Ślubowanie uczniów w SP nr 1 w Siekierczynie

22.10.2019
W dniu 17 października zgodnie ze szkolnym kalendarzem imprez w Szkole Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Po raz pierwszy dokonano też pasowania przedszkolaków.

W tym radosnym święcie najmłodszych uczniów naszej szkoły uczestniczyli zaproszeni goście: Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowskiego, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej oraz Grzegorz Krzak – Zastępca Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa. Dzieciom, w tej podniosłej chwili towarzyszyli również rodzice oraz cała społeczność szkolna. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Ponadto pierwszoklasiści wzięli udział w Wielkim Teście Pierwszoklasisty o PolsceKole Fortuny.

Do prowadzenia turnieju został zaproszony wójt gminy Jan Skrzekut. Uczniowie klasy pierwszej odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania, które dotyczyły Polski, a szczególnie symboli narodowych. Po znakomicie zdanym teście wójt oraz Wiesława Tudaj – dyrektor szkoły dokonali aktu pasowania pierwszaków na uczniów. Przedszkolaki na pamiątkę pasowania otrzymały ordery.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście skierowali do uczniów, rodziców oraz nauczycieli kilka ciepłych słów, a przedszkolakom i pierwszoklasistom wręczyli słodkie upominki. Rodzice natomiast podarowali swoim pociechom pamiątkowe albumy. Po uroczystości dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek.