Urząd Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2019 "Najpiękniejsza bombka choinkowa" - konkurs plastyczny dla dzieci niepełnosprawnych http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/najpiekniejsza-bombka-choinkowa-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-niepelnosprawnych Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie ZAPRASZA DO UDZIAŁU w XI edycji  MIEJSKO – GMINNEGO BOŻONARODZENIOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem: „Najpiękniejsza bombka choinkowa".  
Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci, inspirowanych Świętami Bożego Narodzenia a także promowanie ich uzdolnień na szerokim forum.
Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci niepełnosprawne w wieku 4 - 6 lat uczęszczające do oddziałów przedszkolnych bądź pozostające w domu oraz niepełnosprawni uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Limanowa, którzy w czasie trwania Konkursu przystąpią do niego zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie zamieszczonym poniżej.
 
Organizatorzy zapraszają do konkursu także absolwentów, którzy ukończyli gimnazjum/szkołę podstawową i byli uczestnikami poprzednich edycji.
 
Prace należy przesłać do dnia 08.01.2020r. na adres: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie, Rupniów 206, 34-652 Nowe Rybie z dopiskiem:
XI Konkurs plastyczny pod hasłem „Najpiękniejsza bombka choinkowa”.
 
Poniżej  - Regulamin Konkursu wraz z załącznikami
]]>
Wed, 20 Nov 2019 10:43:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/najpiekniejsza-bombka-choinkowa-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-niepelnosprawnych Oświata
Jubileusz 90 rocznicy Powstania Górskiej Szkoły Rolniczej http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/jubileusz-90-rocznicy-powstania-gorskiej-szkoly-rolniczej Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska zaprasza na obchody 90 rocznicy powstania Górskiej Szkoły Rolniczej, które odbędą się 25 listopada w Łososinie Górnej.  W ramach obchodów odbędzie się m.in. konferencja naukowa "Rolnictwo na terenach górskich i podgórskich" prowadzona przez naukowców Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.  
Obchody 90 rocznicy powstania Górskiej Szkoły Rolniczej rozpoczną się o godz. 9.30 złożeniem kwiatów na grobach Dyrektora inż. Jana Drożdża oraz inż. Józefa Marka na cmentarzu parafialnym w Tymbarku.
Następnie o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Łososinie Górnej odprawiona zostanie msza św., po której w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej będzie mieć miejsce Konferencja naukowa na temat "Rolnictwo na terenach górskich i podgórskich" . 
Patronatem Honorowym uroczystości jubileuszowe objęli:

Jan Krzysztof Ardanowski -Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Witold Kozłowski-Marszałek Województwa Małopolskiego
Piotr Ćwik-Wojewoda Małopolski
Barbara Nowak- Małopolski  Kurator Oświaty 
Adam Ślusarczyk - Dyrektor Małopolskiego Oddziału AR i MR
Jan Hamerski -Senator RP                                                                                         
Wiesław Janczyk -Poseł na Sejm RP
Urszula Nowogórska -Poseł na Sejm RP
Ks. Kazimierz Fąfara -Proboszcz Parafii Łososina Górna                                     
Mieczysław Uryga -Starosta Powiatu Limanowskiego                                               
Władysław Bieda -Burmistrz Miasta Limanowa                                                     
Jan Skrzekut -Wójt Gminy Limanowa]]>
Wed, 20 Nov 2019 08:55:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/jubileusz-90-rocznicy-powstania-gorskiej-szkoly-rolniczej Kultura
Igrzyska Dzieci w Unihokeju http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/igrzyska-dzieci-w-unihokeju W dniu 19 listopada w Szkole Podstawowej  nr 2 w Starej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt – Kategoria Igrzyska Dzieci. Do rywalizacji zarówno w jednej, jak i drugiej kategorii zgłosiły się  drużyny reprezentujące trzy szkoły: SP nr 1 Męcina, SP nr 2 Męcina oraz gospodarze -  SP nr 2 Stara Wieś.
Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom gry, dlatego emocji było co niemiara. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia – Józef Smęda.
Ostatecznie tytuł Mistrza Gminy Limanowa w Unihokeju Chłopców trafił w ręce drużyny z SP nr 2 w Męcinie, a wśród Dziewcząt najlepszymi okazały się uczennice SP nr 2 w Starej Wsi.
Uroczystego podsumowania turnieju  oraz wręczenia nagród, dyplomów i pucharów drużynom biorącym udział w turnieju dokonał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Dyrektor SP nr 2 w Starej Wsi Marek Twaróg.

