Urząd Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2018 Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii dla hodowców trzody chlewnej http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/informacja-powiatowego-lekarza-weterynarii-dla-hodowcow-trzody-chlewnej Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej przekazuje informację dotyczącą występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń i dzików na terytorium RP w okresie do 19.02.2018 stwierdzono 107 ognisk ASF u świń oraz 1267 przypadków ASF u dzików.
W załączeniu przekazuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U.2015 poz. 711) oraz Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U.2018 poz.360), które wprowadza szereg nakazów i zakazów obowiązujących na terenach poza obszarem ochronnym i objętym ograniczeniami oraz obszarem zagrożenia jakim jest teren POWIATU LIMANOWA - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej przekazuje równiez ulotkę informacyjną w której opisano najważniejsze informacje z powyższych rozporządzeń.]]>
Thu, 22 Feb 2018 13:47:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/informacja-powiatowego-lekarza-weterynarii-dla-hodowcow-trzody-chlewnej Inne
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze Wójt Gminy Limanowa ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze  referenta ds. zbiorowego zaopatrzenia  w wodę i kanalizacji.
Treść zarządzenia w załączniku.
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie opatrzonej imieniem i nazwiskiem oraz adresem do korespondencji i numerem telefonu kandydata, z dopiskiem „Nabór na stanowisko urzędnicze referenta ds. zbiorowego zaopatrzenia w wodę i kanalizacji w Urzędzie Gminy Limanowa” osobiście w sekretariacie Urzędu  ( pokój nr 1)  lub pocztą na adres: Urząd Gminy  Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18 B, 34-600 Limanowa (decyduje data wpływu do Urzędu)  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 marca 2018 r. do godz. 14.00. Dokumenty, które wpłyną do Urzędu po upływie wyżej określonego terminu nie będą rozpatrywane.
Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni pisemnie lub  telefonicznie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej lub testu. Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej  oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Urzędu.

 ]]>
Wed, 21 Feb 2018 08:43:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze Aktualności
Podsumowanie XX Plebiscytu na najpopularniejszego piłkarza i trenera ziemi limanowskiej 2017 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/podsumowanie-xx-plebiscytu-na-najpopularniejszego-pilkarza-i-trenera-ziemi-limanowskiej-2017 W sobotę, 17 lutego 2018 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2017 roku. Wśród laureatów plebiscytu znalazło się aż siedmiu reprezentantów klubów sportowych działających na  terenie Gminy Limanowa.  Na uroczystości pojawili się wyróżnieni zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi  oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu limanowskiego.

W obecnej edycji najpopularniejszy piłkarz wybierany był w czterech kategoriach: IV liga, liga okręgowa (V liga), Klasa A, Klasa B. Wybór najpopularniejszego trenera pozostał bez zmian (czyli bez podziału na kategorie). W każdej kategorii najpopularniejszy piłkarz zostali wyróżnieni zawodnicy, którzy w plebiscycie zajęli miejsca  1 – 3. W kategorii najpopularniejszy trener wyróżnieni zostali  szkoleniowcy, którzy w plebiscycie zajęli miejsca 1 – 5.  Wśród trenerów o miano najpopularniejszego w obecnej edycji dominowali szkoleniowcy pracujący z grupami młodzieżowymi.

Najpopularniejszy trener piłki nożnej na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Grzegorz Wójcik (Stradomka Skrzydlna)
2. Adrian Mrózek (LKS Rupniów)

3. Łukasz Wrona (AKS Ujanowice)
4. Mateusz Łątka (Płomień Limanowa)
5. Dawid Sułkowski (LKS Mordarka)
 
Najpopularniejszy piłkarz  klasy B na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Leszek Łącki (Płomień II Limanowa)
2. Zachariasz Wiśniowski (Jaworzanka Jaworzna)
3. Henryk Nowak (LKS Rybie)
 

Najpopularniejszy piłkarz klasy A na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Mateusz Kubisz (Stradomka Srzydlna)
2. Jan Wrona (LKS Mordarka)
3. Sylwester Wojtas (LKS Mordarka)

Najpopularniejszy piłkarz klasy okręgowej na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Józef Gargas (Orkan Szczyrzyc)
2. Patryk Opoka (Zalesianka Zalesie)
3. Tomasz Kita (LKS Rupniów)


Najpopularniejszy piłkarz IV ligi na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Robert Górski (Olimpia Pisarzowa)

2. Kamil Kurczab (Limanovia Limanowa)
3. Szymon Witek (Limanovia Limanowa)

Złotą Honorową Odznaką OZPN Nowy Sącz, za wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji piłki nożnej wyróżniono Jacka Bugajskiego , Władysława Bieda - burmistrza Limanowej (otrzymał on również tytuł Abasadora Futbolu),  oraz Dariusza Mrożka, członka zarządu MKS Limanovia i prezes Akamedii Piłkarskiej Limanovia. Działaczem piłkarskim roku uznano: Janusza Bugajskiego (prezes Limanovii Limanowa), Stanisława Dębskiego (prezes Sokoła Słopnice).

