Urząd Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2017 Akcja "odblaskowa szkoła" w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/akcja-odblaskowa-szkola-w-szkole-podstawowej-nr-1-w-mecinie Szkoła Podstawowa nr 1 im św. Jana Pawła II w Męcinie, jak co roku, przystąpiła do akcji ,,Odblaskowa szkoła”. W jej ramach uczniowie wraz z nauczycielami propagują ideę noszenia odblasków nie tylko przez dzieci, ale przez całą społeczność Męciny.  Na poczet  akcji przeprowadzono dotychczas szereg działań w szkole i w środowisku lokalnym. Każdy uczeń został wyposażony w kamizelkę lub znaczki odblaskowe. Dzieci przygotowały audycję oraz przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Przeprowadzono także konkursy: wiedzy o ruchu drogowym i plastyczny. Punktem kulminacyjnym był happening podczas którego cała społeczność Szkoły Podstawowej przeszła w barwnym, odblaskowym korowodzie przez Męcinę, a każdy napotkany męcinianin został obdarowany znaczkiem odblaskowym i pouczony o konieczności jego noszenia dla własnego bezpieczeństwa.

Dzieci słowem, przykładem i hasłami na transparentach uświadamiały, że ten mały odblaskowy znaczek może uratować zdrowie, a często nawet życie. Na szkolnych korytarzach i w klasach wykonano gazetki, które swoją treścią przypominają o konieczności ,,noszenia się odblaskowo” i prezentują zasady odpowiedniego zachowania się na drodze. W bibliotece szkolnej uczniowie mogą korzystać z filmów oraz książek o bezpieczeństwie. Prowadzone są również lekcje praktyczne w terenie i pogadanki.

Dodatkowo starsi koledzy urządzili pokaz udzielania pomocy przedmedycznej, podczas którego dzieci mogły ćwiczyć swoje umiejętności na fantomie.  ]]>
Thu, 19 Oct 2017 11:05:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/akcja-odblaskowa-szkola-w-szkole-podstawowej-nr-1-w-mecinie Oświata
Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/ochronne-szczepienie-lisow-wolno-zyjacych-przeciw-wsciekliznie Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 2 do 12 listopada 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po szczepieniu zaleca się:
1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
 ]]>
Wed, 18 Oct 2017 06:32:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/ochronne-szczepienie-lisow-wolno-zyjacych-przeciw-wsciekliznie Inne
Fitness dojrzałego mózgu, czyli jak wzmocnić zdolności poznawcze i umysłowe http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/fitness-dojrzalego-mozgu-czyli-jak-wzmocnic-zdolnosci-poznawcze-i-umyslowe W dniu 12 X 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Męcinie odbył się kolejny wykład dr Wandy Matras-Mastalerz dotyczący filarów zdrowia psychicznego oraz pracy mózgu i funkcjonowania pamięci w wieku dojrzałym. Pochodząca z Młynnego Prelegentka zapoznała Słuchaczy z możliwościami poprawiania pamięci operacyjnej, wzmocnienia procesu utrzymania skupienia, uwagi i koncentracji. Przedstawiła co sprzyja a co przeszkadza w wydajnej pracy mózgu. Zwróciła także uwagę na zależność pomiędzy pracą neuronów pamięciowych oraz lustrzanych, które odpowiadają za inteligencję emocjonalną.