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria chłopcy:


I miejsce – SP nr 2 Męcina
II miejsce – SP nr 2 Stara Wieś
III miejsce – SP nr 1 Męcina

kategoria dziewczęta:


I miejsce – SP nr 2 Stara Wieś
II miejsce –  SP nr 2 Męcina
III miejsce – SP nr 1 Męcina
Na zawodach powiatowych, które odbędą się 29 listopada gminę Limanowa reprezentować będą dwie najlepsze drużyny w każdej z kategorii.  Zawodnikom i zawodniczkom z Męciny nr 2 oraz  Starej Wsi nr 2 gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.]]>
Tue, 19 Nov 2019 13:30:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/igrzyska-dzieci-w-unihokeju Sport i turystyka
Uczestnicy projektu gminy Limanowa na wyjazdowych warsztatach w Wadowicach http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/uczestnicy-projektu-gminy-limanowa-na-wyjazdowych-warsztatach-w-wadowicach 14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej też okazji Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zorganizowała Seniorom z gminy Limanowa wyjazd na warsztaty do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W warsztatach wzięła udział kierownik GOPS w Limanowej, Dorota Musiał z pracownicą, Iloną Furtak natomiast z ramienia biblioteki obecny był dyrektor, Jacenty Musiał z pracownicą Krystyną Trzupek. Już sama droga była nie lada atrakcją, ponieważ rozśpiewani Seniorzy umilali sobie ten czas przeróżnymi piosenkami. Najważniejszym punktem wyjazdu były warsztaty podróżnicze prowadzone w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach pt.: „W 80 minut dookoła świata”. Zajęcia te były niesamowitą multisensoryczną i międzykulturową podróżą i oscylowały wokół pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II po świecie. 
Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale i wielkim podróżnikiem. W czasie swojego pontyfikatu okrążył Ziemię aż 29 razy. Idąc jego śladem, w czasie muzealnych warsztatów Seniorzy odwiedzili wiele niesamowitych krajów i poznali ich kultury. Sprawdzili jak pachnie Wezuwiusz, czy w szkocki klicie jest ciepło, a holenderskich chodach wygodnie. Dotknęli ziemi prosto z Madagaskar i starali się odszyfrować arabski alfabet. Seniorzy stanęli także na deskach teatru, na którym przed kilkudziesięciu laty stawał młody Lolek. Na koniec każdy z uczestników wyszedł z własnoręcznie pomalowanym magnesem.Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Domu Rodzinnego Jana Pawła II, który znajduje się przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, syn Emilii i Karola. Dziś mieści się w niej, otwarte 9 kwietnia 2014 roku, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, którego sercem jest mieszkanie, wynajmowane przez rodziców przyszłego papieża od 1919 roku, składające się z sypialni, salonu i kuchni. Wyposażono je w meble z epoki i autentyczne przedmioty używane przez Wojtyłów, m.in. haftowane przez Emilię ozdobne serwetki, jej torebkę, złoty medalion, zastawę stołową i fotografie z rodzinnego albumu.

Przechodząc przez 16 stref na czterech kondygnacjach kamienicy, zajmujących 1200 m. kw. powierzchni, Seniorzy poznali kolejne etapy życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II: od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie ,,wszystko się zaczęło”, po dom, którym stał się dla niego cały świat. Odkryli przedwojenne Wadowice, wędrowali z Ojcem św. w góry, poznali kontekst historyczny jego działalności i wyruszyli w 104 podróże apostolskie. Ze łzami w oczach przypomnieli sobie zamach na papieża i jego  odchodzenie do Domu Ojca, a następnie prześledzili jego drogę do świętości. W muzeum, które rocznie odwiedza ok. 250 tys. osób z całego świata, udostępniane jest blisko 200 autentycznych pamiątek związanych z życiem Jana Pawła II i jego rodziny oraz 140 archiwalnych zdjęć. Muzeum łączy w harmonijny sposób zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i multimedialnych z tradycyjną prezentacją eksponatów, co każdemu zwiedzającemu pozwala odnaleźć coś dla siebie i poznać lub odkryć na nowo bogactwo życia Papieża z Wadowic.

