Udany występ młodych karateków ze Starej Wsi na turnieju Koronea Cup w Kielcach

28.05.2019
W sobotę 25 maja 2019 r. w Hali Widowiskowo -  Sportowej w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Liga Karate Koronea Cup. Organizatorem zawodów  był Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea. W  wydarzeniu rywalizowało ponad 250 zawodników z całej Polski, w tym 15 zawodników niedawno założonego Klubu Karate Shinkyokushin Stara Wieś.

Klub reprezentowali: Kamil Pałka. Zofia Dutka, Zuzanna Dutka, Klaudia Kulpa, Katarzyna Twaróg, Weronika Pałka, Izabela Pałka, Weronika Adamczyk,  Bartosz Adamczyk, Kacper Pałka, Maria Rosiek, Mateusz Bieda, Justyna Włodarczyk, Mateusz Włodarczyk, Dominik Szewczyk, a opiekę nad nimi sprawowali sensei Agnieszka Tokarczyk, sempai Rafał Puch oraz sempai Albert Pałka.

Reprezentacja Klubu Karate Shinkyokushin Stara Wieś wywalczyła 5 medali:

Bartosz AdamczykII miejsce w kategorii kumite
Kamil Pałka -  III miejsce w kategorii kumite
Dominik SzewczykIII miejsce w kategorii kumite
Weronika AdamczykIII miejsce w kategorii kumite
Zuzanna Dutka - III miejsce w kategorii kumite

Pozostali zawodnicy Klubu Karate Shinkyokushin musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Należy zaznaczyć iż dla wielu zawodników były to debiut w tak ważnych zawodach ponieważ Klub Karate Shinkyokushin Stara Wieś został założony zaledwie rok temu.