Urząd Gminy Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/ Najnowsze wpisy dla Urząd Gminy Limanowa pl-pl sekretariat@gminalimanowa.pl Copyright 2018 I miejsce dla zespołu "Spod Kicek" na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka" http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/i-miejsce-dla-zespolu-spod-kicek-na-festiwalu-beskidzka-podkowecka Pięć zespołów dorosłych i dwa dziecięce wystąpiły w ubiegłą niedzielę 16 września  w Dobrej, podczas  "VIII Festiwalu Beskidzka Podkówecka". Reprezentującemu Gminę Limanowa zespołowi "Spod Kicek" z Mordarki, udało się wywalczyć I miejsce!Zarówno piękna pogoda, jak i pozytywna energia jakie swoimi występami - muzyką i tańcem wniosły regionalne zespoły wprawiły wszystkich uczestników w doskonałe nastroje. Oprócz rywalizacji była więc wspólna zabawa, a prezentacje oceniała Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Szurmiak – Bogucka, Michalina Wojtas i Benedykt Kafel. Poziom występów był wysoki i bardzo wyrównany, stąd trzyosobowe Jury miało nie lada zadaniedo wykonania. Ostatecznie jednak Komisja wyłoniła zdobywców poszczególnych miejsc przyznając:
- w kategorii zespołów dziecięco – młodzieżowych I miejsce zespołowi „Pnioki” z Sadku Kostrzy, a  trzecie  - zespołowi „Korpiołki” ze Skomielnej Białej  /II miejsca  - nie przyznano/
- wśród zespołów dorosłych rywalizacja była bardziej zacięta i ostatecznie na I miejscu uplasowały się aż dwa zespoły - „Spod Kicek” z Mordarki  i „Słopnicki Zbyrcok” . Na miejscu trzecim znalazł się zespół „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej.

Zespołowi "Spod Kicek" gratulujemy wspaniałego występu, życząc kolejnych sukcesów!  Festiwal "Beskidzka Podkówecka" jak co roku był uwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć organizowanych w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.
 
 
 ]]>
Tue, 18 Sep 2018 11:55:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/i-miejsce-dla-zespolu-spod-kicek-na-festiwalu-beskidzka-podkowecka Kultura
Kondolencje z powodu śmierci Bronisławy Matląg http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/kondolencje-z-powodu-smierci-bronislawy-matlag W dniu 15 września 2018 r. w wieku 90 lat zmarła śp. BRONISŁAWA MATLĄG - wieloletnia (1990 - 2006) Radna Gminy Limanowa, V-ce Przewodnicząca oraz Członek Zarządu Gminy Limanowa. Wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie i bliskim zmarłej składają władze Gminy Limanowa.]]> Mon, 17 Sep 2018 08:00:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/kondolencje-z-powodu-smierci-bronislawy-matlag Aktualności Akcja „Odblaskowa Szkoła” w Szkole Podstawowej w Mordarce http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/akcja-odblaskowa-szkola-w-szkole-podstawowej-w-mordarce W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Mordarce po raz kolejny przystąpiła do akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” - celem zwiększenia bezpieczeństwa uczniów. W ramach realizacji programu w/w akcji już od pierwszych dni września szkoła podjęła działania w tym kierunku.
Jednym z początkowych, a zarazem podstawowych działań było m.in. wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe oraz spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej  i udział w akcji „ Bezpieczna droga do szkoły, co miało miejsce dnia 7 września.  14 września uczniowie SP Mordarka ponownie spotkali się z funkcjonariuszami limanowskiej policji. „Jak bezpiecznie poruszać się po drogach”? to myśl przewodnia spotkania, w którym uczestniczyli najmłodsi. Spotkanie miało charakter pogadanki. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci szczegółowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podkreślając,  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Kilkakrotnie apelowali do uczniów, aby zawsze pamiętali o używaniu kamizelek czy innych elementów odblaskowych podkreślając, że to wpływa na lepszą widzialność, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg, a niejednokrotnie może nawet „uratować życie”. Dzieci  z wielką uwagą i przejęciem słuchały tego, co mają im do powiedzenia mundurowi. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zasypując gości lawiną pytań.
Po spotkaniu odbyła się praktyczna nauka poruszania po drodze oraz  przechodzenia przez jezdnię, a to wszystko  pod czujnym okiem  policjantów.  Stosując się do części teoretycznej spotkania, uczniowie odblaskowo zabłysnęli przykładem, w ćwiczeniach praktycznych wszyscy uczestniczyli w odblaskach!