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym w Plebiscycie serdecznie gratulujemy i życzymy  równie wysokich wyników w kolejnych edycjach plebiscytu!
 ]]>
Tue, 20 Feb 2018 08:19:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/podsumowanie-xx-plebiscytu-na-najpopularniejszego-pilkarza-i-trenera-ziemi-limanowskiej-2017 Sport i turystyka
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/przedsiebiorco-zaloz-profil-zaufany Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT. Aby mieć pewnośc skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.
Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).  JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do wypełnienia tego obowiązku potrzebne jest m.in. założenie Profilu Zaufanego.

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

JPK_VAT to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane pobierane są bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub Profil Zaufany (eGO). JPK trzeba też uwierzytelnić.

Więcej o JPK – TUTAJ.

Mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT, już dziś powinni  bezpłatnie założyć Profil Zaufany.

Jeżeli przedsiębiorcy już teraz założą Profil Zaufany będą dobrze przygotowani do wysyłki pierwszego JPK_VAT. Profil Zaufany da im gwarancję łatwego, szybkiego i bezpiecznego wysłania pliku JPK_VAT.

Jak to zrobić?

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

1.Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej

W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.

 

Za pomocą konta bankowego szybko i bezpiecznie można założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy - w tym przedsiębiorca - kto zdecyduje się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

Krok 1: Wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości elektronicznej.

Krok 2: Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia Profilu Zaufanego.

2.Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym

Krok 1: Wejdź na stronę www.pz.gov.pl.

Krok 2: Wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym. 

Krok 3: Wypełnij w internecie wniosek o założenie Profilu Zaufanego

Krok 4: Po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Na stronie www.pz.gov sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Punkt Potwierdzający.

W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie.

 

Pełna lista punktów potwierdzających - TUTAJ.

 

Do czego jeszcze przydaje się Profil Zaufany?

Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

 • Składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US

 • Złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej

 • Zgłosić utratę dokumentu tożsamości

 • Wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

 • Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym

 • Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego

 • Dziesiątki innych spraw.

Dlatego: przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Więcej informacji na stronie www.pz.gov.pl

 

]]>
Mon, 19 Feb 2018 14:05:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/przedsiebiorco-zaloz-profil-zaufany Biznes
Zaproszenie na XXIV sesję Rady Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/zaproszenie-na-xxiv-sesje-rady-gminy-limanowa Wszystkich mieszkańców Gminy Limanowa serdecznie zapraszam do uczestniczenia w XXIV sesji Rady Gminy Limanowa, która odbędzie się w dniu 22 lutego 2018 r. /czwartek/ o godz. 1300  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa.
 
Proponowany porządek obrad:
 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 3. Wystąpienia zaproszonych gości.
 4. Interpelacje i zapytania radnych.
 5. Informacja Wójta Gminy o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
 6. Podjęcie uchwał w sprawie:
 7. zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2018 r.
 1. udzielenia dotacji celowej dla Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego,
 2. rozstrzygnięcia o nie wyodrębnianiu w budżecie Gminy Limanowa na 2019 r. środków stanowiących fundusz sołecki,
 3. ustalenia regulaminu określającego zasady udzielania dotacji w ramach projektu realizowanego w oparciu o zasady programu Regionalna polityka energetyczna, działanie 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, poddziałanie 4.4.2 Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR, oraz poddziałanie 4.4.3 Obniżenie poziomu niskiej emisji – paliwa stałe, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 – polegających na zmianie systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne,
 4. uchwalenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Limanowa,
 5. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowych warunków przyznawania
  i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze,
  z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat, jak również trybu ich pobierania,
 6. trybu udzielania i rozliczania dotacji dla placówek wychowania przedszkolnego i szkół podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Limanowa oraz trybu kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania tych dotacji oraz terminu i sposobu rozliczenia ich wykorzystania.
 1. Odpowiedzi na interpelacje.
 2. Informacja o korespondencji kierowanej do Rady Gminy w okresie międzysesyjnym.
 3. Wolne wnioski i zapytania.
 4. Zakończenie obrad.
 
