Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne w technice cyfrowej

11.03.2019
Firma Luxmed Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, które odbędą się 2 kwietnia 2019 r. przy Domu Kultury w Limanowej, ul. Bronisława Czecha 4.

Mammografia to najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Pozwala wykryć zmianę wielkości już 3 mm, czyli ziarnka pieprzu. Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu 15 dni od daty wykonania badania.

Szczegóły w ulotce w załączniku.