INFORMACJA O VI SESJI RADY GMINY LIMANOWA

31.05.2019
W dniu 30 maja 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się VI sesja Rady Gminy Limanowa. Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia.

W posiedzeniu sesji  uczestniczyli radni, sołtysi, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, jego Zastępca – Wojciech Pazdan, kierownicy i dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych gminy, a także przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. W trakcie posiedzenia Wójt Gminy Jan Skrzekut przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.

W dalszej części posiedzenia radni gminy podjęli uchwały w sprawie:

• zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej
    w Starej Wsi za 2018 r.
  • wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Starej Wsi,
  • określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli, pracujących z grupami obejmującymi dzieci sześcioletnie i młodsze, zatrudnionymi w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Limanowa,
  • zarządzenia poboru podatków w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów, określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso i terminu płatności dla inkasentów,
  • zarządzenia poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, ustalenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso.
Podczas posiedzenia radni zapoznali się ze sprawozdaniem nt. Oceny zasobów pomocy społecznej za 2018 r. dla Gminy Limanowa oraz sprawozdaniem GOPS w Limanowej z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za 2018 r.

Podczas posiedzenia radni i sołtysi poruszyli kwestie związane z:

• bieżącą naprawą dróg gminnych i wewnętrznych masą asfaltową,
  • powołaniem komisji do spraw ustalenia i szacowania szkód powstałych po intensywnych opadach deszczu,
  • regulacją i zabezpieczeniem rzeki Łososina i potoków na terenie gminy,
  • naprawą szkód powstałych w wyniku ostatnich opadów deszczu,
  • nieprawidłowościami z podziałem kruszywa do remontu dróg w poprzednim roku,
  • rekrutacją dzieci z terenu gminy do szkół miejskich,
  • uwag w zakresie wykonanej sieci kanalizacyjnej w Młynnem.
  • zabezpieczeniem osuwiska na drodze Stara Karczma w Pasierbcu,
  • wystąpieniem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zwiększenie bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Wysokie,
  • wykonaniem chodnika przy drodze krajowej nr 28 w m. Kanina.

Odpowiedzi na zgłoszone wnioski udzielił Wójt Gminy Limanowa.

Ponadto Wójt Gminy przekazał Radzie Gminy Raport o stanie Gminy Limanowa za 2018 r.. Debata nad raportem zostanie przeprowadzona podczas sesji w dniu 27 czerwca 2019 r.