"Swojskie wyroby" tematem kolejnych warsztatów kulinarnych KGW

21.11.2019
"Swojskie wyroby" były tematem kulinarnych warsztatów, które w dniu 20 listopada miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Pisarzowej. Tym razem warsztatom przewodziły gospodynie z Kłodnego, które na przedsięwzięcie zaprosiły trzy Koła - KGW z Pisarzowej,  KGW z Męciny oraz KGW z Sowlin.

A swojskie specjały jakie królowały na stolach to m.in. kiełbasa wiejska, salceson wiejski, zapiekana kiszka, pieczony boczek, wiejski chleb z bigosem, pierogi, była tez nadziewana kaczka czy pasztet z królika oraz słodkie wypieki.

Warsztaty były kolejną odsłoną przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu : Zakup wyposażenia, organizacja warsztatów oraz imprez kulturalnych w gminie Limanowa ze środków z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2  Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  objętego PROW objętego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” , w celu kultywowania lokalnego dziedzictwa.