Wakacyjne warsztaty w gminnych bibliotekach publicznych

02.07.2019
O tym, że tradycja jest sumieniem narodu mogli przekonać się mieszkańcy gminy Limanowa uczestnicząc w warsztatach artystycznych w Bibliotece Publicznej w Starej Wsi i fili w Siekierczynie  1 lipca br. Stanisława Oleksy artystka ludowa z Męciny prowadziła warsztaty artystyczne ucząc seniorów i dzieci wykonywania starodawnych girlandów.

To dekoracyjne roślinne ornaty w formie podwieszanej wiązanki kwiatów liści i owoców oraz wykonane z bibuły kwiaty, które wykonywane były przez naszych dziadków i ojców po to, aby ozdabiały święte obrazy w naszych domach. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i talentu męcińskiej artystki, a poszerzana wiedza przez czytanie bibliotekarzy informacji na ten temat była ważnym elementem spotkań warsztatowych zgodnie z hasłem tegorocznych wakacji naszej biblioteki  „Najbliżsi czytają dzieciom”.

Zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą  się zgodnie z harmonogramem podanym na stronie biblioteki.

Warsztaty zorganizowane były wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Limanowej  i dofinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu: ,,Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych 50+"