Trzecioklasiści z gminy Limanowa uczą się pływać

18.03.2019
Od 11 marca do 31 maja br. 169 uczniów klas trzecich  szkół podstawowych  z terenu gminy Limanowa będzie uczestniczyć w programie powszechnej nauki pływania pod nazwą „Umiem pływać” dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program obejmuje 20 godzin nauki pływania pod okiem opiekunów oraz profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywać się będą na pływalni mieszczącej się przy ul. Zygmunta Augusta w Limanowej.

Program ma na celu upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktykę  przeciwdziałania i korygowania wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni oraz edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Całkowity koszt projektu który obejmuje transport, bilety wstępu, wynagrodzenie instruktorów i opiekunów oraz ubezpieczenie to 91 560,00 zł, w tym 61 560,00 zł to wkład własny gminy Limanowa, a 30 000,00 zł to dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.