Koordynatorem akcji jest pani Barbara Lisek.]]>
Mon, 17 Sep 2018 07:27:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/akcja-odblaskowa-szkola-w-szkole-podstawowej-w-mordarce Oświata
Sukces zawodników UKS „Patria” Młynne na Klubowych Mistrzostwach Polski http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/sukces-zawodnikow-uks-patria-mlynne-na-klubowych-mistrzostwach-polski Po raz pierwszy w historii KMP zorganizowany został nocny bieg sprinterski , a miejscem zmagań była Politechnika Rzeszowska i jej okolice.
Bardzo dobry występ zanotował młodzik – Filip Zelek, który w kategorii M10 uplasował się na najniższym stopniu podium. Klaudia Zelek walcząca w kategorii juniorek, która wraca do biegania po kontuzji zajęła w kategorii K16 – 6 miejsce. W kategorii OPEN na 2 pozycji znalazła się Urszula Zelek. Tuż za podium – 4miejsce – Oskar Mordarski. W kategorii M50 Witold Sochacki kończy sprint na 10 pozycji. Na 11 miejscu w kat. K12 znalazła się Magdalena Mamala, a na 13 – Magdalena Fitrzyk. Po 1 brązowym medalu, w sobotnie południe zawodnicy wzięli udział w biegu średniodystansowym. Wyniki klubu z Młynnego były znakomite: złote medale wywalczyli: Martyna Zelek(K10) oraz Jacek Kozłowski (M55). Z brązowym medalem z zawodów wraca także Oskar Mordarski(M10). W kat. K40 5 pozycja dla Jolanty Kozłowskiej. Bardzo dobry kolejny występ zaliczyła Magdalena Mamala z K12 – po 11 miejscu w sprincie, w biegu średnim zajmuje 7 miejsce. Dobrze pobiegły także juniorki: Małgorzata Sroka zajęła 9, a Klaudia Zelek 10miejsce.
Wszystkim zawodnikom UKS "Patria Młynne" gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.]]>
Mon, 17 Sep 2018 05:32:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/sukces-zawodnikow-uks-patria-mlynne-na-klubowych-mistrzostwach-polski Sport i turystyka
Spacer historyczny na Jabłoniec http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/spacer-historyczny-na-jabloniec W ramach programu „Niepodległa” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi, w dniu 11 września (wtorek) 2018 r. odbył się spacer historyczny na Jabłoniec.
W pieszej wycieczce z przewodnikiem Karolem Wojtasem i Jancentym Musiałem, dyrektorem GBP w Starej Wsi wzięli udział uczniowie klas V – VIII SP i III Gimnazjum z wychowawcami i uczącymi nauczycielami.Pogoda tego dnia dopisała i uczestnicy wrześniowego spaceru mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Przewodnik Karol Wojtas, w ciekawy sposób opowiedział o historii cmentarza i znaczeniu tego miejsca w procesie walk narodowo-wyzwoleńczych.Cmentarz nr 368 na Jabłońcu to cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Pochowano na nim żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej, którzy zginęli w dniach 7-12 grudnia 1914 w czasie operacji limanowsko-łapanowskiej. 


Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 
 ]]>
Fri, 14 Sep 2018 10:26:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/spacer-historyczny-na-jabloniec Kultura
Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/wykaz-nieruchomosci-przeznaczonych-do-wynajecia Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r. poz. 121 ze zm.) Wójt Gminy Limanowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem:
 
  1. Nieruchomość przeznaczona do wynajęcia, objęta jest Kw. Nr 36366  prowadzi Sąd Rejonowy w Limanowej.
  1. Pomieszczenia przeznaczone do wynajęcia znajdują się na II piętrze budynku położonego na działce ew. nr 533/2, obręb nr 5 miasto Limanowa, przy ulicy M..B..Bolesnej 18 A w Limanowej, wyposażonego w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.
  2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie działalności handlowej  lub  biurowej.. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu.
  3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi 56,13 m2 (w tym WC i ciągi komunikacyjne).
  4. Minimalna stawkę za 1 m2 wynajmowanej powierzchni określa zarządzenie nr 7/2018 Wójta Gminy Limanowa z dnia 23.01.2018 r. w sprawie określenia wysokości minimalnych stawek czynszu za dzierżawę i wynajem nieruchomości stanowiących własność Gminy Limanowa po ich zrewaloryzowaniu.
  5. Czynsz za wynajem jest płatny z góry – do dwudziestego dnia tego miesiąca, za który powstał obowiązek jego płatności.
Czynsz z tytułu najmu podlega corocznej waloryzacji – od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono w formie komunikatu Prezesa GUS średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w roku poprzedzającym waloryzację.
 
