VII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ

20.12.2019
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce oraz Fundacja „Wesoły Promyczek” dnia 17 grudnia br. zorganizował VII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 707 Uczestników z 33 przedszkoli, co dało 76 występów.
Przegląd obejmował przedszkola oraz oddziały przedszkolne wraz ze swoimi opiekunami. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe – dzieci młodsze (3- i 4-latki) oraz dzieci starsze (5-latki). W obu grupach wiekowych dzieci występowały w dwóch kategoriach: solista/duet i zespół.

Tym roku prezentowało się:
-w grupie młodszej: 14 zespołów, 12 solistów oraz 5 duetów,
- w grupie starszej: 31 zespołów, 12 solistów oraz 2 duety

Nad całością organizacji Konkursu czuwała Dyrektor Niepublicznych Przedszkoli Integracyjnych „Chatka Małego Skrzatka” Bogusława Darowska, wspomagana przez Koordynatora Konkursu Annę Daniel.

Występy przedszkolaków  oceniało Jury w składzie:
RENETA BIERNAT-PRZEWODNICZĄCA KOMISJI -Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Limanowej
EDYTA KRÓL- Gminny Zespół Obsługi Szkół- Gmina Limanowa
MONIKA NAWALANIEC- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
które w każdej kategorii  przyznało I, II, III miejsca oraz nagrody za zajęcie IV miejsca dla pozostałych uczestników, a także nagrody dodatkowe.

Tegoroczny przegląd kolęd i pastorałek przygotowywany był przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2019 r. pn. „Mecenat Małopolski”.
VII Edycję Konkursu objęło Honorowym Patronatem: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa oraz Urząd Miasta Limanowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych prezentacji, a organizatorom wspaniale przygotowanego przedsięwzięcia.

Sprawozdanie z Konkursu w załączniku poniżej.