Wykładowczyni zaprezentowała również książkę „Fitness mózgu” autorstwa Elkhonon Goldberga i Alvaro Fernandeza opisującą jak wzmacniać sprawność mózgu w każdym wieku? Jak zachować sprawność i jasność umysłu do później starości? Z publikacji dowiemy się, jak zbudowany jest mózg, w jaki sposób działa, jak się zmienia pod wpływem uczenia się i zdobywania nowych doświadczeń. Autorzy wskazują, jakimi działaniami możemy wzmacniać swój mózg. Ta książka kierowana jest do wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby nauczyć się, jak utrzymać ów narząd w zdrowiu i wzmocnić jego działanie.Na spotkanie, którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi przybyli mieszkańcy  z terenu gminy Limanowa wśród których liczne grono stanowili seniorzy. Uczestnicy wykonali przykładowe ćwiczenia praktyczne z zakresu stymulacji pamięci i rozwoju intelektu stymulujące percepcję wzrokową, słuchową oraz wzmacniające współpracę półkul mózgowych.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej Dorota Musiał w imieniu organizatorów oraz uczestników spotkania podziękowała dr Wandzie Matras-Mastalerz za bardzo interesujący, inspirujący do działań poprawiających pamięć i rozwój intelektu wykład . Na zakończenie organizatorzy złożyli wykładowczyni serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu „Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych”]]>
Wed, 18 Oct 2017 05:50:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/fitness-dojrzalego-mozgu-czyli-jak-wzmocnic-zdolnosci-poznawcze-i-umyslowe Kultura
Za nami Igrzyska Młodziezy Szkolnej w Unihokeju! http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/za-nami-igrzyska-mlodziezy-szkolnej-w-unihokeju 17 października w SP nr 2 w Starej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w unihokeju dziewcząt  i chłopców z  roczników 2002/03/04. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie szkoły: Męcina 1 i Stara Wieś 2. W kategorii chłopców Stara Wieś nr 2, Męcina nr 1 oraz Męcina nr 2. Zawody otworzył, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi– Marek Twaróg wraz z sędzią spotkania – Józefem Smędą, którzy  życzyli zawodnikom sportowej walki fair play. Mecze rozegrane zostały 2 x 12 min. Gra przebiegała bardzo dynamicznie, a zawodnicy z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem walczyli o punkty.


W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy ze Starej Wsi, natomiast w kategorii chłopców najlepsi okazali się gimnazjaliści z Męciny nr 1.
 
Zwycięskie drużyna dziewcząt ze Starej Wsi grała w składzie: Kędroń Natalia, Król Faustyna, Mamak Emilia, Maucha Gabriela, Młynarczyk Justyna, Prędka Maria, Setlak Magdalena, Szewczyk Marta, Tokarz Justyna, Wojak Gabriela, opiekun Wiesława Boruta.


Zwycięska drużyna chłopców z Męciny nr 1: Jasiński Jakub, Lachor Jakub, Leśnik Krzysztof, Pociecha Dominik, Pociecha Paweł, Szczecina Krzysztof, Wiewióra Michał, Wiewióra Tymoteusz, Włodarczyk Mateusz, opiekun Mirosław Smoleń.
 
Podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród, pucharów i dyplomów dokonali Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa oraz Marek Twaróg – Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi.]]>
Tue, 17 Oct 2017 12:04:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/za-nami-igrzyska-mlodziezy-szkolnej-w-unihokeju Sport i turystyka
XX Bieg Niepodległości - 8 listopada w Młynnem http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/xx-bieg-niepodleglosci-8-listopada-w-mlynnem Już po raz dwudziesty wystartuje Bieg Niepodległości organizowany przez UKS "Patria" Młynne. W tym roku Bieg odbędzie się dnia 8 listopada w Młynnem, a rywalizacja obejmować będzie Indywidualne Biegi Przełajowe oraz Sztafety Szkolne. XX Bieg Niepodległości odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy Limanowa.

Bieg odbędzie się z podziałem na określone Regulaminem kategorie wiekowe. W każdej kategorii wiekowej dany klub lub szkoła może wystawić  maksymalnie 5 zawodników i 2 sztafety (damską i męską) . Imienny skład klubowej sztafety sprinterskiej podać należy w zgłoszeniu lub podczas akredytacji w dzień zawodów.
Zgłoszenia do udziału w Biegu Niepodległości przyjmowane są do dnia 6 listopada br. wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej adres:  witollds@poczta.onet.pl .

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie UKS „Patria”  Młynne : http://www.patriamlynne.pl/


Poniżej Komunikat z Regulaminem Biegu oraz Formularz Zgłoszeniowy.]]>
Tue, 17 Oct 2017 08:11:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/xx-bieg-niepodleglosci-8-listopada-w-mlynnem Sport i turystyka
Za ponad 3 miliony złotych przebudowano drogi gminne http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/za-ponad-3-miliony-zlotych-przebudowano-drogi-gminne Minione tygodnie to czas realizacji inwestycji drogowych wykonywanych w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg na terenie Gminy Limanowa”.  Prace drogowe wykonane zostały na 20 odcinkach dróg gminnych, a całkowity koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych.

