A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi Stara Wieś - Podlipowe

18.06.2019
17 czerwca br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie miało miejsce uroczyste przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Małopolsce. Czeki trafiły do 13 powiatów i 38 gmin w województwie małopolskim, w tym do Gminy Limanowa.

Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut odebrał z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika czek na kwotę 2 176 000,00 zł na dofinansowanie zadania pn.: "Budowa drogi Stara Wieś - Podlipowe w ramach ZRID wraz z rozbudową mostu w ciągu drogi w km 0+000 - 1+698."

                                                                                                                                  
Zadaniem Funduszu Dróg Samorządowych jest finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych, a także zadań obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Dofinansowanie zadań na drogach publicznych zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego z FDS ma służyć zapewnieniu większej ilości środków finansowych wraz z zagwarantowaniem ich stabilności na szczeblu ustawowym, a także zwiększeniu elastyczności w wydatkowaniu tych środków dzięki rezygnacji  z zaplanowania corocznego i możliwości dofinansowania zadań o charakterze wieloletnim.Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki


Liczba wyświetleń: 762
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30