UWAGA - brak przydatności wody do spożycia z wodociągów w Nowym Rybiu i Rupniowie I

10.05.2019

wprowadzono zakaz użytkowania wody z w/w wodociągów do celów spożywczych i higienicznych (spożywanie, przyrządzanie posiłków, mycie, sprzątanie pomieszczeń itp.)

Treść KOMUNIKATU dot. jakości wody z wodociągów wiejskich w  NOWY RYBIU oraz RUPNIOWIE I :

po dokonaniu analizy wynikow badań laboratoryjnych próbki wody pobranej w dniu 08.05.2019 r. z wodociągów wiejskich Nowe Rybie oraz Rupniów I

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdza, że:

- jakość wody w przedmiotowych wodociągach nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (dz. U. z 2017 r. poz. 2294), z uwagi na przekroczenia w wodzie dopuszczalnych wartości : bakterii grupy Coli i mętność.

W dniu 10.05.2019 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej wydał decyzje administracyjne nr : 10/NHK/19 oraz 11/NHK/19 o zakazie użytkowania wody z wodociągów wiejskich w Nowym Rybiu i Rupniowie I do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody.  Woda ta może być uzywana do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).

W związku z zaistniałą sytuacją prowadzone są działania naprawcze, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z wody z podstawionego beczkowozu.