 
Przewodniczący Rady Gminy
 
Stanisław Młyński
]]>
Mon, 19 Feb 2018 12:15:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/zaproszenie-na-xxiv-sesje-rady-gminy-limanowa Aktualności
W wieku 91 lat zmarł Władysław Frączek - społecznik, artysta i pisarz http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/w-wieku-91-lat-zmarl-wladyslaw-fraczek-spolecznik-artysta-i-pisarz


Władysław Frączek (1926 - 2018)
Urodził się 26 grudnia 1926 roku w Juraszowej k. Podegrodzia jako syn Stanisława i Ludwiki z d. Waligóra. Z wykształcenia był nauczycielem i rolnikiem. Podczas okupacji był przez pół roku czynny w konspiracji jako żołnierz Batalionów Chłopskich w charakterze łącznika.
Uczył w średniej szkole rolniczej  w Zdziechowicach (powiat oleski). Wraz z końcem lat 40. XX wieku zamieszkał na ziemi limanowskiej. Zaczął uczyć w szkole Podstawowej w Siekierczynie. Pracował także w innych szkołach przysposobienia rolniczego, m.in. w Kasinie Wielkiej, Roztoce czy Świdniku.
Działał w wielu spółdzielniach, był radnym gmin Łukowica i Limanowa. Przez 7 lat prowadził młodzieżowe zespoły teatralne. Pisał dramaty oraz sztuki teatralne. Napisał dwa tomy biogramów mieszkańców Ziemi Limanowskiej, jest autorem dwóch książek pisanych wierszem: "Co potomek wiedzieć powinien" i "Potomku zapamiętaj - Polska Ziemia to nasz kraj". W czasie okupacji działał w ruchu oporu. Na emeryturze zajął się malarstwem olejnym. Wykonał kilkaset prac.
Został odznaczony Krzyżem Polonia Restituta, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Weterana Walk o Niepodległość, Złotą Odznaką Kombatancką i Srebrnym Krzyżem Zasługi, otrzymał Brązowy Medal Zasłużonym dla Kultury "Gloria Artis", przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym. Był bardzo zasłużonym człowiekiem, patriotą, propagatorem życia kulturalnego, religijnego. Bardzo przywiązany do tradycji, szacunku do ojczystej ziemi i wartości wyniesionych z domu rodzinnego. Żywił ogromną troskę o wpojenie młodemu pokoleniu patriotycznej tożsamości.
Przez ostatnie lata śp. Władysław Frączek mieszkał przy ul. Grunwaldzkiej w Limanowej.
 Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek. Różaniec zostanie odmówiony o godz. 12:30 w kaplicy na cmentarzu w Limanowej, a żałobna Msza św. zostanie odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 14:00.zdj. www.Sadeczanin.info]]>
Mon, 19 Feb 2018 08:31:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/w-wieku-91-lat-zmarl-wladyslaw-fraczek-spolecznik-artysta-i-pisarz Aktualności
XI turniej tenisa stołowego „o lodową piłeczkę” w świetlicy w Pisarzowej http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/xi-turniej-tenisa-stolowego-o-lodowa-pileczke-w-swietlicy-w-pisarzowej W sobotę 18 lutego w Klubie Kultury w Pisarzowej wystartowała XI edycja turnieju tenisa  stołowego "O lodową piłeczkę".  Turniej już na stałe wpisał się w harmonogram atrakcji  organizowanych w okresie  ferii zimowych i cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Tegoroczną rywalizację otworzyły dwie młodsze grupy - młodzicy i juniorzy młodsi.


Wyniki młodzików:
I miejsce- Mateusz Oleksy
II miejsce- Kacper Górka
III miejsce- Izabela SmoleńWyniki juniorów młodszych:
I miejsce- Wiktor Pacholik
II miejsce- Hubert Smoleń
III miejsce- Klaudia Tabor


Ta edycja była wyjątkowa, gdyż oprócz tego że przy stołach stanęła rekordowa ilość dziewcząt,   to w obu kategoriach wywalczyły sobie miejsce na podium. Brawo!

Nagrody dla zwycięzców (komplety do gry w tenisa stołowego i piłki)  ufundowała Gmina Limanowa, a wszyscy uczestnicy  otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy i uczestnicy dziękują  starszym koleżankom i kolegom: Ilonie, Arturowi i  Dawidowi za pomoc w sprawnym prowadzeniu zawodów, rodzicom za sędziowanie  i kibicowanie, a rodzeństwu za wspieranie "swoich" w wyjątkowo zaciętych i  wyrównanych pojedynkach.

