"Osobowość Ziem Górskich" - do 1 kwietnia można zgłaszać kandydatów

25.02.2019
Do 1 kwietnia można zgłaszać Kandydatów do kolejnej już edycji konkursu "Osobowość Ziem Górskich". Konkurs organizowany jest przez Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich z siedzibą w Żywcu.

Do Konkursu mogą zostać zgłoszone osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub przedsiębiorstwa z terenu Polski, Słowacji i Czech, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Kandydaci zgłaszani są w następujących kategoriach:
  • „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich",
  • „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich",
  • „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich,
  • „Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich",
  • „Dziennikarz Ziem Górskich",
  • „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich",
  • „Sportowiec Ziem Górskich"
  • „Ambasador Ziem Górskich”
  • oraz „Osobowość Ziem Górskich".

Zgłoszenia do Konkursu mogą dokonywać pochodzące z polskich, słowackich oraz czeskich regionów górskich samorządy gospodarcze, stowarzyszenia i fundacje, prawni reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, organizacje samorządowe, placówki kulturalne i oświatowe oraz media. Zgłoszenia Kandydatów mogą dokonać również sami mieszkańcy terenów górskich (Polacy, Słowacy lub Czesi) pod warunkiem zebrania co najmniej 10 podpisów poparcia dla zgłaszanego Kandydata, przez osoby pełnoletnie i posiadające stałe zameldowanie na terenie ziem górskich polskich, słowackich lub czeskich.
Nagrody w Konkursie będzie przyznawała Kapituła Konkursu, a jego rozstrzygnięcie nastąpi w trzech etapach. W pierwszym z nich, Kapituła oceni przesłane Kandydatury dokonując wyboru po trzech Nominowanych w każdej z Kategorii, których imiona i nazwiska zostaną opublikowane na stronie internetowej Koalicji. Przez 9 kolejnych dni Internauci oraz Laureaci poprzednich edycji będą mogli oddawać swoje głosy na Nominowanych w każdej kategorii. W ostatnim etapie Konkursu, Kapituła dokona wyboru Laureatów spośród Nominowanych zwykłą większością głosów.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 1 czerwca 2019 r. w Żywcu.

Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe  w załączeniu.