Chłopcy z Rupniowa niepokonani w piłce ręcznej

20.03.2019
Niezwykle gorąca atmosfera panowała wczoraj  w Rupniowie, gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce ręcznej chłopców z roczników 2003/04/05. Rywalizacja była  bardzo zacięta, gdyż o tytuł najlepszej drużyny w gminie Limanowa walczyło aż siedem zespołów: Nowe Rybie, Pisarzowa, Pasierbiec, Rupniów, Stara Wieś nr 1, Siekierczyna nr 1 i  Siekierczyna nr 2.

W wyniku przeprowadzonego losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których awans do dalszych rozgrywek wywalczyły: Pasierbiec, Stara Wieś I, Rupniów oraz Pisarzowa. W meczu o III miejsce chłopcy z Pasierbca pokonali kolegów ze Starej Wsi, a w  emocjonującym  finale którego wynik  rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, gospodarze z Rupniowa pokonali drużynę z Pisarzowej.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rupniowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi
Udział: Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie, Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu.

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta  i  Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Wojciecha Korabika nagrody i dyplomy, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami i pamiątkowymi medalami.

Wszystkim drużynom i ich opiekunom gratulujemy, a chłopcom z Rupniowa życzymy powodzenia na zawodach powiatowych. Które odbędą się 26 marca br. w Mszanie Dolnej.