Ostatnim celem wyjazdowych warsztatów była Kalwaria Zebrzydowska, gdzie Seniorzy zjedli ciepły posiłek i nabrali sił do dalszego zwiedzania. Przewodnik oprowadził przybyłych pielgrzymów po kościele i klasztorze. Omówił historię tego miejsca oraz kult Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Tak w miłym towarzystwie upłynął ten dzień pełen wrażeń. Wszyscy z pełnym bagażem wspomnień powrócili do domów.
Zadanie realizowane było w ramach projektu "Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych 50+".
 
]]>
Tue, 19 Nov 2019 10:56:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/uczestnicy-projektu-gminy-limanowa-na-wyjazdowych-warsztatach-w-wadowicach Kultura
Nowy sprzęt do wykonywania zadań drogowych i prac remontowych na stanie gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/nowy-sprzet-do-wykonywania-zadan-drogowych-i-prac-remontowych-na-stanie-gminy-limanowa W ostatnim czasie Gmina Limanowa pozyskała na własność sprzęt służący zaspokajaniu potrzeb związanych m.in. z remontami i utrzymaniem dróg gminnych oraz doraźnymi pracami interwencyjnymi. Po analizie kosztów związanych ze zlecaniem niektórych rodzajów prac firmom zewnętrznym okazało się, że zakup sprzętu na własność i samodzielne wykonywanie niektórych robót związanych z utrzymaniem dróg  przyczyni się do realnych oszczędności w wydatkach gminnych.


 


Po zasięgnięciu opinii specjalistów zakupiona została koparko – ładowarka marki Case 580ST oraz dwa ciągniki marki Zetor Proxima CL90 wraz z oprzyrządowaniem służącym do zimowego utrzymania dróg. Jeden z ciągników stacjonował będzie w Młynnem, gdzie zadba o przejezdność okolicznych dróg gminnych, drugi natomiast pozostanie w Męcinie i zajmie się utrzymywaniem dróg w tej części Gminy Limanowa.
]]>
Tue, 19 Nov 2019 09:29:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/nowy-sprzet-do-wykonywania-zadan-drogowych-i-prac-remontowych-na-stanie-gminy-limanowa Aktualności
3 grudnia Mammobus w Limanowej - wymagana wcześniejsza rejestracja http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/3-grudnia-mammobus-w-limanowej-wymagana-wczesniejsza-rejestracja LUX MED  Diagnostyka zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.
W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
 • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
 • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w Limanowej – 3 grudnia 2019 w godzinach od 8.00 do 12.00 przy Domu Kultury - ul. Bronisława Czecha 4.
By wziąć udział w badaniu konieczna jest wcześniejsza rejestracja:

pod nr tel. 58 666 24 44  lub na http://www.mammo.pl/formularz

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.
 
Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Zabrać tylko trzeba ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. 
Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.]]>
Mon, 18 Nov 2019 13:51:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/3-grudnia-mammobus-w-limanowej-wymagana-wczesniejsza-rejestracja Inne
Ustalono plan wydarzeń w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2020 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/ustalono-plan-wydarzen-w-ramach-akcji-odkryj-beskid-wyspowy-2020 Wiadomo już jak będzie wyglądał program kolejnej XI edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Przyszłoroczny cykl wydarzeń ustalono podczas posiedzenia Forum Gmin Beskidu Wyspowego, gdzie przedstawiciele 20 samorządów z terenu pięciu powiatów województwa małopolskiego wchodzących w skład Forum szczegółowo zatwierdziło szereg inicjatyw mających na celu m.in. popularyzację turystyki pieszej po "beskidzkich wyspach" oraz pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa, folkloru i kultury ludowej.  
 