Dodatkowe informacje dotyczące pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia można uzyskać w Urzędzie Gminy Limanowa – pok. nr 25 - w godzinach od 800 do 1500.

Wykaz podlega wywieszeniu na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Limanowa a ponadto informację o jego wywieszeniu podaje się do publicznej wiadomości przez ogłoszenie w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej Gminy Limanowa (www.gminalimanowa.pl)
 
]]>
Fri, 14 Sep 2018 06:31:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/wykaz-nieruchomosci-przeznaczonych-do-wynajecia Inne
Nowe drogi w Pisarzowej i Wysokiem http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/nowe-drogi-w-pisarzowej-i-wysokiem Zakończył się remont drogi gminnej Pisarzowa-Łąki-Działy. W ramach inwestycji wykonano poszerzenie drogi, a istniejący tam wcześniej stary most zastąpiono nowym posiadającym po obu stronach chodniki dla pieszych. Na przebudowywanym odcinku drogi wykonano także zjazdy do poszczególnych posesji, droga została odwodniona, a rowy umocniono korytkami betonowymi. Inwestycja kosztowała 1.350 000,00 zł, a prace wykonywało Przedsiębiorstwo Usługowo-Inżynieryjne BUDMOST z Laskowej.


W piątek 7 września oddano do użytku odcinek drogi w Wysokiem (odcinek drogi powiatowej Brzezna – Brzezna Litacz – Wysokie). Nowa nawierzchnia położona została na długości 1,5 km, droga została poszerzona, odwodniona i dostosowana do kategorii dla ruchu ciężkiego.
 

 
Stara droga nie spełniała wymogów jak dla dróg powiatowych (szerokość ok 3 -3,5 mb) nie posiadała odpowiedniego odwonienia oraz  posiadała przełomy uniemożliwiające dogodny przejazd. Zadanie realizowane było przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe JANDA z Łostówki.
]]>
Thu, 13 Sep 2018 09:25:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/nowe-drogi-w-pisarzowej-i-wysokiem Aktualności
Powstała baza rekreacyjno-sportowa w Sowlinach i Młynnem http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/powstala-baza-rekreacyjnosportowa-w-sowlinach-i-mlynnem Przy świetlicy w Sowlinach oraz Szkole Podstawowej w Młynnem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich "Leader" wykonano inwestycje związane z budową infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Na zadania pozyskano środki w wysokości 273 000,00 , a całość zadań wyniosła 411 774,10.

Przy budynku świetlicy wiejskiej w Sowlinach wykonany remont istniejącego placu zabaw, m.in. wymieniona została nawierzchnia na gumową z EPDM - znacznie bezpieczniejszą posiadającą  mniejszą granulację niż SBR. Na miejscu zamontowana została ławka,  zmodernizowano urządzenia na placu zabaw. Wykonano nową nawierzchnie boiska sportowego z trawy syntetycznej, zamontowano piłkochwyty, bramki oraz kosze do gry w koszykówkę. Przy budynku wybudowana została ponadto altana rekreacyjna, pod działalność kulturalną prowadzoną przez świetlicę.

W Młynnem przy Szkole Podstawowej na istniejącym boisku udało się wymienić  nawierzchnię na trawę syntetyczną, przebudowano ogrodzenie wzdłuż drogi gminnej, a obecnie dobiegają końca prace związane z utwardzeniem placu przyszkolnego, będące zwieńczeniem całości inwestycji.

Zadanie współfinansowane ze środków z Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.]]>
Tue, 11 Sep 2018 11:20:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/powstala-baza-rekreacyjnosportowa-w-sowlinach-i-mlynnem Aktualności
Mordarka, Pasierbiec i Kłodne mają nowe boiska sportowe http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/mordarka-pasierbiec-i-klodne-maja-nowe-boiska-sportowe Dzięki środkom pozyskanym przez gminę Limanowa z Środków Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej z Ministerstwa Sportu do użytku oddano trzy nowe obiekty sportowe zlokalizowane przy szkołach w Mordarce, w Pasierbcu oraz w Kłodnem. Łączny koszt zadań wyniósł 1 795 185,00 złotych , w tym 659 700,00 przekazane zostało z ministerialnej puli.

