Konkursem śpiewu rozpoczęliśmy VI edycję Przeglądu MaGa

26.04.2019
Za nami pierwszy z trzech konkursów odbywających się w ramach VI edycji "Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa  "MaGa  -  Młodzi artyści Gminy atakują". W świetlicy w Starej Wsi o punkty dla swoich szkół uczniowie walczyli prezentując  się w trzech kategoriach wiekowych.

W rozpoczęciu konkursu śpiewu uczestniczyła sołtys wsi Stara Wieś I Urszula Biernat oraz dyrektor miejscowej biblioteki gminnej  Jacenty Musiał, którzy przywitali serdecznie dzieci, opiekunów i rodziców, a także  Komisję Artystyczną w której zasiadali:

- ŻANETA ŁABUDZKA- piosenkarka i aktorka,  finalistka programu "Fabryka Gwiazd",  uczestniczka "X-Factora" oraz półfinalistka półfinale 4 edycji  "The Voice of Poland". Zagrała w serialach takich jak „Druga Szansa” oraz „Lekarze”.

- MAREK MARS  – krakowski muzyk, absolwent szkoły muzycznej w Krakowie, gra na gitarze elektrycznej i kontrabasie  w  zespole "FIREBAND". Współpracował w sesjach nagraniowych muzyki rozrywkowej i programów telewizyjnych oraz z ramienia organizatora Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - Wojciech Korabik.

Konkurs śpiewu rozpoczął się od występów dzieci z kl.0-III szkół podstawowych czyli najmłodszej kategorii , a następnie prezentowali się uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych. Na koniec miały miejsce występy  uczniów z kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz kl. III gimnazjów.

Po występach członkowie Komisji udali się na obrady i zadecydowali o przyznaniu miejsc w poszczególnych kat. wiekowych:

w kat. kl. 0-III SP:

I miejsce zajął  Zespół "Dzwoneczki" - Justyna Stępień, Julia Zelek, Jowita Dutka, Julia Janik, Roksana Friedrich, Emilia Kaim ze  Szkoły Podstawowej w Mordarce /opiekunowie: Ewa Tomaszek, Kazimiera Matyasik/

II miejsce - Jagoda Król ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie /opiekun: Stanisława Borucka/

III miejsce - Nikodem Zoń, Kacper Odziomek  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie /opiekun: Anna Zoń/

w kat. IV-VI SP:

I miejsce wywalczył Zespół "Ludowianki" - Paulina Szewczyk, Anna Ładoś, Alicja Mrowca, Magdalena Dutka, Katarzyna Kaim, Anna Filipek, Karolina Osadowska ze Szkoły Podstawowej w Mordarce /opiekun: Marzena Kasprzyk-Dudek/

II miejsce - Łucja Kowalczyk  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie /opiekun: Anna Zoń/

III miejsce - Emilia Pietrzak ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Siekierczynie /opiekun: Monika Płachta/

W tej  kategorii Jury przyznało także cztery wyróżnienia  dla:

Amelii Banach, Emilii Atłas i Natalii Smoter  ze Szkoły Podstawowej  w Rupniowie /opiekun: Marta Stolarz-Zwierczyk/

Zespołu "Laleczki" - Anna Papież, Natalia Ziaja, Aleksandra Żelasko, Joanna Bargieł  ze Szkoły Podstawowej w Kaninie /opiekun: Katarzyna Ziaja/

oraz Piotra Pałki ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu / opiekun: Beata Rozum/

zespołu " Kolorowe dzieci" : Miłosza Koszuta, Zofii Frączek, Kingi Raczek, Ani Raczek, Julii Górka - Szkoła Podstawowa w Pisarzowej /opiekun: Marzena Kasprzyk-Dudek/

w kat. kl. VII-VIII SP i kl. III Gimn. :

I miejsce zdobyła Dorota Pałka reprezentująca  Szkołę Podstawową w Pasierbcu /opiekun: Beata Rozum/

II miejsce  - Dominika Wiewióra ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Męcinie /opiekun: Barbara Sławecka/

Komisja postanowiła także przyznać specjalną nagrodę  - tytuł GRAND PRIX Konkursu -  powędrował on do Zespołu "Ludowianki" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Na uroczyste podsumowanie konkursu śpiewu przyjechał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, który  skierował słowa uznania do opiekunów młodych artystów za przygotowanie do występów, dziękując też najmłodszym za odwagę i chęć pokazania na scenie swoich zdolności. Wraz z członkami Komisji Artystycznej Wójt wręczył występującym upominki,  dyplomy oraz statuetki dla nagrodzonych szkół.

Dnia 9 maja druga odsłona konkursowa w ramach VI edycji Przeglądu "MaGa" - scenki teatralne. Początek prezentacji o godz. 9.00, również w świetlicy w Starej Wsi.