Wysokie miejsca gminnych kolędników na XX Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym

21.01.2019
W miniony weekend 19 i 20 stycznia w Mszanie Górnej odbył się XX Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych, podczas którego prezentowały się m.in. grupy kolędnicze z gminy Limanowa.

Pięć grup kolędniczych wydelegowanych na etap powiatowy konkursu kolędniczego po gminnym Przeglądzie w Starej Wsi wystąpiło wśród licznego grona 30 zespołów kolędniczych, z terenu całego powiatu limanowskiego - 11 dziecięcych, 6 młodzieżowych i 13 dorosłych.

Dwudniowe prezentacje oceniała Komisja Artystyczna w składzie:
1. dr  hab.   Stanisław Węglarz  - etnolog
2. mgr Benedykt Kafel - etnograf
3. Piotr Lulek – regionalista, muzyk

Z gminy Limanowa największy sukces  - I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł  udało się zdobyć grupie kolędniczej dziecięcej Z Szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 z  Siekierczyny.

II miejsce i nagrody pieniężne w wysokości po 400 zł wywalczyli dorośli kolędnicy Z Gwiazdą z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek"  z Mordarki oraz Z Gwiazdą Rodziny Mól ze Starej Wsi.

Także II miejsce wraz z  nagrodą pieniężną w wysokości 200 zł zdobyła grupa kolędnicza Z Konikiem z Zespołu Regionalnego "Pasierbiocki", działającego przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu.

III miejsce oraz kwotę 150 zł za występ w kategorii młodzieżowej otrzymała grupa kolędnicza  Z Turoniem ze świetlicy wiejskiej z Bałażówki.

Jako zdobywca I miejsca grupa dziecięca z Siekierczyny nr 2 zakwalifikowana została przez Komisję na dalszy etap kolędowania - Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych  „Pastuszkowe kolędowanie”, który odbędzie sie w dniach 26-27 stycznia br.  w Podegrodziu, a grupy kolędnicze Z Gwiazdą z Mordarki i Starej Wsi także pojadą dalej i występować będą podczas Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych w ramach „Karnawału Góralskiego” w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 14-17 lutego br.

Naszym gminnym kolędnikom gratulujemy wspaniałych występów, a dzieciom prezentującym się w Podegrodziu oraz dorosłym - w Bukowinie Tatrzańskiej życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej w załączniku Protokół z XX Powiatowego Przeglądu Kolędniczego.

/zdj. TV28/