

Sportowej rywalizacji towarzyszyła wesoła atmosfera, która udzieliła się zarówno starszym, jak i młodszym uczestnikom wydarzenia. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody sportowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy Limanowa. Wręczenia dokonał Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik, który objął swoim patronatem Turniej Sportowy oraz czynnie zaangażował się w udział w poszczególnych konkurencjach.

Wielkie podziękowania należą się opiekunom poszczególnych świetlic oraz w szczególności Tomkowi Kurczabowi dzięki któremu Turniej „o Puchar Funika” stał się nieodłącznym elementem wakacyjnych zajęć świetlicowych.
 ]]>
Thu, 17 Aug 2017 04:37:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/puchar-funika-po-raz-trzeci-dla-kisielowki Sport i turystyka
Uroczysta sesja Rady Gminy zainaugurowała obchody 25-lecia Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/uroczysta-sesja-rady-gminy-zainaugurowala-obchody-25lecia-gminy-limanowa W sobotę 12 sierpnia miały miejsce oficjalne obchody Jubileuszu 25-lecia Gminy Limanowa. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Starej Wsi, koncelebrowaną przez ks. biskupa Andrzeja Jeża. Msza św. odprawiona została przy oprawie limanowskiego chóru „Canticum Jubileum” , któremu towarzyszyła solistka Jadwigą Postrożny.
W trakcie mszy świętej poświęcony został sztandar Gminy Limanowa, a po jej zakończeniu nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz zaproszonych gości do budynku Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Limanowa.

Obradom sesji przewodniczył Stanisław Młyński Przewodniczący Rady Gminy Limanowa, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, wśród których obecni byli m.in.: Senator RP - Jan Hamerski, Wiceminister Finansów, Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Wójt Gminy Kamienica – Władysław Sadowski, Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark - Zofia Jeż, Ryszard Stachurski sekretarz  z zaprzyjaźnionej nadmorskiej gminy Wejherowo, Bronisław Dutka - pierwszy Wójt Gminy Limanowa, Józef Oleksy– pierwszy Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa, radni i sołtysi poprzednich kadencji ,  obecni i emerytowani pracownicy Urzędu Gminy Limanowa oraz jednostek podległych Urzędowi Gminy, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych, prezesi Ludowych Klubów Sportowych, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektorzy szkół oraz jednostek organizacyjnych gminy Limanowa,  
Obrady zostały rozpoczęte przekazaniem sztandaru Wójtowi Gminy Limanowa -Władysławowi Pazdanowi przez poczet złożony z przedstawicieli Rady Gminy Limanowa: Marka Młynarczyka, Jerzego Jabłońskiego oraz Marka Boruckiego.
Wójt przekazał sztandar pocztowi złożonemu z pracowników Urzędu Gminy Limanowa : Macieja Młynarczyka, Karola Golonkę i Krzysztofa Mrożka, którzy zaprezentowali sztandar przybyłym gościom.
                Następnie Wójt nawiązując do lat działalności samorządu, pokrótce przedstawił przemiany jakie nastąpiły w okresie minionego ćwierćwiecza.
Kolejnym punktem obrad sesji były wystąpienia zaproszonych gości, którzy w swych przemówieniach życzyli władzom oraz mieszkańcom gminy Limanowa dalszego prężnego rozwoju samorządu w kolejnych latach jego działalności. Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego w swoim własnym imieniu oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka  Krupy złożyła na ręce Wójta Gminy Limanowa przyznaną nagrodę "Polonia Minor".

Uroczysta sesja Rady Gminy Limanowa była oficjalnym akcentem obchodów jubileuszu 25-lecia Gminy Limanowa, a jeszcze tego samego dnia w Pisarzowej rozpoczęła się dwudniowa pełna atrakcji rozrywkowa część świętowania Jubileuszu istnienia Gminy.
 
