A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Piękno Dalekiego Wschodu - wernisaż uczennic ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

29.01.2019
Prace trzech  uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi - Patrycji Trojanowskiej i Ewy Mąki z klasy III Gimnazjum oraz Izabeli Szkrobol z klasy VIII, zawisły na ścianach Miejskiej Galerii Sztuki tworząc wystawę pt. „Piękno Dalekiego Wschodu”. Wernisaż otwierający wystawę młodych artystek, rozwijających swój talent pod okiem nauczycielki plastyki  Agnieszki Pałki,  odbył się w piątek 25 stycznia.

Tematem przewodnim wystawy było ukazanie piękna Dalekiego Wschodu, jego kultury i inspiracji. Dziewczyny oddając to piękno posłużyły się techniką ołówka, kredki, pasteli i akwareli. Na wystawie królował portret realistyczny oddający w niezwykły sposób urodę azjatycką jak również technika manga, która w obecnych czasach jest techniką bardzo popularną w Azji i Europie.
 
Wszyscy zaproszeni goście mogli poczuć dogłębnie powiew nieznanej Azji jeszcze nie do końca odkrytej w Europie ale jakże tajemniczej i inspirującej o czym świadczą prace bardzo zdolnych młodych artystek. Wśrod licznego grona zgromadzonych widzów znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły w Starej Wsi, rodzina, znajomi oraz przyjaciele zdolnej młodzieży.Na „Piękno Dalekiego Wschodu” złożyły się nie tylko rysunki, ale również zapach i muzyka dająca poczuć klimat tamtych stron świata.Oprócz walorów estetycznych goście mogli też posmakować słodkich  przekąsek pochodzących z menu azjatyckiego przygotowanych przez artystki i ich rodziców.
 
Uczennice przyjęły wiele życzeń oraz słów uznania dla ich talentu. 
 
Wystawę można oglądać do 23 lutego.
 
Serdecznie zapraszamy!


Liczba wyświetleń: 605
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30