Podpisano umowę na przebudowę mostu w centrum Męciny

29.08.2019
We wtorek 27 sierpnia przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Agata Zięba Wicestarosta Limanowski podpisali z firmą budowlaną JANDA z Łostówki umowę na realizację zadania polegającego na przebudowie istniejącego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr K 1551K Limanowa – Chełmiec wraz z odcinkową przebudową drogi w centrum Męciny.
Zakres przebudowy drogi obejmować będzie wykonanie przebudowy istniejącego chodnika od kościoła do skrzyżowania „na kamieniołom”, wykonanie zatok autobusowych, placów postojowych oraz nowej nawierzchni jezdni. Wykonanie zadania jest możliwe dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu Limanowskiego 50% dofinansowaniu ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej.
Ponad to ww. zadanie współfinansowane jest przez Gminę Limanowa ( kwota ponad 400 tysięcy złotych) w zakresie wykonania chodników i placów postojowych.

Wartość inwestycji to 2,6 mln zł
Planowane zakończenie prac to 30 listopada 2019 r.