A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Spotkanie autorskie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z prof. dr hab. Michałem Śliwą

08.02.2019
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi serdecznie zaprasza w dniu 15 lutego (piątek) 2019 r. o godz. 16:00  do Biblioteki Publicznej w Starej Wsi  na spotkanie autorskie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z prof. dr hab. Michałem Śliwą.


Prof. dr hab. Michał Śliwa (ur. 8 stycznia 1946  r. w Starej Wsi k/Limanowej) - polski politolog i historyk. 

W 1970 ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie i podjął pracę na tej uczelni na stanowisku asystenta. W 1976 obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w sześć lat później również się habilitował. W 1989 uzyskał tytuł profesorski. W latach 1984-1990 był prodziekanem Wydziału Humanistycznego WSP, w latach 1996-1999 prorektorem  i następnie rektorem (1999-2005). W 2008 po raz drugi objął funkcję rektora krakowskiej uczelni, przemianowanej na Uniwersytet Pedagogiczny. Kierował także Katedrą Doktryn Politycznych w Instytucie Politologii UP. Specjalizuje się  w historii idei i doktryn politycznych.

Autor wielu książek m.in.: „Demokracja Polska. Idee - Ludzie – Dzieje”; „Demokracja  i Parlamentaryzm w Polskiej Refleksji Politycznej w XX wieku. Studia i Szkice”; „Polska Myśl Polityczna w I Połowie XX wieku”; „Zygmunt Żuławski : Zarys Biografii”.


Liczba wyświetleń: 398
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30