W najbliższą sobote 24 lutego o 15.00 walczą juniorzy, a w niedzielę 25 lutego,  również o 15.00 - seniorzy.]]>
Mon, 19 Feb 2018 06:39:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/xi-turniej-tenisa-stolowego-o-lodowa-pileczke-w-swietlicy-w-pisarzowej Sport i turystyka
Szkoła w Rupniowie po raz kolejny spełniła marzenia dzieci http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/szkola-w-rupniowie-po-raz-kolejny-spelnila-marzenia-dzieci 13 lutego 2018 r nadszedł  długo wyczekiwany dzień dla uczestników IX Miejsko – Gminnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego  – uroczyste podsumowanie wyników i zabawa karnawałowa. Jak co roku nie zabrakło uśmiechów na twarzach wszystkich  dzieci, bo każde otrzymało wymarzony upominek oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli, szczęśliwych widząc iskierki radości w oczach swoich podopiecznych.
W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli się z wykonaniem łańcucha choinkowego. Pomysły i same prace przeszły wyobrażenia zarówno organizatorów jak i członków jury, które musiało podjąć trudne decyzje aby wyłonić zwycięzców.
 
W dzień uroczystości już od rana gimnazjaliści i organizatorzy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie małych i dużych artystów, ich opiekunów, nauczycieli oraz zaproszonych gości.  Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły w Rupniowie -  Danuta Dębska , która powitała zebranych gości wśród których znaleźli się: Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi szkół w Limanowej, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Waldemar Żurek – Zastępca Prezesa Banku Spółdzielczego  w Limanowej, Sabina Załupska – Kierownik Działu Marketingu BS w Limanowej oraz członkowie jury. Podziękowania trafiły również do sponsorów, którzy jak co roku otworzyli swoje serca przyczyniając się do uświetnienia imprezy i spełnienia marzeń dzieci.

Następnie głos zabrała Pani Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego,której ciepłe słowa z pewnością trafiły do serc wszystkich obecnych na sali.

 

W końcu nadszedł ten najbardziej wyczekiwany i emocjonujący moment – rozdanie nagród i upominków oraz dodatkowych nagród specjalnych. Każdy z obecnych uczestników nie krył radości widząc prezent, o którym marzył.

 

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na gorący posiłek a po nim przyszedł czas na zabawę, którą poprowadził DJ Lech Zwoliński. W rytm muzyki bawili się z dziećmi gimnazjaliści jak również rodzice i nauczyciele. W tym ostatnim dniu karnawału przewidziano wiele atrakcji, m.in. zabawę z balonami oraz malowanie twarzy, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
Wspólna zabawa przyniosła wiele szczęścia i niezapomnianych przeżyć. Organizatorom tej zacnej inicjatywy po raz kolejny udało się udowodnić, że integracja w formie zabawy ma wielką moc i daje ogromną radość każdej ze stron. Dla takich chwil warto ponosić trud przygotowań, bo uśmiech na twarzach dzieci jest najlepszym podziękowaniem. Cieszy  również fakt, że uczestnicy wyjeżdżając deklarują powrót za rok.. Piękny konkurs, bezbłędna organizacja i wspaniały klimat...Po takich spotkaniach słów nieco brakuje ..jesteśmy przekonani, że zdjęcia oddadzą wszystko co ciśnie się na usta...Z punktu obserwatora wzmożony szacunek do zdrowia i tego o czym na co dzień się nie myśli i czego się nie widzi...Radość dzieciaków bezcenna. Ogromne gratulacje dla Szkoły Podstawowej w Rupniowie , nauczycieli, dyrekcji i wspaniałych gimnazjalistów, którzy mamy nadzieję że zdają sobie sprawę ile radości dali swoim młodszym kolegom podczas wspólnej zabawy. Można śmiało powiedzieć , że Szkoła Podstawowa w Rupniowie po raz kolejny spelniła marzenia dzieci, którym bardzo łatwo marzyć ale żyć niestety nieco trudniej.


