Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

24.01.2020
Jak co roku tradycyjnie 21 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia licznie przybyli do naszej szkoły dostojni goście, zaproszeni przez swoich wnuków i wnuczki z klas 0 – III.

Część artystyczną poprzedziła msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Siekierczynie w intencji Babć i Dziadków. Następnie wszyscy udali się do szkoły. Pani dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości: Babcie i Dziadków, Księdza Prałata Stanisława Kozę, Księdza Proboszcza Kazimierza Matusika oraz przewodniczącą Rady Rodziców Barbarę Biedroń. Dostojnym jubilatom złożyła najserdeczniejsze życzenia.

Część artystyczna rozpoczęła się od tańca aniołów w wykonaniu uczennic z klasy V. Następnie dzieci z klas 0 – III przedstawiły montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z Dniem Babci i Dziadka. Nie zabrakło też radosnych tańców - „Chocolade” w wykonaniu uczniów klasy drugiej oraz „Tańca hiszpańskiego” w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Uroczystość uświetnił występ dziecięcej Grupy Kolędniczej z Gwiazdą oraz młodzieżowej grupy „Trzej Królowie”.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały kochanym Babciom i Dziadkom „Sto lat”, wręczyły im własnoręcznie wykonane laurki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy trzeciej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziadkowie z dumą podziwiali swoje wnuki i gorąco oklaskiwali ich występy.
Na koniec Pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, dzieciom za występy, wychowawcom za przygotowanie ich oraz rodzicom uczniów klasy trzeciej, którzy byli zaangażowani się w organizację tej wspaniałej uroczystości.

Zdzisława Zoń

Liczba wyświetleń: 1925