Wernisaż prac uczestników Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale” z Pisarzowej

04.06.2019
Przez cały czerwiec w Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zobaczyć wystawę prac uczestników Warsztatów "Czerwone Korale" oraz dzieła ich Przyjaciół. To już druga wystawa artystów z Pisarzowej.

W otwarciu wystawy, która miała miejsce 31 maja  wzięli udział artyści wraz z bliskimi oraz zaproszeni goście wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Starosta Mieczysław Uryga,  Dyrektor Szkoły w Pisarzowej Magdalena Strzebońska, Kierownik Wydziału Promocji i Kultury Wojciech Korabik,  Dyrektor Gminnej Biblioteki Jacenty Musiał, były Poseł Bronisław Dutka, Radny Gminy Limanowa Adam Ryś, Radny Gminy Limanowa i Sołtys Pisarzowej Andrzej Malinowski.

O działalności Warsztatów Artystycznych opowiedziała Pani Małgorzata Górka. Wszystko zaczęło się ponad trzy lata temu kiedy to powstał pomysł, aby w ramach kultywowania tradycji uczyć młodych ludzi rzeczy, które odchodzą w niepamięć. Liczba uczestników  warsztatów wciąż rośnie, zajęcia łączą bowiem trzy pokolenia i wiek nie ma tu żadnego znaczenia, liczy się entuzjazm, zaangażowanie i kreatywność. Mentorką warsztatów jest seniorka- skarbnica wiedzy o tradycji - Pani Antonina Lubera. Zajęcia dla dzieci prowadzą społecznie panie Małgorzata Górka, Zofia Rosiek, Marta Pawłowska i Sabina Frączek. Każda z nich obdarzona jest wieloma talentami i ma wiele pomysłów, aby zainteresować dzieci, odciągnąć je od komputera i przy okazji przemycić to, co w tradycji najważniejsze – dziedzictwo naszych przodków.

Uczestnicy wernisażu mogli obejrzeć prace, obrazy oraz stroje regionalne autorstwa Pani Antoniny Lubery, Marty Pawłowskiej, Sabiny Frączek, Zofii Rosiek, Krystyny Kałużny, Władysława Raczka, Krzysztofa Kuczaja, Łucji Górskiej, Małgorzaty Górki.

Na tegorocznej wystawie przeważały prace dorosłych artystów, ale nie dlatego że dzieciaki leniuchowały. Prawie wszystkie ich prace zostały sprzedane na kiermaszach charytatywnych, z których dochód został przeznaczony na pomoc dla potrzebujących. Brawo za postawę "Czerwone Korale".