Informacja dotycząca przekwalifikowania lub likwidacji przejazdów kolejowo - drogowych

08.03.2019
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu informuje, że w związku  z usytuowaniem następujących  przejazdów kolejowo - drogowych:

- w km. 50,653 kat D na linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz  w miejscowości Mordarka
- w km. 52,866 kat. D na linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz  w miejscowości Pisarzowa

w ciągu drogi niepublicznej i brakiem możliwości podjecia działań przez lokalny samorząd  w kierunku nadania drodze  statusy drogi  publicznej gminnej, Zakład rozpoczyna 30 - dniową procedurę ich przekwalifikowania do kat. F tj. użytku niepublicznego.

Ostateczny termin zgłoszenia do Zakładu gotowości podpisania umowy  na użytkowanie przedmiotowych przejazdów  mija z dniem 01.04.2019 r.  Po tym okresie Zakład przystąpi do likwidacji ww. przejazdów kolejowych.

Wszelkie informacje  w przedmiotowej sprawie można uzyskać w Zakładzie Linii Kolejowych w Nowym Saczu, ul. Kolejowa 27, 33 -300 Nowy Sącz.

W załączniku pełna treść pisma.