Jubileusz 90 rocznicy Powstania Górskiej Szkoły Rolniczej

20.11.2019
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska zaprasza na obchody 90 rocznicy powstania Górskiej Szkoły Rolniczej, które odbędą się 25 listopada w Łososinie Górnej.  W ramach obchodów odbędzie się m.in. konferencja naukowa "Rolnictwo na terenach górskich i podgórskich" prowadzona przez naukowców Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Obchody 90 rocznicy powstania Górskiej Szkoły Rolniczej rozpoczną się o godz. 9.30 złożeniem kwiatów na grobach Dyrektora inż. Jana Drożdża oraz inż. Józefa Marka na cmentarzu parafialnym w Tymbarku.
Następnie o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Łososinie Górnej odprawiona zostanie msza św., po której w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej będzie mieć miejsce Konferencja naukowa na temat "Rolnictwo na terenach górskich i podgórskich" .

Patronatem Honorowym uroczystości jubileuszowe objęli:

Jan Krzysztof Ardanowski -Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Witold Kozłowski-Marszałek Województwa Małopolskiego