Od 11 lutego drugoklasiści z gminy Limanowa "JEŻDŻĄ Z GŁOWĄ"

07.02.2019
11 lutego br. Gmina Limanowa rozpoczęła realizację programu nauki jazdy na nartach współfinansowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą "JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”.  W zajęciach weźmie udział 210 uczniów, uczęszczających do klas drugich szkół podstawowych z terenu gminy Limanowa.

Program zajęć przewiduje 16 godzin nauki jazdy na nartach pod okiem opiekunów oraz profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywać się będą na dwóch stacjach narciarskich: Limanowa - Ski oraz Laskowa - Ski. Planowany całkowity koszt realizacji projektu to 146.000,00 zł.

Projekt "JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ" ma na celu przede wszystkim promować bezpieczeństwo na stokach i trasach narciarskich, jazdę w kasku jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych. Realizacja programu  ma przyczynić się do upowszechniania kultury fizycznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Informacje dotyczące harmonogramu zajęć dostępne są w poszczególnych szkołach.

Młodym narciarzom życzymy bezpiecznego i owocnego szlifowania swoich umiejętności  na stokach!