Członkinie KGW Rupniów Centrum w Budapeszcie

21.10.2019
Położone w sercu Europy Węgry, a dokładnie tętniący życiem Budapeszt to cel wycieczki Koła Gospodyń Wiejskich Rupniów „Centrum”. W dniach 28–29 września członkowie Stowarzyszenia mieli możliwość poznać kulturę, nieprzeciętne zabytki, klimat winnic i życzliwość społeczności węgierskiej. Była to również okazja do integracji i wspólnej zabawy. Lachowskie chusty wyróżniały się na tle bogactwa zabytków miasta, ciesząc oko pozostałych turystów.

Charakter miasta doskonale zaprezentował Karol: węgiersko – polski przewodnik. Odpowiadał na liczne pytania związane nie tylko z historią samego miastem, ale także na te związane z kulturą i sytuacją gospodarczą kraju.

Poczucie humoru, otwartość i pasja do podróży pana pilota Mariana Guzy, przełożyła się na radość z odkrywania licznych atrakcji turystycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wyjazd, a w szczególności firmie Kroczek za profesjonalną organizację wycieczki.

Czas spędzony na terenie Budapesztu z pewnością nie był czasem straconym, a przepiękna panorama miasta i rejs nocą po modrym Dunaju na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom.

Klaudia Kasińska