W ostatnim okresie czasu po przebudowie oddano następujące odcinki dróg :
 
- Młynne –Królikówka za kwotę 34.276,26 zł
- Koszary-Rysiówka za kwotę 46.919,64 realizowane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z.o.o. z siedzibą w Limanowej.
W odbiorze inwestycji uczestniczyli  Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza, przedstawiciel firmy realizującej  zadanie oraz sołtys wsi Koszary – Zuzanna Kolawa.
 
- Stara Wieś II pod Golców – Stanisze  za kwotę 89.285,39 zł realizowanej przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „LIMDRÓG” Sp. z.o.o z siedzibą w Limanowej. W odbiorze inwestycji uczestniczyli  Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza, inspektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszula Nowogórska, przedstawiciele firmy  realizującej  zadanie oraz Radny Gminy Limanowa – Bogusław Pazdur  i sołtys Starej Wsi – Ryszard Piszczek.Firma "LIMDRÓG" wykonała ponadto przebudowę drogi
- Męcina –Podgórze  za kwotę 507.585, 91 zł.
 
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Stanisław Tomaszek ze Stronia dokonało przebudowy dróg:
 - Rupniów koło Wójtowicza za kwotę 84.993,17 zł


- Kisielówka Dolna za kwotę 196.181,91 zł
- Mordarka-Cieniawa do Jasicy za kwotę 31.838,24 zł
- Młynne-Podlas za kwotę 106.031,87 zł
- Mordarka koło pomnika za kwotę 160.091,35 zł
- Mordarka-Dyrkowskie Góry za kwotę 43.851,98 zł
- Mordarka do Jurków koło szkoły za kwotę 109.792,14 zł
a w odbiorze dróg oprócz Wykonawcy brali udział Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Radny Gminy Limanowa Stanisław Adam Kita oraz Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza wraz z  inspektorem Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszulą Nowogórską.

Firma Handlowo-Usługowa "CATBUD" Kazimierz Dudzik z Mszany Dolnej dokonała przebudowy  następujących odcinków dróg :
- Siekierczyna I do Szumilasa za kwotę 119.998,19 zł

W odbiorze drogi uczestniczyli przedstawiciele Wykonawcy Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza wraz z  inspektorem Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszulą Nowogórską oraz radny Gminy - Edward Bugański i sołtys wsi Siekierczyna Józef Hutek.  

- Kisielówka  do wodociągu za kwotę 117,887,84 zł

- Pasierbiec do Pęksów, Łackiej za kwotę 89, 190.82 zł
gdzie oprócz przedstawicieli władz samorządowych i firmy realizującej zadanie, udział wzięli radny Gminy Limanowa – Józef Wąsowicz i sołtys wsi – Roman Halota. Zaś w odbiorze dwóch odcinków w Pasierbcu uczestniczyła sołtys wsi  Maria Twaróg.

- Lipowe-Mechówka za kwotę 125.991,67 zł 
Odbiór inwestycji nastąpił w obecności  przedstawicieli Wykonawcy oraz władz gminy - Wicewójta Mariana Mąki oraz Kierownika Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisława Piegzy  i inspektora Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  Urszuli Nowogórskiej.

oraz drogi
- Pasierbiec do Guzika za kwotę 60.692,69 zł 
- Rupniów-Krzyżowa za kwotę 159.224,25 zł
- Stara Wieś-Golców za kwotę 700.370,59 zł
- Pasierbiec do Kuliga za kwotę 65.683,99 zł 
i
- Nowe Rybie Centrum za kwotę 599.184,92 zł


W odbiorze drogi oprócz przedstawicieli Wykonawcy uczestniczyli Wicewójrt Gminy Limanowa Marian Maka, Przewodniczący rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński , Sołtys wsi Nowe Rybie Jan Myszka oraz Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza wraz z  inspektorem Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszulą Nowogórską.

