I miejsce dla Zespołu "Kijom Worci" na Festiwalu Beskidzka Podkówecka

23.09.2019
W minioną niedzielę 22 września w Tenczynie w gminie Lubień  odbył się IX Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego. W gronie 13 zespołów wydelegowanych do występu znalazł się zespół regionalny Kijom Worci z Pisarzowej. Jak się okazało w rywalizacji prezentując lokalny folklor i zwyczaje nie miał on sobie równych zajmując miejsce I .

Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego to wydarzenie kulturalne organizowane przez gminy tworzące Forum Gmin Beskidu Wyspowego, którego celem jest  uroczyste podsumowanie całorocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

Oprócz samej prezentacji lokalnego folkloru poszczególnych regionów z których pochodzą występujące zespoły, przedsięwzięcie to także wielkie emocje i walka o zdobycie jak najwyższego miejsca za występ. W tym roku zaszczytu tego dostąpił zespół z gminy Limanowa.
Członkom zespołu "Kijom Worci " gratulujemy miejsca na podium, życząc kolejnych sukcesów.

Zadanie dofinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2019”.