Obchody Święta Niepodległości w Pisarzowej

12.11.2019
Dnia 10 listopada w świetlicy wiejskiej w Pisarzowej uroczyście świętowano 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .W ramach obchodów Święta Niepodległości  na miejscu zorganizowana została wystawa czterech pokoleń artystów, pt. „Polska dla mnie…”.

Swoje prace prezentowali: Antonina Lubera- bibułkarstwo, Maria Chudy- wiersze, Maria Hebda- malarstwo, kowal Władysław Raczek- malarstwo, Zofia Rosiek- rękodzieło artystyczne, Małgorzata Górka- hafciarstwo, rękodzieło artystyczne, Marta Pawłowska- hafciarstwo, rękodzieło artystyczne, Państwo J. M Kopczyńscy- rzeźba (udostępnione przez Hannę Pichalską), Marian i Rafał Ardecki- kolekcja pamiątek wojennych, Krzysztof Kuczaj- malarstwo, Damian Wróbel- malarstwo, dzieci z warsztatów „Czerwone Korale”- rękodzieło artystyczne, prace plastyczne na konkurs „Polska dla mnie…” oraz bywalcy Klubu Kultury- fotografia.

Ale artyści to nie tylko sztuka wizualna, jaka przy tej szczególnej okazji zagościła w świetlicy w Pisarzowej, to także oprawa muzyczna uroczystości przez Zespół Kijom Worci i solowy występ Jadwigi Kuczaj, występy dzieci  z „Czerwonych Korali” i biesiada muzyczna, która nie mogłaby się odbyć bez Ignacego Tokarczyka - jego śpiewu i akordeonu.

W obchodach Święta Niepodległości uczestniczyli zaproszeni goście m.in.  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga,  Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,  Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik i Zastępca Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Grzegorz Krzak,  Dyrektor Biblioteki Gminnej  Jacenty Musiał, radny gminy Limanowa  i sołtys Pisarzowej Andrzej Malinowski, radny gminy Limanowa Adam Ryś oraz księża z parafii z Pisarzowej -  ks. proboszcz Andrzej Bąk i ks. wikary Wojciech Knutelski.
W uroczystości licznie wzięli udział również mieszkańcy Pisarzowej.

Liczba wyświetleń: 2016