 
   
 ]]>
Wed, 16 Aug 2017 12:29:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/uroczysta-sesja-rady-gminy-zainaugurowala-obchody-25lecia-gminy-limanowa Aktualności
Apel o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/apel-o-pomoc-finansowa-dla-powiatu-chojnickiego-na-usuwanie-skutkow-nawalnicy Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zapisała się czarnymi literami w historii powiatu chojnickiego, a także kilku innych powiatów województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W ciągu pół godziny kataklizm zmiótł z terenu powiatu chojnickiego blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości, do dziś nie można do wielu miejsc dojechać... Nawałnica pociągnęła za sobą poważne straty gospodarcze, a co najgorsze - także ofiary śmiertelne i wielu rannych.
Straty bliskich nikt nie jest w stanie zrekompensować, jednak możemy i musimy pomóc odbudować i naprawić to, co zostało zniszczone, tak aby jak najszybciej ludzie mogli zacząć w miarę normalnie żyć, chociaż do powrotu normalności potrzeba wielu miesięcy ciężkiej pracy, solidarności i wzajemnego wsparcia. Rozmiar tragedii i strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są w stanie sami sobie z tym poradzić. Jako samorząd powiatowy czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim, którzy teraz tak pilnie jej potrzebują i robimy co możemy, aby w jak najszerszym zakresie jej udzielać. Jednak, możliwości finansowe powiatu chojnickiego nie wystarczą, aby zaradzić wszystkim potrzebom, dlatego zwracamy się z gorącym apelem i prośbą o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy – Państwa wsparcie dotrze wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. Wierzymy bardzo, że możemy liczyć na solidarną pomoc Państwa Samorządu. Każda pomoc jest dla nas bezcenna i z góry dziękujemy w imieniu wszystkich poszkodowanych.
Wszystkich, którzy są w stanie pomóc prosimy o dokonywanie dobrowolnych wpłat na rachunek bankowy Powiatu Chojnickiego:  
08 8162 0003 0019 0004 2000 0010 z dopiskiem "Pomoc finansowa dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy."
           
W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny ze Skarbnikiem Powiatu
p. Elżbietą Smaglinską pod numerem telefonu 052 39 66 531.
Gorąco apeluję i proszę wszystkich, którzy chcą i mają możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym. Wierzę, iż razem zdołamy pomóc i wesprzemy ich w potrzebie.
Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękuję!
 
Starosta Chojnicki
Stanisław Skaja]]>
Wed, 16 Aug 2017 08:12:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/apel-o-pomoc-finansowa-dla-powiatu-chojnickiego-na-usuwanie-skutkow-nawalnicy Aktualności
Smakowite zajęcia „Kuchcikowo” w oddziale przedszkolnym w Starym Rybiu http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/smakowite-zajecia-kuchcikowo-w-oddziale-przedszkolnym-w-starym-rybiu W minionym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego ze Starego Rybia w każdym miesiącu pod nadzorem wychowawcy przygotowywały proste desery, ciasta i soki. Maluchy ochoczo zakasały rękawy i rozwijały swoje umiejętności kulinarne.

Zapachy roznosiły się po całym budynku! „Kuchcikowo” cieszyło się  powodzeniem. W czasie tych zajęć przedszkolaki miały okazję do współpracy, rozwijały zmysły- nie tylko smaku, ale i węchu, dotyku, wzroku. Wychowankowie aktywnie współdziałali w grupie, wykazywali się kreatywnością i pracowitością. 

Nie obyło się bez do odczytywania przepisów obrazkowych i planowania czynności. Działania te zaowocowały przepysznymi poczęstunkami!]]>
Tue, 08 Aug 2017 09:48:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/smakowite-zajecia-kuchcikowo-w-oddziale-przedszkolnym-w-starym-rybiu Oświata
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - przebudowa drogi powiatowej nr 1609K Limanowa-Kamienica http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/decyzja-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-przebudowa-drogi-powiatowej-nr-1609k-limanowakamienica "Przebudowa  drogi powiatowej nr 1609K Limanowa-Kamienica w miejscowości Stara Wieś, Zalesie"
 
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia  w załączniku poniżej.
]]>
Tue, 08 Aug 2017 08:06:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/08/decyzja-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-przebudowa-drogi-powiatowej-nr-1609k-limanowakamienica Inne