W Mordarce wykonane zostało przyszkolne boisko do gry w piłkę nożną, a na dwóch istniejących boiskach do gry w siatkówkę i koszykówkę  wymieniona została nawierzchnia poliuretanowa na trawę syntetyczną, zamontowane zostały też piłko chwyty. Ponadto wymienione zostały ogrodzenia oraz utwardzony został podjazd do obiektów. Boiska sportowe zostały także odpowiednio wyposażone, pod określone dyscypliny sportowe.

Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej powstało przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu. Obiekt został ogrodzony i wyposażony w piłko chwyty, a teren wokół boiska  został odpowiednio zagospodarowany zielenią. 

Podobną inwestycję wykonano także przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, gdzie powstałe nowe boisko także zostało wyposażone, utwardzone zostały pobocza drogi obok szkoły, powiększono plac znajdujący sie przy budynku szkoły, a na miejscu wykonano również ogrodzenie.

Wszystkie trzy  zadania udało się wykonać w sam raz na początek nowego roku szkolnego, by służyć mogły w szczególności uczniom poszczególnych placówek.]]>
Tue, 11 Sep 2018 10:59:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/mordarka-pasierbiec-i-klodne-maja-nowe-boiska-sportowe Aktualności
Szkoły gminne po wakacyjnych remontach http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/szkoly-gminne-po-wakacyjnych-remontach Jak co roku okres wakacyjnego wypoczynku, gdy szkolne mury świeciły pustkami, a uczniowie wypoczywali, był okazją do wykonania  w placówkach oświatowych koniecznych remontów. Inwestycje w czasie dwóch  letnich miesięcy wykonywane były w siedmiu szkołach podstawowych: w Wysokiem, Kaninie, Siekierczynie nr 2, Pisarzowej, Młynnem, Rupniowie oraz Nowym Rybiu. Zadania wykonane zostały w całości ze środków pochodzących z budżetu gminy Limanowa, za łączną kwotę 396 669,23.- w Szkole Podstawowej w Wysokiem - wykonano remont budynku gospodarczego, zrobiono elewację wraz z ociepleniem ścian budynku, pomalowany został dach na obiekcie, a na poddaszu generalnie wyremontowano sali komputerowej – wartość inwestycji to 51 812,26- w Szkole Podstawowej w Kaninie - dokonano remontu jadalni oraz klatki schodowej ( zmieniono lamperie na glazurę) -  razem za kwotę 25 882,91

- w Szkole Podstawowej nr 2 w Siekierczynie  - w pomieszczeniach, w których wcześniej dokonano wymiany instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania wykonano częściowy remont podłóg i posadzek , a na I piętrze i parterze pomalowano ściany  - całość za kwotę 67 650,00- w Szkole Podstawowej w Pisarzowej inwestycje obejmowały głównie prace wokół budynku szkoły – wymieniono i przebudowano schody bez okładziny przy głównym wejściu do budynku oraz schodów bocznych. W budynku dokonano remontu schodów od strony Orlika polegającego na obłożeniu schodów płytkami oraz zamontowano pochwyt dla poprawy bezpieczeństwa dzieci-wartość wykonanych zadań to 80 319,00

- w Szkole Podstawowej w Młynnem – wyremontowano pomieszczenia oddziału zerowego, na I piętrze w korytarzu wymieniono podłogi (wykładzina i panel), wymieniono drzwi oraz pomalowano część pomieszczeń– zadania kosztowały 52 310,06

- w Szkole Podstawowej w Rupniowie  - wyremontowano węzeł sanitarny na I piętrze budynku, dokonano remontu parkietu na parterze – holu, wymieniono drzwi w korytarzu oraz na zewnątrz budynku wymieniono   rynny oraz rury spustowe – prace wyniosły razem 68 880,00

- w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu  - wymienione zostały posadzki w salach lekcyjnych oraz w pomieszczeniu biblioteki szkolnej,  w części budynku położono panel podłogowy  – prace wyniosły 49 815,00. ]]>
Tue, 11 Sep 2018 10:43:00 +0000 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/09/szkoly-gminne-po-wakacyjnych-remontach Aktualności