Akcja „Odkryj Beskid Wyspowy 2020" to tak jak w latach wcześniejszych wiele różnego rodzaju inicjatyw turystyczno-kulturalnych.  

W ramach przyszłorocznej XI akcji GMINA LIMANOWA organizować będzie:

2 sierpnia - VIII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”
 
16 sierpnia  – piesza wędrówka oraz spotkanie turystów na górze Jaworz  
Pisarzowa /zbiórka koło dworca PKP godz. 9.00 / szlak zielony Sałasz - szlak niebieski Jaworz - szlak niebieski Babia Góra  – Skrzętła Rojówka – szlak żółty Męcina

 
Spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego było również okazją do podsumowania akcji OBW 2018, które realizowane było przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.
 
Poniżej szczegółowy plan przyszłorocznych wydarzeń w ramach OBW oraz informacja z podsumowania tegorocznej akcji. ]]>
Mon, 18 Nov 2019 12:59:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/ustalono-plan-wydarzen-w-ramach-akcji-odkryj-beskid-wyspowy-2020 Sport i turystyka
W najbliższy czwartek 21 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/w-najblizszy-czwartek-21-listopada-przypada-swiatowy-dzien-rzucania-palenia Co roku na każdy trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Idea tego dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem przyjęła się w Polsce od 1991 r.
Święto narodziło sie z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień powstrzymali sie od palenia tytoniu, co spowodowało że aż 150 tys. ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez sięgnięcia po papierosa.
 
Oczywiście 24 godziny nie wystarczą by zerwać z nałogiem  - mogą jedynie zachęcić do całkowitego rzucenia palenia. Próbować jednak trzeba - niekorzystne skutki zdrowotne palenia papierosów są powszechnie znane, a niestety statystyki są tutaj zatrważające. Wystarczy spojrzeć na dane zamieszczone poniżej.

 
]]>
Mon, 18 Nov 2019 12:28:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/w-najblizszy-czwartek-21-listopada-przypada-swiatowy-dzien-rzucania-palenia Inne
Uwaga przedsiębiorcy - obowiązek wpisu do Rejestru BDO http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/uwaga-przedsiebiorcy-obowiazek-wpisu-do-rejestru-bdo Podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję odpadów oraz te które wprowadzają na terytorium Polski produkty w opakowaniach zobowiązane są do końca 2019 roku zarejestrować się w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). Brak rejestracji w tym terminie powodować może trudności w prowadzeniu działalności w związku z kolejnymi modułami BDO, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Co to jest Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO)?

BDO jest narzędziem, które umożliwi skuteczną kontrolę rynku gospodarki odpadami, przyczyniając się tym samym do efektywniejszego wspierania organów inspekcji ochrony środowiska w walce z nieprawidłowościami występującymi w tym sektorze. Integralną częścią BDO jest Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, który został uruchomiony 24 stycznia 2018 r. Od 1 stycznia 2020 r. uruchomione zostaną kolejne moduły systemu tj. moduł ewidencji i moduł sprawozdawczości realizowane przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Ministerstwem Środowiska.Obowiązek rejestracji
 
Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.


Kto nie musi się rejestrować?
Nie wszyscy przedsiębiorcy wytwarzający odpady podlegają obowiązkowi wpisu do Rejestru-BDO. Obowiązek rejestracji nie dotyczy firm, które zlecają wykonanie usługi innemu podmiotowi, gdyż w wyniku zleconej usługi nie będą wytwórcą odpadów. Na przykład, jeśli w danym przedsiębiorstwie wymieniane są świetlówki, a usługa jest wykonywana przez inną firmę w ramach umowy, to zgodnie z ustawą o odpadach wytwórcą odpadów powstałych w wyniku świadczenia danej usługi będzie podmiot, który świadczy tę usługę (chyba że umowa stanowi inaczej).
Dlatego warto zwracać uwagę na zapisy w umowie, dzięki którym można zastrzec, że to właśnie firma świadcząca usługę odpowiada za odpady. W takim przypadku firma prowadząca działalność biurową nie musi się rejestrować w BDO, jeśli oczywiście nie wytwarza innych niż komunalne rodzajów odpadów.