 
Jak już zostało wcześniej wspomniane zorganizowanie tej uroczystości nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów:
Patronat: Urząd Gminy Limanowa – wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Urząd Miasta Limanowa – burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.
Ponadto: Marian Mąka – Zastępca Wójta Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, ksiądz Jerzy Kulpa - Parafia Nowe Rybie, Stanisław Piegza – Kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Bogusław Sukiennik – właściciel Firmy Tik – Tak, Metsa Tissue Producent Papieru Lambi i Mola, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Ośrodek Szkolenia Kierowców - Robert Piwowarczyk, Władysław Sułkowski, Renata i Grzegorz Wojtowicz – firma Transport Drogowy, Renata i Stanisław Młyńscy, Firma ABS Jet-Service - Maria Sewielska, Jerzy Uryga - Firma Handlowo – Usługowa Jurger, Mirosław Bubula - Księgarnia „Nowa”, Krzysztof Iwan - Biuro Usług Finansowo – Księgowych Fis – Kuz, Firma Emiter, Dorota i Jacenty Musiałowie, Janina Wójcik - Salon Fryzjerski „Image” w Limanowej, Paweł Cieślik - Firma Przewozowa „Turystyka”, Producent soków owocowych Tymbark, Beata Ryś - Firma Handlowo – Usługowa Hydromix, Księgarnia „Sokół”, Sklep Wielobranżowy „Bobas”,  ks. Dariusz Bugajski, Bogumiła Lach  – Gabinet zdrowych stóp, sklep sportowy GOL, Salon Fryzjerski Bogusława Mamak i Barbara Golińska, Łukasz Kowal – właściciel sklepu ORTO MED, sklep Urwis, DJ Lech Zwoliński oraz darczyńcy anonimowi.Wykwalifikowaną opiekę medyczną sponsorował Piotr Wyrwa - właściciel Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej.
 
Koordynatorzy: Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka, Wioletta Bukowiec, Maria Uryga
Uczniowie: Aleksandra Pietrzak ,Agata Trojańska , Ewa Kaja,  Klaudia Zapalska, Patrycja Dudek Marlena Opach, Kinga Kapturkiewicz,  Karolina Twaróg,  Aleksandra Nowak, Karolina Sędzik, Jakub Przechrzta, Jakub Kulig, Eryk Jurek, Kacper Ślusarczyk
 
]]>
Fri, 16 Feb 2018 10:08:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/szkola-w-rupniowie-po-raz-kolejny-spelnila-marzenia-dzieci Oświata
Obwieszczenie o wydaniu decyzji ustalającej lokalizacje inwestycji http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/obwieszczenie-o-wydaniu-decyzji-ustalajacej-lokalizacje-inwestycji Na podstawie art. 49 ustawy Kodeks  postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. 2017 r. poz.1257) oraz art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zawiadamia się, iż  w sprawie inwestycji pn.:
 
"Budowa sieci kanalizacji sanitarnej  w Sołectwach Łososina górna, Młynne oraz Sowliny, Gmina Limanowa."
 
Z wniosku Gminy Limanowa , ul. Matki Boskiej bolesnej 18B, 34-600 Limanowa, działającej przez pełnomocnika: "PRO - EKO" Pracownia Projektowa  Marcin Kita, ul. Marsów 2, 34-600 Limanowa.
W dniu 16.02.2018 r. Wójt gminy Limanowa  wydał decyzję  ustalającą  lokalizację inwestycji celu publicznego znak GP.6730.430.2017 nr 7/18.

W związku z powyższym  w każdym stadium postępowania strony mogą zapoznać się z treścią decyzji  w Wydziale Geodezji, Planowania Przestrzennego  i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B, pok. 6  w dniach od 16.02.2018 r. do 5.03.2018 r.

Godziny przyjęć stron:
Poniedziałek - piątek:  godz. 8.00 - 15.00
 
]]>
Fri, 16 Feb 2018 08:25:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/obwieszczenie-o-wydaniu-decyzji-ustalajacej-lokalizacje-inwestycji Aktualności
Od tego roku wnioski o dopłaty dla rolników tylko przez Internet http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/od-tego-roku-wnioski-o-doplaty-dla-rolnikow-tylko-przez-internet Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski  składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa służyć będzie pomocą techniczną, przeprowadzi też w gminach szkolenia z obsługi aplikacji. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe,przy których rolnicy będąmogli z pomocą pracowników skorzystać z aplikacji eWniosekPlus.
Pomocą będą służyć też instytucje i organizacje rolnicze, w tym Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
 
Zamiast wniosku można złożyć Oświadczenie
 
W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie złożenie Oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku. Formularz Oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.
Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r.
Z takiego rozwiązania będzie mógł skorzystać rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 roku:
 • jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub
 • płatność do owiec i kóz lub
 • płatność niezwiązaną do tytoniu lub
 • wypłatę pomocy na zalesianie lub
 • przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.
 
Informacje dotyczące eWniosku i Oświadczenia
 • w Punktach Informacyjnych w Biurach Powiatowych ARiMR
 • na stronie internetowej www.arimr.gov.pl
 • pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84
]]>
Thu, 15 Feb 2018 12:17:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/02/od-tego-roku-wnioski-o-doplaty-dla-rolnikow-tylko-przez-internet Aktualności