A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

GRAND PRIX Pastuszkowego Kolędowania dla grupy z Siekierczyny nr 2

28.01.2019
Najwyższą nagrodę - tytuł "Grad Prix" udało się wywalczyć kolędnikom ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Siekierczyny podczas 22. Ogólnopolskich Spotkań Dzieci i Młodzieży "Pastuszkowe Kolędowanie". Występ dziecięcej grupy kolędników z Siekierczyny nr 2 miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu w niedzielę 27 stycznia.

Przypomnijmy droga do sukcesu kolędników z Siekierczyny nr 2 rozpoczęła się dnia 13 stycznia na Gminnym Konkursie Grup Kolędniczych w Starej Wsi, gdzie zdobyli oni I miejsce i zakwalifikowani zostali dalej na występ w Mszanie Górnej podczas XX. Powiatowego Przeglądu Kolędniczego. Tam kolęda z Siekierczyny również spotkała sie z uznaniem Jury i zaprezentowany program "Z Szopką" ponownie nagrodzony został I miejscem, dając przepustkę do występu podczas ogólnopolskiego etapu kolędowania w Podegrodziu.

Występ w GOK w Podegrodziu, który odbył się w dniu 27 stycznia potwierdził znakomite przygotowanie i wysoki poziom występów dzieci z Siekierczyny nr 2. Wśród licznego ogólnopolskiego grona kolędników ( 37 grup kolędniczych), których występy oceniała Komisja w składzie:

Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog
Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK SOKÓŁ
Urszula Gieroń – etnograf
Marta Smólczyńska – etnolog / MCK SOKÓŁ
Benedykt Kafel – etnograf / MCK SOKÓŁ
 
grupa kolędników z Siekierczyny nr 2 w kat. grup dziecięcych zdobyła najwyższą  nagrodę i rzeźbę PASTUSZKA, wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 700,00 zł.

A kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie, którym udało się najwyższe miejsce na ogólnopolskim kolędowaniu w Podegrodziu to: Maciej Biernat, Gracjan Daniel, Adrian Daniel, Ernest Król, Kamil Pałka i Michał Pałka. Za sukces oprócz samych kolędników odpowiadają także opiekunowie, którymi były  Zdzisława Zoń i Monika Płachta.

Dziecięcej grupie "Z Szopką" z Siekierczyny nr 2 dziękujemy za piękne występy i gratulujemy, życząc równie udanego kolędowania w przyszłym roku.
 
Poniżej protokół z "Pastuszkowego Kolędowania 2019".


Liczba wyświetleń: 631
1

Pliki do pobrania

1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30