Dodatkowo podmiotami zwolnionymi z obowiązku rejestracji są:

- osoby fizyczne oraz jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami, które wykorzystuje odpady na potrzeby własne
- podmioty władające powierzchnią ziemi, na której są stosowane komunalne osady ściekowe do: uprawy roślin przeznaczonych do produkcji kompostu lub uprawy roślin nieprzeznaczonych do spożycia i do produkcji pasz
- podmioty, w których prowadzi się nieprofesjonalną działalność w zakresie zbierania odpadów opakowaniowych i odpadów w postaci zużytych artykułów konsumpcyjnych, takich jak np. leki i opakowania po nich,
- transportujący wytworzone przez siebie odpady wytwórca odpadów będący rolnikiem gospodarującym na powierzchni poniżej 75 ha 
 ]]>
Mon, 18 Nov 2019 11:07:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/uwaga-przedsiebiorcy-obowiazek-wpisu-do-rejestru-bdo Inne
Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia z dn. 14.11.2019 r. http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/wykaz-nieruchomosci-przeznaczonych-do-wynajecia-z-dn-14112019-r Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204  ze zm.) Wójt Gminy Limanowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem:  
 1. Nieruchomość przeznaczona do wynajęcia objęta jest KW Nr 26650  prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej.
 1. Pomieszczenia przeznaczone do wynajęcia znajdują się na parterze  budynku położonego na działce ew. nr 1506/2 położonej w Męcinie.
 2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowej-zaopatrzenia ludności w wodę. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu.
 3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi 5,02 m2 .
 4. Minimalną stawkę za 1 m2 wynajmowanej powierzchni określa zarządzenie nr 12/2019 Wójta Gminy Limanowa z dnia 28.01.2019 r. w sprawie określenia wysokości minimalnych stawek czynszu za dzierżawę i wynajem nieruchomości stanowiących własność Gminy Limanowa po ich zrewaloryzowaniu  i obecnie wynosi 9.57 zł netto.
 5. Czynsz za wynajem jest płatny z góry – do dwudziestego dnia tego miesiąca, za który powstał obowiązek jego płatności.
 1. Czynsz z tytułu najmu podlega corocznej waloryzacji – od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono w formie komunikatu Prezesa GUS średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w roku poprzedzającym waloryzację.
 
 1. Nieruchomość przeznaczona do wynajęcia, objęta jest KW Nr  15044 oraz  KW Nr 32521   prowadzonych  przez Sąd Rejonowy w Limanowej.
 1. Pomieszczenia przeznaczone do wynajęcia znajdują się na I piętrze  budynku położonego na działkach ew. nr 1138/4 , 1138/5   w Starej Wsi II.
 2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie gabinetu stomatologicznego. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu.
 3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi 36,18 m2 .
 4.  Minimalną stawkę za 1 m2 wynajmowanej powierzchni określa zarządzenie nr 12/2019 Wójta Gminy Limanowa z dnia 28.01.2019 r. w sprawie określenia wysokości minimalnych stawek czynszu za dzierżawę i wynajem nieruchomości stanowiących własność Gminy Limanowa po ich zrewaloryzowaniu  i obecnie wynosi 9.57 zł netto.
 5. Czynsz za wynajem jest płatny z góry – do dwudziestego dnia tego miesiąca, za który powstał obowiązek jego płatności.
 6. Czynsz z tytułu najmu podlega corocznej waloryzacji – od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono w formie komunikatu Prezesa GUS średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w roku poprzedzającym waloryzację.
 
 
Dodatkowe informacje dotyczące pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia można uzyskać w Urzędzie Gminy Limanowa – pok. nr 25 - w godzinach od 800 do 1500.
.
Wykaz podlega wywieszeniu na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Limanowa a ponadto informację o jego wywieszeniu podaje się do publicznej wiadomości przez ogłoszenie w portalu limanowa.in oraz na stronie internetowej Gminy Limanowa (www.gminalimanowa.pl)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ]]>
Thu, 14 Nov 2019 13:32:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/11/wykaz-nieruchomosci-przeznaczonych-do-wynajecia-z-dn-14112019-r Inne