Ustalono plan wydarzeń w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2020

18.11.2019
Wiadomo już jak będzie wyglądał program kolejnej XI edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Przyszłoroczny cykl wydarzeń ustalono podczas posiedzenia Forum Gmin Beskidu Wyspowego, gdzie przedstawiciele 20 samorządów z terenu pięciu powiatów województwa małopolskiego wchodzących w skład Forum szczegółowo zatwierdziło szereg inicjatyw mających na celu m.in. popularyzację turystyki pieszej po "beskidzkich wyspach" oraz pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa, folkloru i kultury ludowej.

Akcja „Odkryj Beskid Wyspowy 2020" to tak jak w latach wcześniejszych wiele różnego rodzaju inicjatyw turystyczno-kulturalnych.

W ramach przyszłorocznej XI akcji GMINA LIMANOWA organizować będzie:

2 sierpnia - VIII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

16 sierpnia  – piesza wędrówka oraz spotkanie turystów na górze Jaworz
Pisarzowa /zbiórka koło dworca PKP godz. 9.00 / szlak zielony Sałasz - szlak niebieski Jaworz - szlak niebieski Babia Góra  – Skrzętła Rojówka – szlak żółty Męcina

Spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego było również okazją do podsumowania akcji OBW 2018, które realizowane było przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Poniżej szczegółowy plan przyszłorocznych wydarzeń w ramach OBW oraz informacja z podsumowania tegorocznej akcji.