"Gęsina na św. Marcina" - warsztaty kulinarne w Pasierbcu

29.11.2019
Dania z gęsiny pojawiły się w dniu  28 listopada na stołach w świetlicy wiejskiej w Pasierbcu. Potrawy z gęsi przygotowane zostały przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Koło z Łososiny Górnej.

Kulinarna inicjatywa, gdzie pomysłowością w zakresie przygotowania potraw i przekąsek z gęsi wykazywały się członkinie KGW z Pasierbca i Łososiny Górnej  odbyła się w ramach  kolejnej odsłony przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu : Zakup wyposażenia, organizacja warsztatów oraz imprez kulturalnych w gminie Limanowa ze środków z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2  Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  objętego PROW objętego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” , w celu kultywowania lokalnego dziedzictwa.