Konkurs #OSEWyzwanie rozstrzygnięty - pracownie komputerowe w trzech gminnych szkołach

24.09.2019
Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie, Szkoła Podstawowa w Pisarzowej oraz Szkoła Podstawowa w Rupniowe to zwycięskie szkoły z naszej gminy, które otrzymają mobilne pracownie komputerowe w ramach konkursu #OSEWyzwanie.

Konkurs, którego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – Państwowy Instytut Badawczy był adresowany do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Szkoły walczyły o jedną z 800 najnowocześniejszych mobilnych pracowni komputerowych, z której każda będzie się składać m.in. aż z 16 laptopów. Ponadto szkoły, które podjęły #OSEWyzwanie zagwarantowały sobie również dostęp do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu, a uczniowie zwycięskich szkół będą mogli korzystać z mLegitymacji, czyli mobilnej wersji legitymacji szkolnej, którą można wyświetlać w swoim smartfonie.