A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

„Wczoraj przedszkolaki – dzisiaj pierwszaki”- ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP w Pasierbcu

04.10.2019
W dniu 2 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbyło się uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich Rodziców, którzy tak licznie przybyli na tę uroczystość. W ślubowaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, Dyrektor GZOS w Limanowej - Edyta Król, Proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu – ks. Bogdan Stelmach, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem , na co uwagę w swoim przemówieniu zwrócił  Pan Wójt. Z przejęciem żegnały się z zabawkami, recytowały wiersze, głośno i wyraźnie śpiewały piosenki, za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom. Po złożonym ślubowaniu Dyrektor Rozalia Kuchta dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści  uroczyście złożyli też odcisk palca na Akcie Ślubowania i otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną.


 
Potem było mnóstwo życzeń i prezentów. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy, życząc pierwszoklasistom wielu sukcesów w karierze szkolnej. Następnie swoje gratulacje złożyli koledzy i koleżanki z klas II i III.  Z okazji ślubowania pierwszoklasiści otrzymali  m.in. medale, dyplomy i bilet na grupowy seans filmowy do kina  na film pt. ANGRY  BERDS – ufundowane przez Radę Rodziców; odblaskowe gadżety od Wójta Gminy , drobne upominki od opiekuna SKO oraz kubki z imionami, ołówki, zakładki do książek od kolegów i koleżanek biorących udział w uroczystości.
Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Wychowawca klasy I: Dorota Gąsiorek

Liczba wyświetleń: 822
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30