I Powiatowy Kiermasz Wielkanocny

09.04.2019
Wczoraj na limanowskim rynku odbył się Pierwszy Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak również gości oraz dzieci i młodzieży, które brały udział w warsztatach rękodzielniczych. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Miasto Limanowa.

Już od godzin porannych na płycie rynku w limanowej zrobiło się gwarno, a wszystko za sprawą przygotowanych stoisk z ozdobami, palmami i wypiekami wielkanocnymi, które  przyciągały licznie mieszkańców Limanowej i okolic. Na kiermaszu nie mogło zabraknąć  stoisk z rękodziełem przygotowanym przez uczestników warsztatów artystycznych „Czerwone Korale” z Pisarzowej, Stowarzyszenia Miłośników  Przeszłości i Rozwoju Wsi Pisarzowa oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Sowlin i Lipowego.

Na wielkanocnych stoiskach gościli również m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Radni Powiatowi oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

W trakcie trwania Kiermaszu, organizatorzy przygotowali w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej dla dzieci i młodzieży warsztaty z wykonywania palm i pisanek wielkanocnych. Warsztaty prowadziły panie Zofia Stanisz-Zoń oraz Małgorzata Górka, przy udziale członkiń stowarzyszenia „Czerwone Korale” z Pisarzowej.