Zakończono także prace nad przebudową  drogi rolniczej Siekierczyna I – Potoki, której  koszt wyniósł 224.550,00 zł. Inwestycja realizowana była przez Firmę „WOD-MAR” Mariusza Sołtysa z siedzibą w Pisarzowej.]]>
Mon, 16 Oct 2017 08:37:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/za-ponad-3-miliony-zlotych-przebudowano-drogi-gminne Aktualności
Postanowienie Wójta Gminy o zawieszeniu postępowania administracyjnego http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/postanowienie-wojta-gminy-o-zawieszeniu-postepowania-administracyjnego ]]> Fri, 13 Oct 2017 11:54:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/postanowienie-wojta-gminy-o-zawieszeniu-postepowania-administracyjnego Aktualności Rusza audyt dotyczący wymiany pieców http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/rusza-audyt-dotyczacy-wymiany-piecow Od 20 października br. rozpocznie sie ocena energetyczna budynków zgłoszonych do dofinansowania wymiany pieców. Audytorzy trafią do tych mieszkańców Gminy Limanowa, którzy złożyli ankiety i tym samym zgodzili się na udział w programie, rozpoczynając ocenę energetyczną budynków zgodnie z kolejnością składania ankiet.
 
Swą wizytę audytor wcześniej potwierdzał będzie telefonicznie u danego mieszkańca. Łącznie na terenie Gminy Limanowa ocenę energetyczną budynków przeprowadzać będzie 31 audytorów, a każdy z nich wyposażony będzie w specjalny identyfikator jak poniżej dla potwierdzenia identyfikacji swojej osoby, jako upoważnionej do przeprowadzenia wizji lokalnej i audytu.


 
Przedstawiamy listę audytorów, którzy od 20 października br. wykonywać będą audyty budynków na terenie Gminy Limanowa:

1.            Krzysztof Sałyga
2.            Łukasz Zdziebłowski
3.            Tomasz Biela
4.            Wojciech Pinkiewicz
5.            Tymoteusz Fatek
6.            Kamil Gawron
7.            Rafał Mielnik
8.            Piotr Blus
9.            Paweł Kozielski
10.          Marek Wachałowicz
11.          Daniel Wojcieszak
12.          Łukasz Ulman
13.          Marek Gajek
14.          Kamila Jaroszewicz
15.          Jacek Ślusarczyk
16.          Artur Marszałek
17.          Rafał Jamrogiewicz
18.          Dominik Jakubowski
19.          Marzena Klęk
20.          Dawid Kamłuk
21.          Maciej Pacholec
22.          Natalia Kachnic
23.          Agnieszka Wachłowicz
24.          Piotr Murzyn
25.          Wojciech Dyracz
26.          Bartek Morek
27.          Roman Krakowiak
28.          Michał Kawcki
29.          Tomasz Zagalak
30.          Robert Kozioł
31.          Klaudia Gierałt

 
Przypomnijmy, ocena energetyczna budynków odbywać sie będzie w ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego,  Działania 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza". Program polega na wymianie starych,  nieekologicznych źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Limanowa, przy spełnieniu określonych warunków zgłoszonych przez miaszkańców budynków.
 
Ocena energetyczna budynków ruszyć miała już kilka tygodni temu, jednak z przyczyn firmy przeprowadzającej audyt dla Urzędu Marszałkowskiego termin został przesunięty i ocena rozpocznie  się z dniem 20 października br. Nadmienić należy, że  Urząd Gminy Limanowa  jako beneficjent programu nie miał wpływu na zaistniała sytuację i przyspieszenie realizacji programu.
]]>
Fri, 13 Oct 2017 11:05:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/rusza-audyt-dotyczacy-wymiany-piecow Aktualności
Ogromne emocje w walce o mistrzostwo gminy w halowej piłce nożnej! http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/ogromne-emocje-w-walce-o-mistrzostwo-gminy-w-halowej-pilce-noznej Niezwykle gorąca atmosfera panowała dziś na hali sportowej w Rupniowie, gdzie o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w halowej piłce nożnej i awans na zawody powiatowe walczyli chłopcy  z roczników 2002-2004. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny: Rupniów, Pasierbiec, Mordarka oraz Męcina nr 1.  Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” w dwóch siedmiominutowych połowach. Już od pierwszych sekund  widać było, że  zawodnicy podchodzą do rywalizacji bardzo ambitnie, a walka o zwycięstwo będzie niezwykle zacięta. Wszystkie sześć rozegranych spotkań obfitowało w wiele ciekawych akcji i  dało  zgromadzonej publiczności możliwość podziwiania naprawdę świetnej gry.

