A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych z udziałem kolędników z gminy Limanowa

13.02.2019
Dwie grupy kolędnicze z gminy Limanowa wystąpią podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych w ramach 47. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.  Ogólnopolski etap konkursu, podczas którego prezentować się będą grupy kolędnicze odbędzie się w piątek 15 lutego br.

Grupy kolędnicze z gminy Limanowa, które wystąpią w Bukowiańskim Centrum Kultury to Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z  Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki oraz Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" rodziny Mól ze Starej Wsi. Obie grupy po eliminacjach gminnych w Starej Wsi, trafiły dalej na Powiatowy Przegląd Kolędniczy w Mszanie Górnej, skąd decyzją Jury zakwalifikowane zostały na ogólnopolskie kolędowanie do Bukowiny.Kwalifikacja na ogólnopolski etap konkursu odbywający sie w ramach "Góralskiego Karnawału" w Bukowinie Tatrzańskiej to wielkie wyróżnienie dla naszych gminnych grup kolędniczych, bowiem jest to największe tego typu wydarzenie folklorystyczne w Polsce, odbywające się nieprzerwanie od 1973 roku, mające na celu przede wszystkim kultywowanie ludowej tradycji w zakresie obrzędów kolędniczych. Od pierwszego Karnawału na scenie Bukowiańskiego Domu Ludowego zaprezentowało się ponad tysiąc dorosłych grup kolędniczych oraz prawie trzysta zespołów dziecięcych, co daje łącznie kilkanaście tysięcy uczestników.

Dziękując naszym grupom za dotychczasowe wspaniałe występy, życzymy równie udanego kolędowania w Bukowinie.

Poniżej szczegółowy program 47. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej:Liczba wyświetleń: 311
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30