Rok szkolny 2019/2020 w szkołach gminnych

04.09.2019
2 września uczniowie naszej gminy uroczyście zainaugurowali rozpoczęcie nowego roku szkolnego. I choć jest to niechybna oznaka, że czas wakacyjnego wypoczynku i beztroski bezpowrotnie minął, to uczniowie nie wydawali się tym przejmować. Pełni energii, zapału i siły zjawili się by wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym, rodzicami i swoimi przyjaciółmi, wspólnie zapoczątkować kolejny rok wytężonej pracy.

Ten dzień był szczególny dla naszych najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy usiedli w szkolnej ławie, to niezwykłe przeżycie także dla ich rodziców. Naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w gminnych szkołach rozpoczęło 264 uczniów.

W tym roku szkolnym 2019/2020 do placówek oświatowych naszej Gminy uczęszcza 2102 uczniów. Obowiązek nauki realizują w 135 oddziałach w 15 placówkach. Co w stosunku do poprzedniego roku zmniejsza liczbę oddziałów o 8, a związane jest bezpośrednio z reformą oświaty i likwidacją gimnazjów. Na terenie naszych szkół funkcjonują oddziały przedszkolne do których uczęszcza 625 przedszkolaków, tworząc 31 oddziałów. Tu wzrosła liczba oddziałów w tym wypadku o 1 w stosunku do roku poprzedniego.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych życzymy, aby rozpoczęty rok szkolny był owocny, nauka ciekawa, wyniki egzaminów wspaniałe, a szkoły bezpieczne. Życzymy by szkoła była miejscem, gdzie oprócz zdobywania wiedzy uczniowie rozwijać będą swoje zainteresowania i pasje. Nieocenioną pomocą będzie wsparcie nauczycieli odpowiedzialnych za kształcenie i wychowywanie. Życzymy im wytrwałości i satysfakcji z pracy, niech ten rok pełen będzie sukcesów i miłych wspomnień!