Po rozegraniu ostatniego meczu i podliczeniu punktów okazało się że dwie drużyny – Pasierbiec i Rupniów zgromadziły taką samą liczbę punktów. Zgodnie z regulaminem Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w takiej sytuacji o kolejności zajętych miejsc decyduje  liczba punktów  zdobytych w bezpośrednich meczach między zainteresowanymi zespołami.  Mecz pomiędzy Rupniowem, a Pasierbcem  zakończył się wynikiem 1:0,  tak więc ostatecznie to właśnie chłopcy z Rupniowa zajęli najwyższe miejsce na podium.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Rupniów

II miejsce – Pasierbiec
III miejsce  - Męcina nr 1
IV miejsce - Mordarka

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka  oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Bodziony Jakub, Ciszek Michał, Jurek Eryk, Kołodziej Patryk, Kulig Jakub, Łapczyński Hubert, Mucha Piotr, Przechrzta Jakub, Przechrzta Wojciech, Pytel Daniel, Ślusarczyk Kacper, Woźniak Dominik, Woźniak Piotr oraz Żurek Albert.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnej gry, a drużynie z Rupniowa oraz jej opiekunowi – Robertowi Piwowarczykowi życzymy sukcesu na zawodach powiatowych, które odbędą się 18 października w Mszanie Dolnej.
 
 
 
 
 ]]>
Thu, 12 Oct 2017 12:24:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/ogromne-emocje-w-walce-o-mistrzostwo-gminy-w-halowej-pilce-noznej Sport i turystyka
Amatorski Samochodowy Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą 2017 już w najbliższą sobotę! http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/amatorski-samochodowy-wyscig-gorski-przelecz-pod-ostra-2017-juz-w-najblizsza-sobote 24 zawodników wystartuje w sobotę 14 października br. podczas Amatorskiego Samochodowego Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą 2017.  Zgodnie z regulaminem Amatorskich Samochodowych Wyścigów Górskich zawodnicy zostali podzieleni na 5 klas pojemnościowych oraz klasę Gość.
 
Auto Moto Klub Limanowa - organizator Amatorskiego Samochodowego Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą 2017 opublikował listę zgłoszeń uczestników Wyścigu.
 
W klasie Gość swój akces zgłosili zawodnicy znani z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Roman Baran II V-CE Mistrz Polski 2017 w Klasyfikacji Generalnej (Mitsubishi Lancer), Konrad Biela Mistrz Polski 2017 w klasie A-2000 (Subaru Impreza), Rafał Szumiec (Peugeot 306), Bartosz Bąk (Honda Civic), Paweł Wójtowicz w (Citroen C2R2 Max).
W najmocniejszej klasie 5 zobaczymy czterech zawodników, trzech w samochodach czteronapędowych oraz dwóch w klasie 4.  Szczególnie mocno obsadzona jest klasa 3 w której prym wiodą samochody francuskie.  W klasie 2 zmierzy się dwóch zawodników a listę zgłoszeń i klasę 1 zamyka Fiat 126p.

 
Zawodnicy w ramach Amatorskiego Samochodowego Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą 2017 będą pięciokrotnie pokonywali trasę o długości 1650 metrów. Zawody rozpocznie o godzinie 10:00 podjazd zapoznawczy i potem zgodnie z harmonogramem dwa podjazdy treningowe oraz dwa podjazdy wyścigowe. Na godzinę 17:00 zaplanowana jest ceremonia wręczenie nagród oraz poczęstunek dla zawodników.
Współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Gminy Limanowa.

Poniżej szczegółowy harmonogram oraz lista zgłoszeń.
 
Więcej : http://www.automotoklub.com.pl/?aswg-przelecz-pod-ostra-2017,460]]>
Thu, 12 Oct 2017 09:34:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/10/amatorski-samochodowy-wyscig-gorski-przelecz-pod-ostra-2017-juz-w-najblizsza-sobote Sport i turystyka