Nagrody dla uczniów, podziękowania dla nauczycieli na uroczystym podsumowaniu roku szkolnego

17.06.2019
W piątek 14 czerwca br. w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy Limanowa miała miejsce uroczystość podsumowania roku szkolnego 2018/2019, podczas której za wysokie wyniki w nauce nagrodzono najlepszych uczniów. Podziękowania za całoroczną pracę z dziećmi i młodzieżą otrzymali też dyrektorzy i nauczyciele.

Uczestników uroczystości na wstępie powitali serdecznie Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Limanowa Stanisławem Młyńskim. Pogratulowali uczniom uzyskania wysokich osiągnięć w nauce, a obecnym nauczycielom złożyli wyrazy uznania i podziękowania za sumienną i rzetelną pracę na rzecz kształcenia i rozwijania właściwych postaw wśród młodego pokolenia.

Podziękowania za cały rok wzajemnej owocnej współpracy do dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli skierowała Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król:
Chciałabym podziękować Wszystkim nauczycielom, za pomoc uczniom, w rozwijaniu ich talentów, pasji, umiejętności. Za każdą dołożoną cegiełkę w procesie wewnętrznego rozwoju naszych dzieci. Sprawowanie opieki pedagogiczno-wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to też wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli szkół gminnych, ich wiedza i entuzjazm. Gratuluję i dziękuję Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniuich talentów, pasji i umiejętności. Szczególne słowa podziękowania kieruję także do Dyrektorów szkół, którzy będąc nauczycielami, nieustannie zabiegają o sprawne funkcjonowanie naszych gminnych szkół, dobrą współpracę i otwartość na wszystkich tych którzy tworzą społeczność szkolną.

Podczas uroczystości uczniom oraz nauczycielom wręczone zostały podziękowania. Uczniowie otrzymali podziękowania za szczególne osiągnięcia w nauce, a także w dziedzinie kultury i sportu.

Za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnych 2018/2019 nagrodzeni zostali:

Lp. Nazwa szkoły Imię i nazwisko ucznia Przedmiot Opiekun
40 Pisarzowa Roksana Chełmecka Barbara Raczek
41 Kłodne Anna Giercuszkiewicz Małgorzata Karabin
42 Wysokie Wiktoria Kotlarz Sabina Myszka

Nagrodę za prowadzenie gazetki szkolnej pn. "FIGIELEK" otrzymała także grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mordarce  (opiekunowie : Ewa Zelek, Julia Szubryt)

Za osiągnięcia w dziedzinie kultury nagrodzono:

- Zespół Regionalny "Mali Męcinianie" działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie  - za uzyskanie tytułu laureata XVI Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej (opiekun : Jadwiga Kuczaj)

- uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie tworzących "Grupę Kolędniczą z Szopką" - za zdobycie nagrody głównej w kat. grup dziecięcych podczas 22.Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych (opiekun: Zdzisława Zoń)

Za osiągnięcia w dziedzinie sportu nagrody otrzymali:

- w myśl Zarządzenia nr 82/2019 Wójta Gminy Limanowa z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie przyznania nagród dla zawodników za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2018 r. oraz ustalenia wysokości tych nagród:

Lp. Imię i nazwisko Dziedzina sportu
1 Bartosz Sułkowski tenis stołowy
2 Karol Sułkowski tenis stołowy
3 Julia Domiter tenis stołowy
4 Konrad Bącio tenis stołowy
5 Eliza Pacholarz biegi narciarskie
6 Daria Chramęga biegi narciarskie
7 Martyna Zelek biegi na orientację

oraz drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie  - za zajęcie III miejsca w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Unihokeju (opiekun: Mirosław Smoleń).

Osiągnięte przez dzieci i młodzież sukcesy to jak zgodnie stwierdzono efekt wspólnej pracy samego ucznia oraz nauczyciela i opiekuna i w tym miejscu słowa podziękowania za pełną zaangażowania pracę z uczniami i podopiecznymi popłynęły w kierunku obecnych na uroczystości opiekunów i nauczycieli.

Przy tej okazji nagrodzone zostały także zwycięskie placówki oświatowe tegorocznej edycji Gminnego Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "MaGa":
- kwota 1.500,00 zł  za zdobycie I miejsca trafiła do Szkoły Podstawowej w Mordarce
- kwota 1.300,00 zł  za miejsce II - do Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie
- kwota 1.000,00 zł za miejsce III - do Szkoły Podstawowej w Kaninie

Na zakończenie uroczystego spotkania na okres zbliżających się wakacji złożono sobie wzajemnie życzenia, by okres odpoczynku od nauki był również czasem gromadzenia sił do dalszej nauki i pracy.