A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Początek prac geologicznych związanych z budową kolei

14.08.2019
W związku z planowaną inwestycją budowy linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacją istniejącej linii kolejowej Chabówka - Nowy Sącz (etap 1) od początku sierpnia br. do końca marca 2020 r. na terenie gminy Limanowa prowadzone będę prace polegające na wykonaniu otworów badawczych, celem wyznaczenia punktów badawczych pod przyszłe wykonanie zadań.

Roboty geologiczne związane z wykonaniem otworów badawczych wykonywane będą przy pomocy sprzętu ręcznego oraz samojezdnej wiertnicy z systemem mechaniczno - obrotowym o średnicy 98 mm. Po wykonaniu koniecznych pomiarów wszystkie oznakowania punktów zostaną usunięte, a otwory badawcze zostaną zlikwidowane urobkiem bezpośrednio po pobraniu próbek.  

Prace geologiczne na terenach prywatnych przeprowadzane będą za zgodą właścicieli gruntów, po uprzednim ustaleniu terminów oraz warunków wstępu na wskazane tereny. W przypadku wystąpienia szkód w uprawach rolnych lub leśnych powstałych wskutek prowadzonych prac, właścicielom upraw wypłacone zostaną stosowne odszkodowania.

Celem prowadzonych prac jest określenie warunków geologiczno-inżynierskich dla planowanej modernizacji kolei linowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz. Prace wykonywane będą przez kilkuosobowe grupy wyposażone w niezbędny sprzęt badawczy oraz odpowiednie samochody osobowo-terenowe.

Informacji szczegółowych dotyczących prowadzonych prac udziela pracownik wykonawcy zadania tj. "Geopartner" Sp. z. o. o. Arkadiusz Wasylów - tel. kom. 603 300 637.
 
Na zdjęciach poniżej przebieg trasy kolei przez teren gminy Limanowa oraz pismo Wykonawcy zawiadamiające o prowadzeniu prac geologicznych.


Liczba wyświetleń: 203
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30